Reklamı Kapat

Müslüman’a haram lokma yutturuluyor

Adının önüne “milli” ibaresi de konularak daha sinsi bir hale getirilen “piyango”ya ülkemizin her köşesinden tepki var!

Haber Merkezi
MANŞET HABER Haber Merkezi Tüm Haberleri
+8
Haber albümü için resme tıklayın

Miladi yeni yıla yaklaştığımız şu günlerde devlet eliyle oynatılan “Milli Piyango” kumarına tüm Türkiye’den tepki var. Piyangoyla milyonlarca Müslüman’a haram lokma yutturulduğunu ifade eden sivil toplum kuruluşları, milli ifadesiyle kuzu postuna büründürülmüş Milli Piyango’dan “Milli” ibaresinin kaldırılmasını istiyor. STK’lar kumarın devlet eliyle finanse edilmesine ve devlet eliyle teşvik edilmesine de karşı çıkıyor.

Diyanet-Sen şube başkanları, “Milli Piyango’nun yılbaşı çekilişine sayılı günler kala piyango biletleri konusunda basın açıklaması yaptı. Birçok ilde yapılan açıklamada, Milli Piyango’dan ‘Milli’ ibaresinin kaldırılması istendi. Diyanet-Sen İstanbul 3 Bolu Şube Başkanı Neslibey Özkan, “Biz, kardeşi açken tok yatan bir millet olmadık. Milli Piyango yanlıştır. Haksız bir kazançtır. Müslüman’a yakışmayan bir haldir. Milli kavramları ayrıştıran bu tavrına karşı net bir dille ülkemizde Milli Piyango’yu istemiyoruz” dedi.

Diyanet-Sen Hatay Şube Başkanı Hasan Urhan:

SINIRIMIZDA can pazarı yaşanırken, ülkemiz 4 milyon muhacire sofralarını açarken Milli Piyango kıyımının yersiz, yanlış bir durum olduğu ortadadır.

OCAK SÖNDÜREN KUMARIN DEVLETE MİLLETE FAYDASI YOK

Diyanet-Sen Hatay Şube Başkanı Hasan Urhan, “Sınırımızda can pazarı yaşanırken, ülkemiz 4 milyon muhacire sofralarını açarken Milli Piyango kıyımının yersiz, yanlış bir durum olduğu ortadadır. Bir taraftan bu millete sevap için sebep çıkarken bir taraftan da devlet eliyle haram teşvik ediliyor. Bu yanlışı kınıyoruz” diye konuştu. Milletimizin bu tarz tuzaklara alet olmamasını isteyen Diyanet-Sen Erzurum Şube Başkanı Mükremin Kındığılı, “ Ocak söndüren bu sistemin bu güne kadar ne devlete, ne millete bir faydası gözükmemiştir. ‘Haydan gelen huya gider’ söylemini doğrulayan Milli Piyango’ya karşıyız” şeklinde konuştu.

Diyanet-Sen Bilecik Şube Başkanı İbrahim Çelik:

Milli Piyango bu ülkeye çalınmış kara bir lekedir. Böyle bir günahı tercih etmek biz Müslümanlar için yanlış bir tercih olacaktır. Ülkemizde yaşatılmasına kesinlikle karşıyız.

MİLLİ PİYANGO’DAN ‘MİLLİ’ İBARESİ KALDIRILSIN

Diyanet-Sen Bilecik Şube Başkanı İbrahim Çelik ise, “Milli Piyango bu ülkeye çalınmış kara bir lekedir. Vicdan coğrafyamıza el uzatmak yerine böyle bir günahı tercih etmek bizler için yanlış bir tercih olacaktır. Milli Piyango’nun ülkemizde yaşatılmasına karşıyız” diye konuştu. Diyanet-Sen Adıyaman Şube Başkanı Emin Çil, “Milli Piyango değerlerimize yapılan bir hakarettir. Müslüman halka yutturulmak istenen haram lokmaya her zaman karşı olduk. Milli Piyango’nun devlet eliyle finanse edilmesi, devlet eliyle teşvik edilmesi ise ayrıca bir yanlıştır” dedi.

Diyanet-Sen Muş Şube Başkanı Ferzende Aras:

PİYANGO, önüne konan milli ifadelerle masumlaştırılmak istense de kuzu postuna girmiş bir kurt gibi etkilere sahip. Yuva yıkan bu sistemin iptal edilmesi gerekiyor.

