Reklamı Kapat

Oğuzhan Asiltürk: Kardeş olma hissiyatını aşılıyoruz

Oğuzhan Asiltürk, Kırıkkale Hak, Adalet ve Kardeşlik Konferansı’nda insanların kardeşlik duygusunu bırakarak birbirlerine düşman gibi davrandığını hatırlattı.

Ankara Bürosu
Ankara Bürosu Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Asiltürk, Kırıkkale’de 16’ncısı düzenlenen Hak, Adalet ve Kardeşlik Konferansı’nda konuştu…

Milli Görüş Lideri Oğuzhan Asiltürk, Kırıkkale Hak, Adalet ve Kardeşlik Konferansı’nda insanların kardeşlik duygusunu bırakarak birbirlerine düşman gibi davrandığını hatırlatarak şöyle konuştu:

Bundan dolayı acaba ne yapabiliriz, yüreğimizle bu yanlışı nasıl yaparız diye düşündük. Yurtdışından çeşitli fakültelerden mezun arkadaşlarımız, ilahiyat fakülteleri ve medreselerden mezun arkadaşlarımızı bir araya getirip ‘Şuur Dersleri’ vermeye başladık. Bizler böyle bir çalışma içine girerek insanlara kardeş olma hissiyatı vermeye çalışıyoruz. Buna hiçbir parti farkı gözetmeksizin devam ediyoruz.

Milli Görüşçü Kuruluşlar (MİLKO) tarafından düzenlenen Hak, Adalet ve Kardeşlik Konferansı’nın 16’ncısı Kırıkkale’de gerçekleştirildi. Nur Camii Konferans Salonu’nda gerçekleşen konferansa MİLKO’ların Kırıkkale Şube Başkanları, STK temsilcileri ve yüzlerce vatandaş katıldı. Saadet Partisi Başkanlık Divanı Üyesi ve MİLKO Genel Sekreteri İlyas Tongüç’ün kısa bir konuşma yaptığı programda, Milli Görüş Lideri Oğuzhan Asiltürk, kardeşliğin önemine vurgu yaptı.

ASİLTÜRK: TÜRKİYE’DE İNSANLARIN BİRBİRİNE KARDEŞ OLMASI LAZIM

Hak, Adalet ve Kardeşlik Konferansları’nın amacını açıklayan Asiltürk, “Bugün Türkiye’de insanların birbirine kardeş olması lazım gelirken, bu kardeşlik duygusunu bırakıp neredeyse birbirine düşman gibi davrandığını görüyoruz. Bundan dolayı acaba ne yapabiliriz, yüreğimizle bu yanlışı nasıl yaparız diye düşündük. Yurtdışından çeşitli fakültelerden mezun arkadaşlarımız, ilahiyat fakülteleri ve medreselerden mezun arkadaşlarımızı bir araya getirip ‘Şuur Dersleri’ vermeye başladık. Bizler böyle bir çalışma içine girerek insanlara kardeş olma hissiyatı vermeye çalışıyoruz. Buna her hafta ve hiçbir parti farkı gözetmeksizin devam ediyoruz” dedi.

TOPLUM İNANÇ DEĞERLERİNDEN UZAKLAŞIYOR

Toplumun yavaş yavaş inanç değerlerinden uzaklaştığına dikkat çeken Asiltürk, şöyle devam etti: “Bir araştırmaya göre Türkiye’de yaşayanların yüzde 86’sı ‘Allah vardır, birdir ve bizi de, kainatı da yaratmıştır’ diyor. İşte bu toplumun bir yarısı diğer yarısına adeta hasım gibi davranmıyor mu? Toplumun yarısı bir tarafta, diğer yarısı da bir tarafta; iki taraf da birbirlerinin dediklerine ‘batıl’ diyor. Öyle ağır bir şekilde birbirlerini itham ediyorlar ki, adeta bir düşmanlık meydana geldi. Allah’ın Resulü bize yol gösteriyor ve diyor ki, ‘Kardeşinizde bir hata veya kusur görürseniz o hata ve kusuru ondan gidermeye çalışınız.’ diyor. Kim bir mümin kardeşinin bir hatasını görürse tatlı dille, güler yüzle o kardeşini kırmadan, incitmeden o hatadan vazgeçirmeye çalışmalıdır. Çünkü bu Peygamberimizin emridir.”

TONGÜÇ: BUGÜN DÜNYADA HUKUKU ÜSTÜN TUTANLAR DEĞİL GÜCÜ ÜSTÜN TUTANLAR ETKİN

Saadet Partisi Başkanlık Divanı Üyesi ve MİLKO Genel Sekreteri İlyas Tongüç,  insanın hızlı bir şekilde dünyayı ahiretin önüne doğru getirdiği noktada bu konferansın büyük önem taşıdığını söyleyerek, “Bugün dünyamızda hukuku üstün tutanların değil, gücü üstün tutanların etkin olduğunu görüyoruz. Her bir coğrafyada ciddi sıkıntıların olduğunu, bunun da Batılı ülkelerin eliyle yapıldığını görüyor ve üzülüyoruz. Peygamber Efendimiz’in Veda Hutbesi vesilesiyle dünyaya ilan etmiş olduğu temel ilkelerin dünyada hak ve adaletin en temel referans noktası olarak kabul edilmesini teklif ediyoruz. Bu temel esaslarımız eğer dünyada hakim olursa Allah’ın izniyle yeryüzünde bugün adaletin hakim olduğunu göreceğiz” dedi.

15 Ocak 2020 - Gündem

Muhabir Ankara Bürosu


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?