Reklamı Kapat

Halk en çok bakın kime güveniyor? En büyük sorunumuz ne?

Kadir Has Üniversitesi'nin yaptığı araştırmaya göre, Türkiye'de en büyük sorunu olarak ekonomiyi görüyor. En çok güvenilen kurum Türk Silahlı Kuvvetleri en az ise medyaya güveniliyor.

Kadir Has Üniversitesi'nin yaptığı Türkiye Sosyal-Siyasal Eğilimler Araştırması'nın (TSSEA) 2019 yılına ilişkin sonuçları açıklandı. Araştırmanın sonuçlarına göre, Türkiye'de halk ülkenin en önemli sorunu olarak terör ve ekonomiyi görüyor. "Türkiye'nin şu an en önemli sorunu nedir?" sorusuna katılımcıların yüzde 19,8'i terör, yüzde 18,1'i hayat pahalılığı, yüzde 16,8'i işsizlik, yüzde 10,5'i FETÖ, yüzde 6,7'si ise ekonomik durgunluk yanıtını verdi. Verilen yanıtlar içinde ekonomik konular toplamının yüzde 41,6'yı bulduğu görüldü. Ekonomiyle ilgili konuları Türkiye'nin en önemli sorunu olarak görenlerin yüzdesi 2018'de 51,1'i buluyordu. Bu oran 2017'deyse yüzde 30,2'ydi.

EN  GÜVENİLİR KURUM  TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ

Toplam 26 ilin kent merkezlerinde yaşayan 18 yaş üzeri bin kişiyle 25 Kasım–13 Aralık 2019 tarihleri arasında yüz yüze görüşülerek yapılan araştırmaya göre, Türkiye'de en fazla güvenilen kurum Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK). Ankete katılanların yüzde 60,6'sı TSK hakkında olumlu yanıt verdi. İkinci sırada yüzde 59,8 ile Jandarma yer aldı. Polise güven yüzde 56,9 olurken Cumhurbaşkanlığı makamı hakkında olumlu görüş bildirenlerin oranı yüzde 49,8 oldu.

EN AZ MEDYAYA GÜVENİLİYOR

En az güvenilen kurum ise bu yıl da değişmeyerek yüzde 35,2 ile medya oldu. Araştırmaya göre, yargının siyasallaştığını düşünenlerin oranı 2018 yılında yüzde 30,8'ken, 2019'da 38,7 oldu. Araştırma kapsamında, katılımcılara "Türkiye'de bugün bir seçim olsa oyunuzu kime verirsiniz?" sorusu da yöneltildi.

16 Ocak 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Hadra - Bu Medya DEğil mi? 1) Okullara Girdi Öğretmen Öğrenci ve Velinin iki Dudağı arasında kaldı! Tabii ki İstisnalar hariç (Eğitimde Sınıfta kalma Varmı? Disiplin Yönetmeliği varda Uygulaması varmı?) ;2) Bu Medya Haberleri ile Gizlilik özelliği olan özellikle Emniyet,Askeriye vb Hassas Mevzular yayınlanıyor! 3) Aile ,Ahlak, Müstehcenlik, Evlilik, Aile Hukuku, Aile içi Meseleler, vb hiç bir önemli ve Maneviyat hassasiyetimizi birakmadı hepsini bozdu,! ; 4) Hele Hele ne Hak -Hukuk nede edep denilen hiç bir şeyi tanımaz hale geldi! Adalet Bakanlığı, İç İşleri, Bakanlığı, Basın İlan Kurumu bunların hakkında hiç bir caydırıcı işlem de yapmıyor , TV lerde , Reklamları Filmlere, Dizilere herşeyi görürüsünüz! ben artık TV- 5 dışında artık Tv izlemiyorum , Ne Yazıkki bazı müzlümanlık adı altında neşriyat yapan Mevkuteleri dahi burdan kınıyorum Müslümanı Din Düşmanları ile Fotoğrafları ŞER ÇETESİ diye neşriyat yapıyor '' Vellahu Şedidül İkap ....' Fermanı yakındır böylelerine

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Ocak 04:11

Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?