Reklamı Kapat

Temel Karamollaoğlu'ndan Erdoğan'a soru: Hakikaten merak ediyoruz

Kürecik ve İncirlik konusu ile ABD'nin sözde Ermeni soykırımı konusundaki tavrına dair konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu dikkat çeken sözler sarf etti.

Temel Karamollaoğlu'ndan Erdoğan'a soru: Hakikaten merak ediyoruz
Video için play'e tıklayın

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Kürecek ve İncirlik' üslerinin kapatılabileceğini ifade etmişti.

ABD'nin Türkiye ile ilişkilerde yanlış adımlar atması halinde önemli kararlar alınacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "ABD'nin ilişkilerimizde tamiri mümkün olmayan adımlar atmaması, her iki taraf için de çok önemlidir. Yeri geldiği zaman otururuz bütün heyetlerimizle beraber, kapatılması gerekiyorsa İncirlik'i de kapatırız, Kürecik'i de kapatırız" demişti.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin eğitim merkezinde düzenlenen basın açıklamasında gündemdeki konulara ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın Kürecik ve İncirlik konusundaki sözlerine değinen Karamollaoğlu, dikkat çeken sözler sarf etti.

İncirlik Üssü ile alakalı olarak Erdoğan'a birtakım sorular yönelten Karamollaoğlu, "Siz bunların hiçbirisini yeterli gerekçe olarak görmezken bugün İncirlik'in kapatılabilmesi için hangi adımların atılmasına hangi cinayetlerin işlenmesine ihtiyaç var hakikaten merak ediyoruz. Eğer Sayın Cumhurbaşkanı bu konulara da açıklık getirirse memnun oluruz" dedi.

Karamollaoğlu, ABD'nin sözde Ermeni soykırımı konusundaki tavrına dair de konuştu. Karamollaoğlu, konuya ilişkin olarak, "En sonunda soykırım dediler. Peki bizim politikamızda herhangi bir değişiklik olacak mı? Merak ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun konuya ilişkin sözleri şu şekilde:

Dış politikayla ilintili bir konu başlığımız da İncirlik Üssü ile alakalı sayın Cumhurbaşkanımızın yapmış olduğu birtakım açıklamalardır. Sayın Erdoğan, İncirlik Üssü'nün gerekirse kapatılacağını ifade etti. Biz de bu gereklilik ne zaman ortaya çıkacak diye merak ettik. Şu soruları sormadan da geçemiyoruz. Irak bombalandığı zaman biz neredeydik? İncirlik hangi vazifeyi görüyordu? Suriye tarumar edilirken İncirlik'ten hangi hareketler meydana gelmişti? Allah muhafaza etsin, hatırlamayı elbette arzu etmeyiz ama askerlerimizin başına çuval geçirildiği zaman İncirlik'in konumu neydi? Daha da önemlisi canlı olarak birkaç sene önce yaşadığımız 15 Temmuz hadiselerinde İncirlik'in rolü neydi? Hükümet bunu ısrarla gündeme getirdi. Terör örgütlerine binlerce tır silah gönderirken İncirlik nasıl bir rol oynadı? Siz bunların hiçbirisini yeterli gerekçe olarak görmezken bugün İncirlik'in kapatılabilmesi için hangi adımların atılmasına hangi cinayetlerin işlenmesine ihtiyaç var hakikaten merak ediyoruz. Eğer Sayın Cumhurbaşkanı bu konulara da açıklık getirirse memnun oluruz. Çünkü şu anda ABD'de ve Avrupa'da Türkiye aleyhindeki politik gelişmeler artık sınır tanımıyor. ABD parlamentolarında sözde Ermeni soykırımı meselesi gündeme geldi ve kabul edildi. Batı'nın bu konuda ne insafı var ne izanı var ne dostluk diye bir kaygısı var ne dünyada barış var ve ne de hakikaten Ermeni soykırımı meselesinin ne olduğu konusunda bir bilgisi var. Sadece hissi davranıyorlar. Bugüne kadar biz ABD Başkanı'nın yaptığı konuşmalarda ne diyecek diye bekledik? Bunu sadece bir hadise olarak mı kınayacak yoksa bunu soykırım hadisesi olarak mı tarif edecek. Vahşet mi soykırım mı diyecek? En sonunda soykırım dediler. Peki bizim politikamızda herhangi bir değişiklik olacak mı? Merak ediyoruz.

# TEMEL KARAMOLLAOĞLU İLE İLİŞKİLİ:

18 Aralık 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?