Reklamı Kapat

Seçim maliyetine Hazine cevap vermedi

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak’a, cevaplanmak üzere Saadet Konya Milletvekili  Abdulkadir Karaduman tarafından verilen iki ayrı soru önergesine bakanlık tarafından verilen cevaplar dikkat çekti.

Ahmet Sesli
Ahmet Sesli Tüm Haberleri

Saadet partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a, cevaplanmak üzere PTT’nin Varlık Fonu’na devri sonrası 900 milyon liralık zararı ve 24 Haziran 2018 genel seçimlerinin Hazine’ye maliyeti ile ilgili soruların olduğu iki ayrı soru önergesi verdi. 

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak’a, cevaplanmak üzere Saadet Konya Milletvekili Karaduman tarafından verilen iki ayrı soru önergesine bakanlık tarafından verilen cevaplar dikkat çekti. Varlık Fonu’na devredilen PTT’nin zararı ve 24 Haziran 2018 genel seçimlerinin maliyetinin sorulduğu önergelerde bakanlık, konuların kendileri ile ilgili olmadığını iddia ederek topu Varlık Fonu’na ve Adalet Bakanlığı’na attı.

PTT SORUSUNDA TOP VARLIK FONU’NA ATILDI

Karaduman’ın Varlık Fonu’na devredilen PTT’nin, devrin üzerinden bir buçuk yıl geçmesi sonrası 900 milyon TL zarar ettiği yönündeki haberlere değindiği soru önergesinde bakanlığa, iddiaların gerçekliğini ve fona devrinden sonra PTT’nin ne kadar zarar ettiğini sordu. Hazine ve Maliye Bakanlığı ise konunun kendileri ile ilgili olmadığını söyleyerek topu Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, başkan vekilliğini de Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın yaptığı Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketi’ne attı.

SEÇİM MALİYETİ SORUSU DA ADALET BAKANLIĞI’NA YÖNLENDİRİLDİ

Bakanlarının yönetim kurulunda bulunduğu Varlık Fonu ile ilgili soruyu cevaplamaktan kaçınan Hazine ve Maliye Bakanlığı, Karaduman’ın 24 Haziran 2018 genel seçimleri ile ilgili de soruyu cevaplamaktan kaçınarak topu bu sefer de Adalet Bakanlığı’na attı. Karaduman’ın, seçimlerin tüm kurumlar bazında Hazine’ye maliyetini ve söz konusu için Cumhurbaşkanlığı bütçesinde harcama yapılıp yapılmadığını sorduğu önergeye, bakanlık tarafından verilen cevapta seçimlerin maliyetinin Hazine’nin görev alanında olmasına rağmen konunun yine kendileri ile ilgili olmadığı söylenerek, adres olarak Adalet Bakanlığı gösterildi.

VERİLEN CEVAPLAR İKTİDARIN İFLAS BAYRAĞIDIR

Sorduğu sorulara ilginç cevaplar alan Saadet Partisi Abdulkadir Karaduman, bakanlık tarafından verilen cevapları gazetemize değerlendirdi. Üzerine yüklenmiş sorumluluğu unutup, açıklamalardan kaçınmanın devlet adamlığı tavrından çok uzak olduğunu belirten Karaduman, “Bizim gördüğümüz Varlık Fonu başkan vekili ve Hazine Bakanı olan zatın, PTT’ye ilişkin zararı ve seçimlere yönelik maliyeti bilmemesi imkânsız olup sadece damat psikolojisiyle hareket etmektedir. Sn. Cumhurbaşkanı gibi kendisine soru sorulmasına tahammülü yoktur. Daha önce ifade ettim, tekrar ifade ediyorum, verilen cevaplar iktidarın iflas bayrağıdır” dedi

08 Şubat 2020 - Siyaset

Muhabir Ahmet Sesli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?