Reklamı Kapat

Saadetli Milletvekili Karaduman'dan çarpıcı asgari ücret hesaplaması

Açlık ve yoksulluk sınırı altında zorlu bir yaşam süren 'asgari ücretli'nin hayat standartlarının yükseltilmesi gerekirken 'asgari ücret' konusunda gerekli adımların atılmaması tepkiye yol açıyor.

Haber albümü için resme tıklayın

'Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun 2020 yılı 'asgari ücret' bedeli belirlemek için toplandığı şu günler Türkiye'de asgari ücretle yaşam sürdürmenin zorlaştığına yönelik değerlendirmeler arttı.

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, sosyal medya hesabı twitter üzerinden dört kişilik bir ailenin aylık “Asgari İhtiyaçlar Tablosu” içerikli bir paylaşım yaptı.

Dört kişilik bir ailenin 'kira, elektrik, su, yakıt, çay ve simit' gider hesabı üzerinden aylık 1.970 TL harcama yaptığını belirten Karaduman, dört kişilik bir ailenin diğer beslenme giderlerini 'asgari ücret'le karşılamalarının mümkün olmadığını aktardı.

'Asgari Ücret'in 2.020 TL olduğu Türkiye'de yaşamı devam ettirmenin imkansız bir noktaya geldiğini ifade eden Karaduman, dört kişilik ailenin 'asgari ücret' harcamalarına ilişkin "Fiyatlandırmalar en iyimser hâliyle, alt limit belirlenerek yapılmıştır. Yoksa Ankara’da 1 TL’ye çay bulana aşk olsun" ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi Konya Milletvekili Karaduman'ın paylaştığı dört kişilik ailenin “Asgari İhtiyaçlar Tablosu” aşağıda gösterildi:

10 Aralık 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

07

Oğuz - Ben 2800 tl maaşla çalışıyorum, inanın yetiştiremiyorum ay başını.sigara yok, alkol yok, kahveye gitmede yok.allah asgari ücretle çalışan kardeşlere yardım etsin.

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 12 Aralık 18:54
05

Cmhr - Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir. Hele hele halkının önemli bir kesimi aç yatıyorsa...

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 11 Aralık 14:39
04

Yunusnadi - Bu veriler çok sağlıklı.Burada konu aile ise asgari ücret in ne kadar olduğu önemini kaybetmelidir. Örnek ailenin temel ihtiyaçları için ne kadar gelire ihtiyacı var bunu A.G.İ ile mi yoksa başka bir yöntemle mi tamamlanacağı konuşulmalıdır. Sosyal devlet olgusu burada işletilmeli ve uygulanacağı en doğru konu budur. Şu andaki sistemde agi çok düşük ve aile geçimi için yetersizdir. PAYLAŞMAK BEREKETTİR.

Yanıtla . 4Beğen . 1Beğenme 11 Aralık 13:51
02

Omer - Gelsinler bizim aldigimiz asgari ücretle bı ay gecinsinler ki ozaman neyin olduğunu anlarlar

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 10 Aralık 23:37
01

Skaya - Allah aşkına 50 tl ye sen nasil makarna zeytin peynir yağ vb. Alıyorsun bir yağ 35 tl peynir desen 20 tl den aşağı yok diğerlerini saymıyorum bile tabi maaşlarınız fazla boş boş konuşun sizin umurunuzda olur mu o yaptığınız hesapla siz geçinin bakalım 1 ay ondan sonra konuşun

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 10 Aralık 23:35
08

Ts-61 - @Skaya 01 nolu yoruma cevabı: Zaten 50 TL. Yazan yerdeki ihtiyaçlara sadece 50 tl. Kalıyor demek istiyor. Siz yalnış anlamışsınız.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 13 Aralık 01:00
06

Zafer - @Skaya 01 nolu yoruma cevabı: Burada sayın vekil bu hesabı yaparak bir gerçeği ortaya koyuyor. Bununla geçinilemeyeceğini anlatıyor zaten

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 12 Aralık 15:49

Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?