Reklamı Kapat

Mazlumlar ayağa kalkmadan zalimler diz çökmez

ESAM Genel Başkanı Recai Kutan, ırkçı emperyalizmin sadece Müslümanlara değil, insana ve insanlığa düşman olduğunu hatırlatarak şu sözlerle seslendi: “Mazlumlar ayağa kalkmadan zalimler diz çökmez.”

Bünyamin Güler
Bünyamin Güler Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Uluslararası Müslüman Topluluklar Birliği adına açıklamalarda bulunan Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi Genel Başkanı Recai Kutan, ırkçı emperyalizmin sadece Müslümanlara değil, insana ve insanlığa düşman olduğunu hatırlatarak İslam ülkelerine şu sözlerle seslendi: “Mazlumlar ayağa kalkmadan zalimler diz çökmez.”

SİYONİZM İNSANLIĞA DÜŞMANDIR

Kutan, “Siyonizm ve ırkçı emperyalizm insana yabancıdır. Hukuka saygısızdır ve hakkı tanımaz” diyerek, sadece Müslümanlara değil, insana ve insanlığa düşman olduğunun da altını çizdi. Kutan, “Bu sömürgeci zihniyetin temelinde öteki olarak gördükleri Müslümanlar ve diğer insanlara karşı kin, nefret, baskı ve tahakkümü “politika” haline getiren, “kendilerinden başka kimsenin hakkı olamaz” gibi kuvveti üstün tutan yanlış bir hak anlayışı hâkimdir. Bu çifte standart ve doymak bilmeyen hırs, savaş ve çatışmalardan beslenmektedir” değerlendirmesinde bulundu.

Uluslararası Müslüman Topluluklar Birliği adına açıklamalarda bulunan Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi Genel Başkanı Recai Kutan, sözde yapılan anlaşmaya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Kutan, “Amerikan devlet başkanı Trump’ın Kudüs ve Filistin’le ilgili açıkladığı ‘Yüzyılın Anlaşması’ kararı hiçbir tarihi ve hukuki gerekçeye dayanmayan bir utanç vesikasıdır. Bu karar, Amerika-İsrail emperyalist ittifakının, uluslararası hukuku yok sayan, her türlü baskı, tahakküm ve işgali meşrulaştırma çabasının bir ürünüdür” dedi.

İSRAİL TERÖRİST ZİHNİYETE SAHİP

“Bu akıl dışı, tarihi ve ilmi gerçeklerle bağdaşmayan açıklama Amerikan devletini, on yıllardır Filistin halkına yönelik, ırkçı-Siyonist işgalin soykırım ve katliamlarını meşrulaştıran insanlık adına tahripkâr bir ideolojiyi savunma zafiyetine düşürmüştür” diyen Kutan, İsrail’in kuruluşundan itibaren temel insan haklarını ve BM kararlarını yok saydığını ifade etti. Kutan, “Öyle ki, İsrail kuruluşundan bugüne, temel insan haklarını, uluslararası hukuku, BM kararlarını yok sayarak Filistin halkını tasfiye için her türlü kötü muameleyi, devlet terörü ile gerçekleştiren bir zihniyeti temsil etmektedir” açıklamasında bulundu.

SİYONİZM İNSANLIĞA DÜŞMANDIR

Kutan, “Siyonizm ve ırkçı emperyalizm insana yabancıdır. Hukuka saygısızdır ve hakkı tanımaz” diyerek, sadece Müslümanlara değil, insana ve insanlığa düşman olduğunun da altını çizdi. Kutan, “Sadece Müslümanlara değil, insana ve insanlığa düşmandır. İşgal, şiddet ve terörden beslenen bu temelsiz zihniyetin barıştan bahsetmeye hakkı yoktur. Gerçekte de yeryüzünde asla barış ve huzur istememektedir. Kendi menfaat ve çıkarları bunu gerektirmektedir. Bu sömürgeci zihniyetin temelinde öteki olarak gördükleri Müslümanlar ve diğer insanlara karşı kin, nefret, baskı ve tahakkümü “politika” haline getiren, “kendilerinden başka kimsenin hakkı olamaz” gibi kuvveti üstün tutan yanlış bir hak anlayışı hâkimdir. Bu çifte standart ve doymak bilmeyen hırs savaş ve çatışmalardan beslenmektedir” değerlendirmesinde bulundu. 

FİLİSTİN, IRKÇI EMPERYALİZMDEN TEMİZLENMELİDİR

Kutan, açıklamalarının devamında ise şu ifadeleri kullandı: “Kudüs, ırkçı-Siyonist işgalden kurtulup barış yurdu haline gelmedikçe Ortadoğu, İslam âlemi ve dünyanın huzur bulması mümkün değildir. Kudüs’ün, Gazze’nin ve Filistin’in işgalci ırkçı-emperyalistlerden tamamen temizlenmesi ve yeniden insanlığın beşiği huzur ve barış yurdu olmasını temin etmek en kutsal vazifelerdendir.  Dün olduğu gibi bugün ve yarın da başta İslam ülkeleri olmak üzere, dünyada faaliyet gösteren bütün İslam toplumu teşkilatları, insanlık onurunu korumayı görev sayan tüm sivil toplum kuruluşları, Kudüs’ün barış yurdu olmasını temin için bir araya gelerek müşterek ve en güçlü tepkilerini ortaya koymalıdırlar.”

