Reklamı Kapat

Ahmet Davutoğlu: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vicdanı kaldıysa...

Gelecek Partisi’nin Kurucular Kurulu toplantısının ardından konuşan Ahmet Davutoğlu, Recep Tayyip Erdoğan’ın dolandırıcılık suçlamasına cevap verirken sert eleştirilerde bulundu.

Ahmet Davutoğlu: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vicdanı kaldıysa...
Video için play'e tıklayın

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu toplantısının ardından konuşan Genel Başkan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dolandırıcılık suçlamasına cevap verirken sert eleştirilerde bulundu. Şehir Üniversitesi krizinde kendisi hakkında 'dolandırıcı' nitelemesinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan'a cevap veren Davutoğlu, “Cumhurbaşkanının o konuşmasını dinleyince hicap duydum. Cumhurbaşkanı vicdanıyla baş başa kaldığında Davutoğlu’ndan her şey çıkar ama dolandırıcı çıkmaz diyebilir, eğer vicdanı kaldıysa. Herkes bilir bu boğazdan haram lokma geçmemiştir. Bir dolandırıcılık varsa ben buradayım hukuki işlemleri başlatın en ağır cezaya razıyım.” dedi. 

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Kurucular Kurulu toplantısının kararlarını kamuoyuna açıkladı. Kurucular Kurulu tarafından Genel Başkanlığa seçilen Ahmet Davutoğlu “Çok iyi bir Kurucu Kurulu oluşturuldu. Müslüman, Hristiyan, Türk kökenli, Kürt kökenli toplumdan herkes burada.” dedi.

DAVUTOĞLU: BİZ AYRILMADIK, ERDOĞAN BİZİ AYIRDI

Ahmet Davutoğlu, “Bizim adımızı anan basın organları tehdit edildi. Ağır hakaretlere maruz kaldık. Sayın Cumhurbaşkanı’ndan ayrılmadık o bizi ayırdı. Biz ihraç edildik. Türkiye Cumhuriyeti’nde ilk defa bir başbakan ihraç edildi. Bir akademisyene amfileri kapatanlar vefadan bahsedebilirler mi? En önemlisi en yakın arkadaşına dolandırıcılık suçlaması yapıldığında vefadan bahsedilebilir mi?” açıklamasında bulundu.

ERDOĞAN VEFADAN BAHSEDEBİLİR Mİ?

“Bizim adımızı anan basın organları tehdit edildi, 3, 5 yıl millete sesimi duyurmam engellendi” diyen Ahmet Davutoğlu “Sayın cumhurbaşkanından ayrılmadık o bizi ayırdı. Biz ihraç edildik. Türkiye Cumhuriyeti’nde ilk defa bir başbakan ihraç edildi. Bir akademisyene amfileri kapatanlar vefadan bahsedebilirler mi? En önemlisi en yakın arkadaşına dolandırıcılık suçlaması yapıldığında vefadan bahsedilebilir mi?” diye konuştu.

AKŞENER'İN MİLLETVEKİLİ VEREBİLİRİZ TEKLİFİNE CEVAP

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in "İhtiyaç olması halinde milletvekili verebiliriz." teklifine ilişkin Davutoğlu, siyasetin doğal seyri içinde olmayan bir yönteme başvurmayacağını söyledi.

Ahmet Davutoğlu’nun açıklamasından öne çıkanlar şöyle:

“Çok iyi bir Kurucu Kurulu oluşturuldu. Müslüman, Hristiyan, Türk kökenli, Kürt kökenli toplumdan herkes burada.

Bu yola çıkarken Erdoğan’la polemiğe girmeyeceğim demiştim fakat geçen günlerde ağır bir hakaret kullanıldı. İnsanın ruh hali vardır. Bazıları çınar yaprağında düşen bir yaprak bazıları da bahar görür. Cumhurbaşkanı Erdoğan, çınar yaprağını düşen bir yaprak olarak görürken bizler bu çınar yaprağını bahar olarak gördük.

3.5 yıl hayatı düşünce üretmekle geçmiş insana üniversite kapıları kapandı. Türkiye’nin geldiği ve getirildiği yer bizim siyasi hayatımızın ayaklar altına alınması yolsuzluk, kibir ve gösterişin yaygın olduğu bir dönemde kimse kusura bakmasın. Öncelikli sadakat halkımıza olandır. İnsanların gelip hesap sorduğunda benim verecek cevabım olmalı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunduğumuz önerilerden sonuç çıksaydı yine konuşmazdık. Sayın cumhurbaşkanından ayrılmadık o bizi ayırdı. Biz ihraç edildik. Türkiye Cumhuriyeti’nde ilk defa bir başbakan ihraç edildi. Bir akademisyene amfileri kapatanlar vefadan bahsedebilirler mi? En önemlisi en yakın arkadaşına dolandırıcılık suçlaması yapıldığında vefadan bahsedilebilir mi?

Cevabımın arkasındayım. Kampanyada bulunamam demiştim. Kampanya boyunca da katılmadım. Milletimiz ne karar verirse doğru olan budur demiştim. O tweeti attığım zamanda bugünde doğrudur. Milletin ortak kararına saygı duyarım.

Sayın Akşener bir zaruret halinden bahsetmiş. Benim kanaatim siyasette doğal olmayan yöntemlere başvurmadım. Milletimiz ne karar verirse ona uyarız. Siyasi partiler köprü atmak için değil köprüler kurmak için vardır. Ak Parti bizi partiden ihraç etti köprüleri attı fakat biz köprüleri kuracağız.

Cumhurbaşkanının o konuşmasını dinleyince hicap duydum. Cumhurbaşkanı vicdanıyla baş başa kaldığından Davutoğlu’ndan her şey çıkar ama dolandırıcı çıkmaz diyebilir, eğer vicdanı kaldıysa. Ben bir esnaf çocuğuyum. Ben babamın vefat haberini aldığımda Cumhurbaşkanı ile baş başa Irak konusunu konuşuyorduk. O esnaf babamın bana öğrettiği ilk şey helal lokmadır. Bilmiyorum ama herhalde benim babam ahiret divanıyla karşılaşınca Cumhurbaşkanına bir çift lafı olur. Beni Tayyip Bey’e yardım etmelisin diye beni ikna eden babamdır.

Herkes bilir bu boğazdan haram lokma geçmemiştir. Bir dolandırıcılık varsa ben buradayım hukuki işlemleri başlatın en ağır cezaya razıyım. Her şeye hazırım; hazır olmadığım şey iftiralara maruz kalmaktır. Neden hukuki süreç başlatılamıyor biliyor musunuz? Çünkü benim başbakanlığım döneminde Halkbank’tan Şehir Üniversitesi’ne bir gram kredi verilmedi. Ben kredi verin demedim. Anlaşılan o ki Sayın Cumhurbaşkanı yine birileri tarafından yanlış bilgilendiriliyor. Lütfen kenara çekilip muhasebe yapsın.”

# AHMET DAVUTOĞLU İLE İLİŞKİLİ:

19 Aralık 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?