Reklamı Kapat

Bu nesil, gidişatı doğru istikamete götürecek

AGD Bölge, Şube ve İlçe Başkanları Toplantısı geniş bir katılımla Kızılcahamam’da gerçekleştirildi…

Muhammed Vefa
Muhammed Vefa Tüm Haberleri
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Anadolu Gençlik Derneği’nin (AGD) Genişletilmiş Bölge, Şube ve İlçe Başkanları Toplantısı’nda ülke ve dünya gündemine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Heyecan ve coşkunun hâkim olduğu toplantıda Karamollaoğlu’na, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cafer Güneş de eşlik etti.

DÜNYA HIZLA BİR KARGAŞA ORTAMINA SÜRÜKLENİYOR

Karamollaoğlu, dünyanın hızlıca bir kargaşa ortamına sürüklendiğini dile getirerek, “Bu gidişatın içerisinde gözünü açan, etrafına bakan, yanlışları gören ve idrak eden bu durumun mutlaka düzeltilmesi gerekiyor diyen bir nesil var. İşte bu nesil Anadolu Gençlik’tir, Milli Gençlik’tir. Sizler bu gidişatı doğru istikamete sevk edecek nesilsiniz. İmkânlar değişti. İmkânlar değiştiği için internet ortamında dünyanın bir köşesinde meydana gelen hadiseleri anında takip etme imkânına sahipsiniz. Aynı zamanda bu mecraları kullanan ve kendilerine göre dünyayı farklı istikamete sevk etmek isteyenler var” dedi.

MÜZAKERE EDECEK ORTAM OLURSA YANLIŞLAR ORTADAN KALKAR

“Bugün ülkemizde oluşması gereken ilk şartın kavganın, kaos ortamının ve kutuplaşmanın ortadan kalkması gerekiyor” diyen Karamollaoğlu, kutuplaşmanın ortadan kaldırılmaması halinde kimsenin konuşup anlaşamayacağını dile getirdi. Karamollaoğlu, “Kavga ortamında herkes kendi yanındakinin, kendi dostunun savunucusu olur. Düşünmeyi değil, birilerine karşı infial göstermeyi, hemen saldırmayı tercih eder. Kaos ortamında doğru düşünülemez. Doğru düşünülemez ise doğru karar alınamaz. Doğru karar almaz, yanlış karar alıp bir de onun icraatında bulunursan toplumda sürekli bir kargaşa hali meydana gelir. Onun için ilk meselemiz bu toplumda huzurun ve barış ortamının tesis edilmesi. İnsanlar farklı düşünce içerisinde olabilirler, farklı tercihlerde bulunabilirler, o tercihler onlara da, ülkeye de zarar verebilir. Ama biz bunu müzakere edecek bir ortam olursa ancak o ortamda yanlışları ortaya koyabiliriz” diye konuştu.

ADALET OLMADAN TOPLUM HUZUR BULMAZ 

“Yaşadığımız dünyada barışın, huzurun ve adaletin tecelli edebilmesi için bizim günlük hayatımızı şekillendiren kaide ve kuralları Allah Kur’an-ı Kerim’inde emretmiş” ifadelerini kullanan Karamollaoğlu, “Peygamber Efendimiz de onun güzel bir örneğini de bize göstermiştir. Bir toplumda barışın ve huzurun olmasının ilk şartı adaletin tesisidir. Adalet olmadan toplumda huzur olmaz. Alnını bir insan secdeden kaldırmasa ama alnını secdeden kaldırdıktan sonra sakince gidip bir koltuğa oturup fetva isteyenlere yanlış fetva verirse toplumda kargaşaya sebep verir. Onun için biz adil olmalıyız.”

TOPLUMDA İNANCA KARŞI BİR DUYARSIZLIK MEYDANA GELDİ

Toplumda inanca karşı bir duyarsızlığın meydana getirilmek istendiğine dikkat çeken Karamollaoğlu, şöyle devam etti: “Deizm ve ateizm denilen bir hastalık var. Deizm bir varlığa inanıyor ama kim olduğunu bilmiyor. İrtibatımız var mı bilmiyor. Dine inanmıyor. Ateizm ise yaratıcı olarak bir varlığı da reddediyor. İlim kendiliğinden oluşmuş gibi bir görüş belirtiyor. Çünkü ilimde o kadar detay var ki, bunu bir kişinin yaratabilmesi mümkün değil gibi bir kanaate sahip oluyorlar.”

ÇİRKİN EMELLER İÇİN BÜTÜN İNSANLIĞI İFSAT ETMEK İSTEYENLER VAR

“Öyle gruplar meydana geldi ki dünya artık insanlara dar gelmeye başladı” şeklinde konuşan Karamollaoğlu, “Artan nüfusun mutlaka önünü kesmek gerekir. Daha sağlıklı bir hayat yaşayabilmek için de yol bulmamız icap eden diyenler var. Bunlar kendi çirkin emellerine ulaşabilmek için bütün insanlığı ifsat etmekten, bozmaktan ve dejenere etmekten hiç imtina etmezler. En çok gayret gösterdikleri ise aslında bugün kâinatın doğru anlamda anlaşılmasına engel olmaktır” diye konuştu.

10 Aralık 2019 - Gündem

Muhabir Muhammed Vefa


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Ahmet - Bu haramlar in içinde boğulan milletin başına büyüüük felaket gelmeden aklinin başina gelmesini temenni ederim.

Bu gidişat halkin düzeleceğini değil, faiz, fuhuş, gösteriş ve dünya sevgisi ahireti unutturmuş durumda. Herkes kurana ve sünnete sarilmazsa, kendini ateşin ortasinda bulacağa benziyor!

Yanıtla . 8Beğen . 1Beğenme 10 Aralık 07:33

Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?