Reklamı Kapat

Müzik ve sinemada yeni bir dönem

MİLKO kuruluşlarından Müzik ve Sinema Derneği (MÜSİDER), 2. Planlama Kampı’nı Luxor Hotel’de gerçekleştirdi.

MÜSİDER Yönetim Kurulu Üyesi Sanatçı Harun Beyaz’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen “MÜSİDER 2. Planlama Kampı’nda önümüzdeki bir yıl boyunca yapılması gereken çalışmalar ve hedefler masaya yatırıldı.

Başkanlık Divanı’nın katıldığı planlama kampında konuşan MÜSİDER Genel Başkanı Arslan Ateş, ülkemizin dünyaya açılan en önemli pencerelerinden birisi olan müzik ve sinema alanında atılacak yeni adımların ve gerçekleştirilecek projelerin hayırlı olmasını diledi. Toplantı bitiminde MÜSİDER Yönetim Kurulu tarafından alınan kararı açıklayan Ateş, gençliğin kültür ve sanat alanında estetik beğenisi yüksek ve seçici bireyler olarak yetişmelerini, kültüre, sanata, sinemaya ve müziğe daha şuurlu yaklaşmalarını sağlamak amacı ile eğitim sürecini başlatacaklarını söyledi.

SİNEMA ALANINDA BÜYÜK DEĞİŞİMLER VAR

Ateş, “Müzik ve sinemanın tüm dünyada beslenme noktası; kültürel derinliği yüksek, insanlığın saadetini kendisine dert edinmiş ve bu konuda sorumluluk hisseden toplumlardır. Dünya da sanatın birçok dalında olduğu gibi özellikle sinema alanında büyük değişimlerin gözlemlendiği, konuların birbirinin tekrarı noktasına geldiği aşikardır. Bu sebeple dünyanın en büyük film yapımcıları dahi yeni bir dil ve daha güçlü konular için ülkemizi ve coğrafyamızı mercek altına aldıklarını, bu büyük kültürel zenginliğin onlara ilham kaynağı olduğunu görmekteyiz, bir başka değişle önümüzdeki yıllarda bunu daha güçlü hissedeceğimiz bir döneme giriyoruz.  Bunu şu an yönetim kurulumuzda bulunan birçok sanatçı arkadaşımızın ulusal ve uluslararası alanda kazandıkları başarılarda da görüyoruz. Çünkü yerelin hikayesini dünyaya aktaran sanatçılarımız bu alanda çok ciddi eksiklerin olduğunu ve bu tür üretimlerin tüm dünyada karşılık bulduğunu da görmüş oluyorlar” dedi.

“ÇALIŞMALARI DESTEKLEYİP, YAKINDAN İZLİYORUZ”

“Müzik ve sinema alanındaki platformların gelişmesi, seçilen konuların ve izlencenin de zengin olmasını sağlıyor” diyen Ateş, “Ülkemizin genç kuşağı için de önemli bir aktarımın temellerini oluşturuyor. Bu noktada Müzik ve Sinema Derneği olarak bizler, milli kültür varlıklarımızın manevi derinliğinin çarpıtılmadan ve en güçlü şekilde bu tür platformlara aktarılması için, gereken tüm çalışmaları destekleyip yakından izliyor olacağız. Uluslararası alanda birçok proje için hazırlıklarımız başladı. Ülkemizin değerlerini ahlak ve maneviyat çerçevesinde dünyayla buluşması için birçok STK ve üniversitelerle iş birliği içerisinde olacağız” ifadelerini kullandı.

10 Aralık 2019 - Kültür-Sanat


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?