Reklamı Kapat

Bulaşık makinesi fıskiyelerinin tıkanma nedenleri ve çözüm yöntemleri

Bulaşık makinesi kullanımında en fazla yaşanan sorunların başında bulaşık makinesinin tazyikli su akışını sağlayan fıskiyelerinde tıkanma meydana gelmesidir.

Bulaşık makinenizin kullanılabilirliğini ve kullanım kalitesini doğrudan etkileyen bu sorun için müdahale şarttır. Çünkü bulaşık makinenizde yıkadığınız bulaşıklarınızın tamamen yıkanmaması ya da bulaşık makinesinin teknik yönden daha ciddi arızalar ile karşı karşıya kalabilmesi muhtemel olmaktadır. Bu yüzden bulaşık makinesinin fıskiyelerinde tıkanıklık olduğundan şüphe ediyorsanız mutlak suret ile en kısa zaman dilimleri içerisinde kontrol etmeye dikkat edilmelidir. https://www.arcelikservisi.tv merkezi uzmanlarımız tarafından bulaşık makinesindeki fıskiyelerin kontrollerinin basit şekilde bireysel olarak da yapılabileceği belirtiliyor.

BULAŞIK MAKİNESİ FISKİYELERİ NASIL KONTROL EDİLİR?

Bulaşık makinelerinde fıskiyelerin suyu atışına engel olabilecek tıkanmalar ile karşı karşıya kalabilmesi muhtemeldir. Böyle durumlarda bulaşık makinesinin fıskiyeleri yerinden çıkartılarak, elde gözle kontrol edilebilir. Bunun için bulaşık makinesi “bekleme modu” durumunda iken ya da tamamen kapalı iken kapağı açılır ve fıskiyeleri sökülebilir. Fıskiyelerin sökülmesi işlemi için üst/alt kısmında bulunan vidaların dönüş yönünün tersine çevrilmesi gerekir. Bu şekilde gevşetilen üst taraftaki fıskiye aşağıya, alt taraftaki fıskiye yukarıya doğru çekilerek, yerinden çıkartılabilir. Daha sonra bir lavaboda bulaşık makinesi fıskiyesi hem su giriş hem de su atış kanalları herhangi bir cisim sıkışması söz konusu olup, olmadığına istinaden kontrol edilir. Eğer bir cisim kaçmış ise cımbız biri bir alet ile sıkışan cisimler çıkartılabilir. Özellikle çekirdek, bulgur, pirinç gibi ürünler yıkama sırasında buraya kaçabilmektedir. Arçelik Servisi ekipmanları fıskiyeleri çalışır durumdayken görmek için özel şeffaf cam kullanarak, kontrolleri yapmaktadır.

BULAŞIK MAKİNESİ FISKİYE TIKANIKLIĞI ÇÖZÜMÜ

Yapılan kontrollerde bir cisim sıkıştığı belirlenirse cımbız ile yerinden çekilerek, çözüm sağlanabilmektedir. Eğer bulaşık makinesinin fıskiyesinin tıkanıklık kontrolünde herhangi bir cisim sıkışması benzeri bir durumla karşı karşıya kalınmaz ise profesyonel müdahale gerekebilir. Özellikle de fıskiye kanalları içerisinde kireç ve kir gibi faktörlere bağlı olarak tıkanma oluşmuş olabilir. Bu durumlarda özel solüsyon kullanımlarıyla tıkanıklık giderilebildiği gibi daha ileri ve çözümsüz durumlarda Göztepe Arçelik Servisi uzmanlarımızca bulaşık makinesi fıskiyesinin değişimi yapılmaktadır.

08 Aralık 2019 - Aile & Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?