İŞGALE KARŞI KUDÜS’E SAHİP ÇIKMALIYIZ

Kutan, Müslümanlara ve İslam ülkelerine de seslenerek, “Yeryüzünde barış ve adalete inanan bütün insanlığı işgale, haksızlığa ve sömürüye karşı Kudüs’e ve Mescid-i Aksa’ya sahip çıkmaya, zalimin karşısında, mazlumun yanında duyarlı olmaya davet ediyoruz” diyerek şu maddeleri sıraladı:

“Unutmayalım ki, ‘Mazlumlar ayağa kalkmadan zalimler diz çökmez’

Tarih boyunca tevhit ve adalete inananlar, Kudüs’ü barış yurdu haline getirmişlerdir.

• Müslüman Topluluklar Birliği olarak bu duruşumuz, küresel emperyalizmin ve İsrail’in her çeşit baskı ve dayatmalarına karşı bir duruştur.

• Bu duruş, yeryüzünü sömüren, ırkçı-tekelci sömürgeci mihraklara karşı bir duruştur.

• Bu duruş, kuvvetli olmayı haklı olmanın nedeni sayan Firavunî anlayışa karşıdır.

• Tercihi hak ve adaletten yana olan herkesin destekleyeceği onurlu ve şanlı bir duruştur.

• Bu duruş, barış, adalet ve merhametten yoksun zalim ve sömürgeci dünya düzeninin değişmesini ve yerine hak ve adalet merkezli Yeni Adil Bir Dünya’nın kurulacağını haber veren bir duruştur.”

31 Ocak 2020 - Gündem

Muhabir Bünyamin Güler


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

04

Mehmet - bu sözü yaşam düsturu haline getirelim, hayatımıza tatbik edelim. Mazlumlar ayağa kalkmadıkça zalimler diz çökmez, bunun için;

1- Tevhidi (Allahtan başka ilah olmadığı;O'nun hükümlerinin hayatımıza hakim olması gerektiği, yalnız O'na itaat edilmesi gerektiği) anlatmalı,hayatımıza geçirmeliyiz.

2-Cemaat çalışması yapmalı, Kuran ve Sünnetin emrettiği mücadeleyi veren cemaatleri kardeş edinip, muhabbetimizi-iletişimimizi artirmalıyız.

3- Alimlere kıymet verelim, sadece ibadet esaslarını değil her meselede(devlet-toplumsal mesellerde,..vs) referans alalım, Din sadece camiyle sınırlı değil,

4-Allahın kanunlarının hakim olduğu bir medeniyet kuralım, toplumumuzu bu yönde islami olarak eğitelim, böyle eğitimli bir kadro olmadan İslam hakim olmaz toplumda.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 31 Ocak 11:11
03

Abbas Musevi̇ - Sayın Recai Beyi ifadelerine katılıyoruz.

Bu mesele bu kirli yüzler insaniyet tarihinin yüz karası ve medeniyetin katilleridir.

Her insanlık ailesi üyesi kişi bir kere daha düşünsün.

Bu insani felaketi Kudüste durdurmak zorundayız değilse hiç bir insan evladının canı malı namusu kutsalı vatanı vicdanı selamette olmayacaktır.

Bir insaniyet meselesi haline dönüşen ABD ve İsrail ikilisinin bütün insanlığı uluslararası müesseseleri antlaşmaları müşterek kararları ayaklar altına alan insaniyet onuruna yapılmış en büyük saldırılardan biri olan bu facia karşısında daha bilinçlendirici ve belirleyici adımları devlet büyüklerimizden bekliyoruz.

Unutulmasın ki insanlık temeddünü hiç bu kadar aşağılanmamıştı ve hiç bu kadar insanlık onuru ile alay edilmemişti.

İnsanlık onuru ayaklanmalı eğer değilse TRAMP-NETENYAHU felaketi insanlığı önlenemez bir ahlaki ve vicdani yok oluşa nihayetinde de neslimizin yok oluşuna sürükleyecektir.

TRAMP-NETENYAHU ZULMÜNE İTİRAZIMIZ VAR ve ASLA BU İNSANİYET KATİLLERİNE ÇOCUK KATİLLERİNE İTAAT ETMEYECEĞİZ .

BUNU HEM

BİZİM ÇOCUKLARIMIZ

HEM AMERİKALI

FİLİSTİNLİ

AFRİKALI

NİHAYETİNDE BÜTÜN DÜNYA

ÇOCUKLARI

İNSANCA BİR DÜNYAYA GÖZLERİNİ AÇABİLSİN DİYE YAPACAĞIZ.

YAŞASIN İNSANLIK

YIKIL ve GİT TRAMP-NETENYAHU

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 31 Ocak 09:35
02

Hasan İpek - Siyonist tanımına uyan müslüman geçinenler içimizdede mevcut onları ortaya çıkarmadan bu işler düzelmez

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 31 Ocak 09:24
01

Mehmet Toplu - Hocam sen bu suylediğin yüzde yüz doğru bu suyledığın önçe ülkemizde uygulamamız lazımki dünya bizi cıdıye alsın önçe ülkemizde ADALETİ sağlamamız lazım ALLAH aşkına ülkemizde hak hukuk ADALET varmıkı bunu yapalım evimizin içi pislikten geçilmiyor başkasını eleştırmek hakımız olmaz hakımı butun siyasetçilere helel etmıyorum HAK HUKUK ADALETİ SAVÜNMAYANIN

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 31 Ocak 08:17

Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?