Reklamı Kapat

Yeni nesil insan kaynakları yönetimi, idenfit

Idenfit, personel takip sistemlerine getirdiği yazılımsal yenilikler ile firmaların çalışanlarını kolay ve güvenli bir şekilde tanımlamalarına, izlemelerine ve yönetmelerine olanak sağlıyor.

Haber albümü için resme tıklayın

Verimli bir işgücü yönetimi için gerekli olabilecek tüm modülleri bünyesinde toplayan, birbirine entegre olabilen, istenildiğinde ayrı ayrı da kullanılabilen 16dan fazla modülü ile küçüklü büyüklü birçok şirketin farklı ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretmektedir. Idenfit kullanıcıları istedikleri zaman, internet bağlantılarının olduğu her yerden kolayca  sistemlerine ulaşabilir ve yönetebilirler. 

ÖNE ÇIKAN BAZI MODÜLLER;

İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ MODÜLÜ 

Çalışanlara ait tüm özlük bilgileri, zimmet bilgileri, performans, eğitim, sağlık ve döküman bilgileri idenfit’in bulut sistemine kaydediliyor. İnsan Kaynakları uzmanları tarafından oluşturulan gelişmiş ik modülü çalışanın iş yerine adımını attığı ilk günden, çıkış yaptığı güne kadarki tüm dataları tutuyor. Kaydedilen bu datalara internetin olduğu her yerden kolayca ulaşılabiliyor ve istenilen formatta raporlama yapılabiliyor.  

Idenfit ile çalışanlar ile ilgili tüm süreçler zahmetsiz yönetiliyor ve böylelikle insan kaynakları departmanının iş yükü hafiflemiş oluyor. 

IDENFİT İNSAN KAYNAKLARI MODÜLÜ’NÜN SAĞLADIĞI KOLAYLIKLAR NELERDİR?

360 Derece Performans Yönetimi

Çalışanlar arasındaki adaleti sağlayabilmek ve verimliliği ölçümlemek isteyen birçok şirket için performans en önemli konulardan biri.  

Organizasyonunuz ne kadar büyük olursa olsun, nerede olursanız olun,  Idenfit’in 360 derece performans yönetimi ile çalışanlarınızın performansları ile ilgili tüm süreçlere hakim olabilirsiniz. Idenfit’te performans değerlendirme; personellerin kendileri, astları, üstleri ve eşdeğerleri bazında yapılmaktadır. 

EXCEL’DE PERFORMANS DEĞERLENDİRME DÖNEMİ BİTTİ!

Bugün birçok İK Uzmanı, performans değerlendirme yapmak için excel kullanmaktadır. Excel'de formlar oluşturarak tüm çalışanlara gönderiyor, sonrasında tek tek toplayıp raporlar hazırlıyorlar. Idenfit’te değerlendirmeler periyotlar bazında KPI (Anahtar Performans Göstergesi) belirlenerek yapılıyor. Idenfit’in hazır ve özelleştirilebilir performans değerlendirme formları zamandan ve iş gücünden tasarruf ettiriyor.

Idenfit özlük dosyası

İş Kanunu Madde 75 ile birlikte işverenler, yönetimi altında çalışan her işçi için özlük dosyası tutmalıdır. Söz konusu özlük dosyasında, işveren; işçiye ait kimlik bilgileri, tüm resmi belge ve kayıtları saklanmalıdır. Gerek görülmesi durumunda bu belgeleri yetkili kişilere göstermekle yükümlüdür. İşçi hakkındaki tüm bilgileri, dürüstlük kuralları ve yasal zemin çerçevesinde kullanmak ve işçinin çıkarları doğrultusunda gizli kalması gereken bilgileri gizli tutmak zorundadır. 

Idenfit özlük dosyası,

  • Kimlik, finansal, sosyal medya, yetkinlik vb. gibi personele dair birçok bilgiyi  arındırır.                                                                                                                           
  • Personelin giriş çıkış bilgileri, yaklaşan izinleri ya da geçmişe dönük aldığı izinler aynı panel üzerinde kolayca görüntülenebilir.
    Sistem özelleştirilebilir alanlar tanımaktadır.
  • Personelin kişisel verileri KVKK (Kişisel Verileri Koruma Kanunu) kuralları gereğince anonim olarak tutulur.
  • Personeller ile ilgili tüm bilgilere mobil ya da web üzerinden istenilen herhangi bir zaman internetin olduğu her yerden ulaşılabilir. 

Feedback ( Geri Bildirim )

Yöneticiler ve çalışanlar arasında anlık olarak performans, görev atama, anket veya durum güncellemesi bildirimleri. 

Onboarding - Offboarding

Personellerin işe alım ve işten çıkış süreçlerinin mükemmel bir şekilde takip edildiği sistem. İşe alım ve işten çıkış gibi süreçlerde yaşanabilecek aksaklık ve eksikliklerin en aza inmesi için tüm süreç otomatik olarak yönetilir.

Eğitim Yönetimi

Personellerinin mesleki gelişimlerini önemseyen firmalar, iş süreçleri içerisinde eğitimler düzenleyebiliyorlar. Idenfit, iç veya dış kaynaklarla sağlanan bu eğitim süreçlerinin ve sonuçlarının takip edilmesini sağlar.