MİLLİ İFADESİYLE KUZU POSTUNA GİRMİŞ BİR KURT

Diyanet-Sen Muş Şube Başkanı Ferzende Aras da, “Milli Piyango milli ifadelerle masumlaştırılmak istense de kuzu postuna girmiş bir kurt gibi etkilere sahip. Medyadan öğrendiğimiz kadarıyla milli yuva yıkan bu sistemin derhal iptal edilmesi gerekiyor” değerlendirmesinde bulundu. Diyanet-Sen Van Şube Başkanı Nurullah Aras, “Milli Piyango haramdır. Bu ülkede birilerine para kazandırmak için 81 milyonun seferber edildiği yanlış bir yöntemdir. Bizler Milli Piyango’nun ve şans oyunlarının ülke gündeminden tamamen çıkarılmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Diyanet-Sen Yalova Şube Başkanı Şuayip Akgün:

İŞÇİNİN, memurun zar zor geçindiği günümüzde insanımızın ümidi gibi görünen piyango tuzağının haramdan başka bir getirisi yoktur, olmamıştır.

DEVLET ELİYLE TEŞVİK EDİLMESİNİ KABUL ETMİYORUZ

Milli Piyango’nun devlet eliyle teşvik edilmesini kabul etmediklerini ifade eden Diyanet-Sen Yalova Şube Başkanı Şuayip Akgün, “İşçinin, memurun zar zor geçindiği günümüzde insanımızın ümidi gibi görünen bu tuzağın haramdan başka bir getirisi yoktur, olmamıştır” dedi. Diyanet-Sen Edirne Şube Başkanı Erol Ayar, “Bizler minberden haramı anlatırken, sokaklarımızda haramın teşvik edilmesine anlam bulamıyoruz. Bu tutarsız tavrın son bulmasını istiyoruz” dedi. Milli Piyango tartışmalarına bir ayet tercümesi ile cevap veren Diyanet-Sen İzmir Şube Başkanı Nail Çelik ise, “Resulum sana içki ve kumarın hükmünü soruyorlar. Şöyle de; onlarda büyük bir günah ve zarar vardır de” ifadelerini kullandı.

Diyanet-Sen Ordu 2 No’lu Şube Başkanı Recai Özkan:

MÜSLÜMAN bir ülkenin kara lekesi olan Milli Piyango, Müslüman’ı haram lokma için seferber etmektedir. Bu seferberlik günahla dolu bir yoldur. Bu yolun kazancı yok.

BU YOLUN KAZANCI YOK, KAYBI ÇOK

Diyanet-Sen Ordu 2 Nolu Şube Başkanı Recai Özkan, “Müslüman bir ülkenin kara lekesi olan Milli Piyango, Müslüman’ı haram lokma için seferber etmektedir. Bu seferberlik günahla dolu bir yoldur. Bu yolun kazancı yok, kaybı çok” dedi. Taraflardan birinin kazanıp diğerinin kaybetmesi esasına dayalı bütün şans oyunları kumar kapsamında değerlendirilip haram kılındığını ifade eden Diyanet-Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Murat Akkuş, “Milli Piyango da böyledir ve haramdır. Adında milli olması da ayrıca üzüntü verici bir durumdur” değerlendirmesinde bulundu. Diyanet-Sen Bursa Şube Başkanı Kemal Göleç, “Maalesef kurulan tuzaklara Müslümanlar olarak çok çabuk düşüyoruz. Bizler Milli Piyango’ya karşı olduğumuzu tekrar haykırıyoruz” dedi.

Diyanet-Sen Bursa Şube Başkanı Kemal Göleç:

MAALESEF kurulan tuzaklara Müslümanlar olarak çok çabuk düşüyoruz. Bizler Milli Piyango’ya karşı olduğumuzu tekrar haykırıyoruz.

Diyanet-Sen Van Şube Başkanı Nurullah Aras:

BU ülkede birilerine para kazandırmak için 81 milyonun seferber edildiği yanlış bir yöntemdir. Milli Piyango’nun ve şans oyunlarının ülke gündeminden tamamen çıkarılmasını istiyoruz.

Diyanet-Sen Erzurum Şube Başkanı Mükremin Kındığılı:

OCAK söndüren bu sistemin bu güne kadar millete bir faydası gözükmemiştir. ‘Haydan gelen huya gider’ söylemini doğrulayan Piyango’ya karşıyız.

Diyanet-Sen Edirne Şube Başkanı Erol Ayar:

BİZLER minberden haramı anlatırken, sokaklarımızda Milli Piyango adı altında haramın teşvik edilmesine anlam bulamıyoruz. Bu tutarsız tavrın son bulmasını istiyoruz.

Diyanet-Sen Adıyaman Şube Başkanı Emin Çil:

MÜSLÜMAN halka yutturulmak istenen haram lokmaya her zaman karşı olduk. Milli Piyango’nun devlet eliyle finanse edilmesi, devlet eliyle teşvik edilmesi ise ayrıca bir yanlıştır.

20 Aralık 2019 - Gündem

Muhabir Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

Bilal - En büyük denetçi halktır. Almayacağız. Olacak bitecek.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Aralık 11:53
01

Abdi - Piyangoyu satilmasina müsaade edenleri kınıyorum!

Hatta Lanetli bir iş!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Aralık 07:54

Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?