Reklamı Kapat

"Vergi dilimi adaletsizliğine acilen son verilmelidir"

Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, vergi dilimindeki bir an önce giderilmesi gerektiğini söyledi.

Eğitim Bir Sen Adıyaman Şubesi tarafından düzenli olarak gerçekleştirilen Medeniyet Sohbetleri
programında konuşan Ali Deniz, her platformu, eğitim çalışanlarının sorunlarının konuşulduğu,
çözümün tartışıldığı, önerilerin görüşüldüğü mekânlar hâline getirdiklerini belirterek, 2020 yılı gelir vergisi matrahlarının yaklaşık olarak yeniden değerleme oranı kadar artırıldığına dikkat çekti.

Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, "Yeniden değerleme oranı kadar artış olması doğru, geçmiş yılların eksiklerinin kapatılmaması ise yanlıştır. Gelir vergisinde yüzde 15’lik dilimin matrahı, kamu görevlilerinden yıl boyunca yüzde 20’lik gelir vergisi kesintisini
gerektirmeyecek düzeye yükseltilmeliydi" şeklinde konuştu.

"Matrahlarda yüksek artış yapılamıyorsa, vergi oranları düşürülmeli ya da vergi kaynaklı gelir kaybı tazmin edilmelidir. Kamu görevlileri olarak, vergi ödemekten değil, vergi yükünün artmasından, vergi adaletinin sağlanmamasından, verginin maaşı azaltmasından rahatsızız” ifadelerini kullanan Deniz, “Vergi dilimi adaletsizliğine acilen son verilmelidir. Vergi kanunu çok kazanandan çok az kazanandan az olacak şekilde yeniden ele alınmalıdır. Kamu görevlileri, altı ay yaz, altı ay kış yaşama döngüsünden kurtarılmalıdır. Adalette, nimette ve külfette eşitlik istiyoruz." dedi.

3600 ek gösterge ile ilgili taleplerinin de en kısa sürede karşılanması gerektiğini dile getiren Deniz sözlerini şöyle sürdürdü:

"Eğitim çalışanlarına yönelik vaatlerin bir an önce yerine getirilmesi gerekmektedir. Cumhurbaşkanlığı ikinci 100 Günlük Eylem Planı’nda ve 2023 Eğitim Vizyonu Belgesi’nde yer verilen 3600 ek göstergenin daha fazla zaman geçirilmeden kapsamı genişletilmiş olarak bir an önce hayata geçirilmesi kamu çalışanlarını memnun edecektir."

07 Ocak 2020 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

Menderes YLDIRIM - Vergi diliminde her yıl artış oranı YÜZDE (%) oranında arttırılmalıdır.

NASIL mı?

TBMM den çıkartılacak olan yasa ile Vergi dilimlerinin HER DİLİMİ her yıl En az Yıl Sonu ENFLASYON Oranında arttırılmalı, Kanun olması için önerge verilmelidir.

Böylece vergi dilimleri İKTİDARLARIN İNSAFINA bırakılmamış olur.

Saygılarımla

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 07 Ocak 20:54
01

Molla Kasım - Neden sadece kamu görevlileri, herkes için vergi dilimi aynı olmalı.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 07 Ocak 15:44

Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?