Reklamı Kapat

Engelli öğretmen ataması başvuruları başlıyor! Başvuruda istenenler...

Engelli öğretmen atama başvuruları için MEB'ten haber geldi. Engelli öğretmen başvuru tarihi belirlendi. MEB, başvurular sonucunda 750 engelli öğretmeninin atamasını yapacak.

Engelli öğretmen ataması başvurularında istenen belgeler
Haber albümü için resme tıklayın

Engelli öğretmen atama başvuruları için beklenen haber geldi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 750 engelli öğretmen ataması başvuruları yarın almaya başlayacak. 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) sitesinde konuyla ilgili duyuru yayınladı. 750 engelli öğretmen ataması için başvurular yarından itibaren 7 Şubat'a kadar alınacak ve 11 Şubat'ta atamalar yapılacak. Duyuruda başvuru şartlarına yer verildi.

ENGELLİ ÖĞRETMEN ATAMASI BAŞVURU EKRANI

MEB engelli öğretmen ataması başvuruları için "http://mebbis.meb.gov.tr" veya "http://personel.meb.gov.tr" linklerinde yer alan form ile başvuru yapabilecek.

Engelli öğretmen ataması başvuruları, adayların belirleyeceği bir il veya ilçe milli eğitim müdürlüğü tarafından onaylanacak.

Atama başvuruları şahsen veya noter aracılığıyla vekalet verilen kişiler vasıtasıyla da yapılabilecek. 

Adaylar, en fazla 10 tercihte bulunabilecek.

ENGELLİ ÖĞRETMEN ATAMASI BAŞVURUSUNDA İSTENEN BELGELER

MEB, yayınladığı engelli öğretmen ataması başvuruları duyurusunda adaylardan istenen belgeleri de açıkladı. Buna göre, başvuruda adaylardan istenecek belgeler şunlar: 

  • Lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı örneği ya da e-devlet üzerinden aldıkları diploma belgesi,
  • Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans, Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası, İlköğretim Sınıf Öğretmenliği ya da İngilizce Öğretmenliği Sertifikası programlarından birini tamamladığına ilişkin belge veya bu belgenin onaylı örneği,
  • Yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen yüksek öğreniminin ve pedagojik formasyon belgesinin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denklik belgesi,
  • Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince Felsefe bölümü mezunlarından 16 kredi sosyoloji, 16 kredi psikoloji; sosyoloji bölümü mezunlarından 8 kredi mantık, 16 kredi felsefe, 16 kredi psikoloji aldığına dair belgenin aslı veya onaylı örneği (Bu belge pedagojik formasyon belgesi yerine kullanılamaz.),
  • 2016 veya 2018 yıllarında yapılan EKPSS (Lisans Düzeyi) sonuç belgesi, Engelli Sağlık Kurulu Raporunun aslı veya onaylı örneği, belgeleri istenecektir.
  • Başvurularda aslı ibraz edilen belgelerin birer örneği il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanarak teslim alınıp asılları adaylara geri verilecektir.
  • Adaylardan başvuru esnasında hâlen herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda devlet memuru olarak çalışıp çalışmadıklarına ilişkin beyanları alınacak bu aşamada muvafakat belgesi istenmeyecektir.
  • Başvuru esnasında adaylardan adli sicillerine ilişkin bir belge istenmeyecek bu hususa ilişkin beyan alınacaktır.

02 Şubat 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?