Reklamı Kapat

Dilipak: İnsanlar bize bakıp dinden soğuyor

Abdurrahman Dilipak, bugünkü yazısında bir özeleştiri yaparak "Güzel değil kötü örnek oluyoruz artık. İnsanlar bize bakıp dinden soğuyor" ifadelerini kullandı.

Abdurrahman Dilipak, bugünkü yazısında 'dinin bazıları tarafından kullanıldığını' iddia ederek "Her devrin adamları, her zaman bir yolunu bulur ve gemilerini yürütürler. Bunlar, kendilerini gizlemek için toplumun itibar ettiği her şeyi kullanırlar. Cesur göründüklerine bakmayın, korkaktırlar. Cesaret gösterisi yapıyorlar. Tavus kuşu gibi tüylerini kabartıyorlar" ifadelerini kullandı.

Dilipak, bir iş insanının kendisine “Her büyük vurgun ve büyük günahından sonra umre ziyareti yapan birinden söz ettiğini” aktardı.

Bu kişinin çaldıklarının bir kısmını da ‘hayır’ yaptığını söyleyen Dilipak, “Evindeki çerçeveletip duvara astığı Kâbe örtüsü ya da manasını öğrenme zahmetine bile katlanmadığı pahalı hat levhası onu kurtaramayacak” dedi.

Dilipak köşesindeki yazısında “Bize hep put diye Lat, Menat, Uzza öğretildi” diyen Dilipak, “Tamam da, onun bizim hayatımızdaki karşılığı neymiş? Para, koltuk, kadın da put olabiliyormuş meğerse. Biz onları değiştirmek isterken, onlar çevremizi kuşatıp, algımızı değiştiriyorlar” tepkisini gösterdi.

Dilipak şunları yazdı:

Kendimizi aklamanın yolu, başkalarının pisliklerini ortaya dökmek değildir. Kendini arıtmadan başkalarının günahlarının arkasına saklananların üstüne pislik yağar. Dünya çamur deryasına dönüşür. Batılın tasviri zaman içinde saf zihinleri idlal eder. 

Kendileri değişmiyor, bizi dönüştürüyorlar.
Başımızda başörtüsü, suratımızda sakal, 5 yıldızlı Hac ve Umreler, şekil olarak her şey fazlası ile var! Her büyük vurgun ve büyük günahından sonra umre ziyareti yapan birinden söz etti bir işadamı geçen gün. Çaldıklarının bir kısmını da “Hayır” yapıyormuş. Vay o Hacca, Umreye giden, namaz kılan ve hayır yapanın haline. Vay o Hakkı batıla karıştırıp halkı ve Hakk’ı kandırmaya çalışan adamın haline! Evindeki çerçeveletip duvara astığı Kâbe örtüsü ya da manasını öğrenme zahmetine bile katlanmadığı pahalı hat levhası onu kurtaramayacak! Onlar sadece bu dünyanın bir süsüdür. O kadar!

“Güzel değil kötü örnek oluyoruz artık” diyen Dilipak yazısında, “İnsanlar bize bakıp dinden soğuyor. Birileri artık başlarını açsalar, yamyam birtakım insanlar dinden söz etmeseler, aslında daha iyi ederler sanki. Zaten bazıları başlarını açmaya başladı” ifadesini kullandı.

11 Aralık 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

06

Hulusi Ballıdağ - SAYIN DİLİPAK Sizinle aynı dine inanmıyorum artık . Yani sizin dininizle benim ki kesinlikle farklı.Bilmem anlatabildim mi? Allah sizlere çooook uzun ömürler versin tek dileğim bu. Uzun ömürlü olunki ettiklerinizi çekin.

Yanıtla . 1Beğen . 2Beğenme 12 Aralık 20:36
05

Ahmet Uçan - Farkına vardınız değilmi?Çalıp çırpmayı, adaletsizliği, ümmetin geleceği için mübahtır deyip fetva verenler var.Adeletli bir toplum olsaydık.Allah (cc) O toplumu “esfel-i sâfilîn”den yücelerin en yücesi olan “âlâ-yı illiyyîn”e çıkarır.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 11 Aralık 17:48
02

ayşe Akıncı - Eşim Hacı ve namazında, ancak politika yapmayan hutbeden sadece dinden bahseden cami arıyor, bulamayıncada Cuma ya gitmiyor. Çünkü politika yapan imamların ticaret yapanların arkasında kılınan namazın geçerliliğine inanmıyor.

Yanıtla . 13Beğen . 0Beğenme 11 Aralık 14:19
04

Maildede - @ayşe Akıncı 02 nolu yoruma cevabı: eeeee yani din dünya işlerine karışmasınmı demek istiyor,

sonra papaza kızıp kiliseye gitmeyen adam gibi.imama kızıp cumaya gitmiyor,

sonrada ticaret yapan hacıyı hocayı sevmiyor, senin kocan hangi dinden ben anlayamadım,analayan varsa beri gelsin.

Yanıtla . 1Beğen . 2Beğenme 11 Aralık 17:42
01

Uğur Kayabaş - Bizler diğer ülkelere her yönde örnek olmalıyız. Ülkemizde çatılarda Kiremit yerine güneş enerji panelleri kullanılmalı ve ayrıca binaların güneş alan tüm tarafları güneş panelleri ile kaplanmalı. Yeni binalar hep bu projelerle yapılmalı ve devlet yasa ile bir şekilde teşvik edip zorunlu hale getirmelidir. bizim petrolümüz doğal gazımız yok, olsa bile bu uygulanmalı ve üretimi de yerli olarak yapılıp üretici firmalar devlet tarafından desteklenmelidir.

Yanıtla . 6Beğen . 4Beğenme 11 Aralık 13:49
03

Sıddık - @Uğur Kayabaş 01 nolu yoruma cevabı: Dam üstünde saksağan, vur beline kazmayı!!!!!!

Yanıtla . 7Beğen . 1Beğenme 11 Aralık 14:22

Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?