Reklamı Kapat

KPSS şartı 50'ye düşürüldü! EGM kadrolu aşçı alacak

Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolu aşçı alımı başvurusu başladı. 81 şehirde bulunan il emniyet müdürlüklerinde başvurular alınmaya başlandı.Başvuru şartları neler? İşte ayrıntılar... 

EGM personel alımı başvurusu başladı.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapıldı.Yapılan açıklamada kadrolu aşçı alımı başvurusunun başladığına yer verildi.

KPSS ŞARTI DÜŞÜRÜLDÜ

Emniyet tarafından yapılan açıklamada, geçtiğimiz ay başvuruların alındığı, ancak yeterli başvuru olmadığı bildirildi. Başvuru olmaması nedeniyle daha önce 70 olan KPSS şartının 50' ye düşürüldüğüne yer verildi. 

BAŞVURU ŞARTLARI

DPB 'de yayımlanan duyuruda aşçı alımı şartlarına şu şekilde yer verildi:

 1.  657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’ inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
 2. Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşımak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)
 3. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)
 4. Emniyet Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olmak
 5. Ortaöğretim Kurumlarının Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı ve Dallarının, Aile ve Tüketici Hizmetleri AlanıBeslenme ve Ev Yönetimi Dalının, Aile ve Tüketici Hizmetleri Alanı-Ev Ekonomisi Dalının veya Konaklama ve Seyahat Hizmetleri AlanıTurizm/Otelcilik ve Turizm Dalının birinden mezun olmak.
 6.  KPSS-2018 P94-50

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

 • İlana başvurular aşağıdaki evraklarla birlikte yapılacak. 
 • Kimlik belgesi,
 • Son altı ay içerisinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf
 • İstenilen eğitim durumuna ait diploma/mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi ya da noter tasdikli sureti (diploma/mezuniyet belgesinin aslının ibraz edilmesi durumunda, fotokopisi onaylandıktan sonra iade edilecektir. Diploma ve mezuniyet belgesi haricindeki belgeler kabul edilmeyecektir.)
 • KPSS Sonuç belgesi

BAŞVURULAR NE ZAMAN SONA ERECEK

İlana başvurular 81 şehirde bulunan İl Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğüne şahsen yapılacak. Başvurular bugün başladı ve 21 Şubat 2020 gününe kadar yapılacak.

17 Şubat 2020 - Aile & Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?