Belgeler

Personellerin diploma, sertifika, ehliyet, kimlik kartı, fesih belgeleri, sözleşmeleri, uygunluk formları ve doğrudan doldurdukları tüm belgeler dijital ortamda güvenli bir şekilde saklanır. İnternetin olduğu her yerden kolaylıkla ulaşılabilir.

Maliyet

Personellerin prim, maaş, yol yardımı, çocuk yardımı vb. durumlarının şirkete olan maliyeti şeffaf olarak tutulur. Böylelikle yöneticiler, her bir çalışanlarının haftalık veya aylık olarak şirkete olan maliyetini bilir.

Yan haklar

Özel sağlık sigortası, araba, spor salonu üyeliği vb. gibi yan hakların hangi personele verileceğinin, hangi personellerin hangi yan haklara sahip olacağının yönetimi yapılıyor.

Giderler

Şirket bünyesi içinde veya dışında yapılan harcamalar, tüm giderler gerçek zamanlı olarak takip edilir. Personeller nerede olurlarsa olsunlar makbuzların fotoğrafını çekip direkt sisteme anlık olarak yükleyebiliyorlar. Yöneticiler böylelikle giderlerden anlık haberdar olabiliyorlar. Tüm giderler sistemde kayıtlı olarak tutuluyor. 

Sağlık 

Çalışanların sağlık durumları, kullandıkları ilaçlar, alışkanlıkları, kısacası tüm sağlık geçmiş bilgileri sistemde kayıtlı tutuluyor.

ZAMAN YÖNETİMİ MODÜLÜ

Çalışanların tanımlanması ve işe giriş-çıkış kayıtlarının tutulması için tasarlanmış bulut tabanlı bir sistemdir. Bu sistem aracılığı ile, çalışanların işe giriş ve çıkış yaptıkları saatler sisteme otomatik olarak kaydolur. Çalışanların fazla veya az mesailerinin hesaplanmasında önemli kolaylıklar sağlayan bir modüldür. Yöneticiler sistem üzerinden o gün hangi çalışanlarının iş yerinde hangilerinin iş yeri dışında olduklarını gerçek zamanlı olarak kontrol edebilirler. Şirket politikasına göre vardiya planı ve mola planı yapılabilir. 

İZİN YÖNETİMİ

Idenfit izin modülü ile, insan kaynakları için uzun ve karmaşık olan izin süreçleri tek bir tıklama ile sonuçlandırılabilecek kadar kolaylaştırılır. İlk talepten son onaylamaya kadar tüm süreç birkaç tıklama ile halledilebilir. Google entegreli Idenfit izin modülü akıllı ve esnektir. Çalışanlar mobil uygulama üzerinden tarih aralığı belirterek izin talebinde bulunabilirler. Yönetici sistem üzerinden talep edilen izinleri görebilir, onaylayabilir veya reddedebilir. Reddedilen ya da onaylanan izinler çalışanın ekranına bildirim olarak düşer. Yöneticiler, tek bir ekran üzerinden tüm çalışanlarının izin süreçlerini görebilirler.  Renk skalası ile yaklaşan izinleri, izinde olan çalışanları görebilirler. 

GÖREV MODÜLÜ 

Idenfit görev modülü çalışanların anlık, rutin ve sürekli görevlendirmeler ile takip edilebildiği, yönetilebildiği ve raporlanabildiği bulut tabanlı bir sistemdir.

Yöneticiler yetki ataması yaparak ve takımlar oluşturarak görev ataması yapabilirler. Bu görevleri kategorilere ayırabilir ve görevlere lokasyon tanımlayabilirler. Personeller mobil uygulama üzerinden bağlı bulundukları takıma atanan görevleri,  kendilerine özel atanan görevleri ve genel görev listesine atanan görevleri görebilirler. Genel görev listesinden kendi üzerlerine görev alabilirler. Tüm bunlara ek olarak uygulama üzerinden acil durumlarda anlık bildirimde bulunabilirler. 

DENETİM MODÜLÜ 

Yapılan görevlerin esnek soru tipleri ile puanlama veya evet-hayır cevapları üzerinden değerlendirildiği modüldür. Denetim modülü ile birlikte yapılan işin veya hizmetin kalitesini kontrol edilebilir ve iyileştirme yapılabilir.  Denetim kuralları fotoğraf,video, ses ve benzeri eklerle desteklenebilir.

GÜVENLİK YÖNETİMİ

 Güvenlik sektörüne özel çözümler üretmek için tasarlanan güvenlik modülü, sürekli olarak kontrol edilmesi gereken güvenlik noktalarını denetlemeye olanak sağlar. Yöneticiler gerçek zamanlı olarak hangi personelinin hangi turda olduğunu, eksik atılan turları, yarım kalan turları görebilir ve sahadaki tüm olayları anlık olarak yönetebilirler. Sistem aynı zamanda tur esnasında çalışanların karşılaştıkları acil durumları anlık olarak bildirebilecekleri şekilde tasarlanmıştır.

27 Aralık 2019 - Aile & Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?