Reklamı Kapat

"Yüzyılın Anlaşması diyorlar. Ne anlaşması, bu bir işgal projesidir"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5. Anadolu Medya Ödülleri Töreni'nde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5. Anadolu Medya Ödülleri töreninde açıklamalarda bulunurken, "Dün kendi sınırlarının içini bile tam manasıyla kontrol edemeyen bir Türkiye vardı. Demokraside ve ekonomide ölçeklerimiz geçmişle kıyaslanamayacak derecede değişmiştir, büyümüştür, güçlenmiştir" dedi.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"Dün kendi sınırlarının içini bile tam manasıyla kontrol edemeyen bir Türkiye vardı. 1994 krizini, 2001 krizini hatırlayın. Aynı şekilde 1960 ve 80 darbeleriyle 28 Şubat dönemini hatırlayın. Hepsinde de krizleri kendimiz ürettik, kendimiz yaşadık. Dışarıdan tesirler yok muydu? Elbette vardı, bunların etkisi bizim zayıflığımızdan kaynaklanıyordu. Demokraside ve ekonomide ölçeklerimiz geçmişle kıyaslanamayacak derecede değişmiştir, büyümüştür, güçlenmiştir. 2008 krizinin ülkemizi teğet geçmesini sağladık. Üzerimize salınan terör örgütleriyle başa çıkabildik. Sınırlarımızın karadan ve denizden kuşatılarak ülkemizin tecride maruz kalmasının önüne geçebildik. Muhtıra, darbe girişimleriyle demokrasimize kurulan tuzakları, kur ve faiz oyunlarıyla ekonomimize kurulan tuzakları aşabildik. Milletimiz her şeyin farkındadır.

"Eski Türkiye'nin alışkınlıklarıyla bugünkü büyük ve güçlü Türkiye'yi anlayabilmemiz, idrak edebilmemiz, yönetebilmemiz mümkün değildir.

"Yüzyılın Anlaşması diyorlar. Ne anlaşması ya, bu bir işgal projesidir. BM Genel Kurulu'nda haritayı göstermiştim. 1947 yılında Filistin neydi, İsrail neydi. Bugün tamamen yer değiştirmiş. Kimi aldatacaksınız ya? Hayatınız bunlarla geçmiş. Bir tarafta bakıyorsunuz Trump, yanına almış malum kişiyi, karşılarında kipalılar, oradan toplayacakları alkışlara bakıyorlar. O alkışlarla siz dünyanın kaderini değiştiremezsiniz. Filistin'in kaderini ise hiç değiştiremezsiniz. Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir.

30 Ocak 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

05

Hasan İpek - Bize söylemesin Trumpa söylesin Netenyahuya söylesin caydırıcı adımlar atsın desteği kessin verdiklerini geri alsın diyoruzda Milleti dinleyen yok sen kimsin lafın ne gibi duyarsızlık var

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 31 Ocak 09:50
04

Abbas Musevi̇ -

Sayın Cumhurbaşkanımızın temiz üslubu dahilinde vermiş olduğu bu tepkiyi gönülden destekliyoruz. Bir insaniyet meselesi haline dönüşen ABD ve İsrail ikilisinin bütün insanlığı uluslararası müesseseleri antlaşmaları müşterek kararları ayaklar altına alan insaniyet onuruna yapılmış en büyük saldırılardan biri olan bu facia karşısında daha bilinçlendirici ve belirleyici adımları devlet büyüklerimizden bekliyoruz.

Unutulmasın ki insanlık temeddünü hiç bu kadar aşağılanmamıştı ve hiç bu kadar insanlık onuru ile alay edilmemişti.

İnsanlık onuru ayaklanmalı eğer değilse TRAMP-NETENYAHU felaketi insanlığı önlenemez bir ahlaki ve vicdani yok oluşa nihayetinde de neslimizin yok oluşuna sürükleyecektir.

TRAMP-NETENYAHU ZULMÜNE İTİRAZIMIZ VAR ve ASLA BU İNSANİYET KATİLLERİNE ÇOCUK KATİLLERİNE İTAAT ETMEYECEĞİZ .

BUNU HEM

BİZİM ÇOCUKLARIMIZ

HEM AMERİKALI

FİLİSTİNLİ

AFRİKALI

NİHAYETİNDE BÜTÜN DÜNYA

ÇOCUKLARI

İNSANCA BİR DÜNYAYA GÖZLERİNİ AÇABİLSİN DİYE YAPACAĞIZ.

YAŞASIN İNSANLIK

YIKIL ve GİT TRAMP-NETENYAHU

BU BİR İŞGAL PROJESİDİR AMA SADECE MESCİD-İ AKSA 'YI DEĞİL AYNI ZAMANDA

İSTANBULU

MEDİNEYİ

KAHİREYİ

TAHRANI

BÜTÜN ŞEHİRLERİMİZİ EVLERİMİZİ BAHÇELERİMİZİ İŞGAL PROJESİDİR

ZİHİNLERİMİZİ

VİCDANLARIMIZI

BEYİNLERİMİZİ

YÜRKLERİMİZİ

İŞGAL PROJESİDİ

ŞEYTANİDİR TAM BİR ŞEYTANİ BÜYÜK VE KÜÇÜK ŞEYTANLARIN KOTARDIĞI ŞEYTANİ PROJEDİR.

ANCAK BU İNSANİYET DÜŞMANLARINI DURDURMAK MECBURİYETİNDEYİZ

DİLLE SÖYLENECEKLERİ SÖYLÜYORUZ VE SÖYLEYECEĞİZ

ELLERİMİZ KOYNUMUZDA DURMAMALI YOKSA SÖZÜMÜZ SÖNER GİDER VE ESİR OLURUZ İNSANİYET DÜŞMANLARINA BİTMEYECEK BİR ESARETLE

BİZİ ÖZGÜR İNSANLAR OLARAK HALK EDEN RABBİMİZE SIĞINACAK KARDEŞLERİMİZ İLE ELELE VERECEĞİZ VE YÜRÜYECEĞİZ KATİLLERİN ÜZERİNE ARTIK ÇOCUKLARIMIZI ÖLDÜRMEYİN DİYE.

HER TÜRLÜ İLİŞKİ GÖZDEN GEÇİRİLMELİ İNSANLIĞIN TOPTAN YOK OLUŞUNA GİDEN YOLDA İNSANLARIN SELAMETİNDEN SÖZ EDİLEMEZ.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 31 Ocak 09:44
03

Hasan İpek - Çok kızmayla olmuyor Manavgat suyunu İsrail’e vermek ne demek Gazze’de ablukadan ilaç bulamayan çocuklar ölüyor işgal zulüm devam ediyor Filistin için yapılan hiçbirşey yok onlar mazlum olduğu için zulüm görüyor İsrail güçlü değil güçlendiriliyor

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 31 Ocak 09:35
02

Hasan - Eeeeee sonra!

Lafla mesele çözülüyorsa libyayada birkaç laf etseydinde askerleri göndermeseydin!

Yada libya yerine Filistine göndersen askerleri DAHA MANTIKLI OLMAZMI?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 30 Ocak 22:41

Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?