Reklamı Kapat

Barış, adalet ve merhamet

ESAM’ın ev sahipliğinde 28’inci Uluslararası Müslüman topluluklar birliği kongresi gerçekleşiyor…

Bünyamin Güler
Bünyamin Güler Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

ESAM tarafından organize edilen 28’inci Uluslararası Müslüman Topluluklar Birliği Kongresi, 14-15 Aralık tarihlerinde başkent Ankara’da toplanıyor. 7 kıtadan İslam önderlerinin iştirak edeceği kongre, ‘Yeni Bir Dünya İçin Barış, Adalet ve Merhamet’ temasıyla yeryüzünün yeniden hakka ve adalete dayalı olarak imar edilmesi amaçlanıyor.

Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) tarafından düzenlenen Uluslararası Müslüman Topluluklar Birliği Kongresi (MTB), ‘Yeni Bir Dünya İçin Barış, Adalet ve Merhamet’ temasıyla 28’inci kez Ankara’da toplanıyor. 14-15 Aralık tarihlerinde Ankara The Green Park Hotel’de gerçekleştirilecek olan uluslararası toplantıda kriz bölgelerinde yaşananlar masaya yatırılacak, çözüm önerileri gündeme getirilecek.

FARKINDALIK OLUŞTURULACAK

Düzenlenecek olan toplantıyla Türkiye’nin, bölgesindeki komşu ve kardeş ülkelerle ikili ve bölgesel olarak ekonomik, siyasi, sosyal ve kültürel işbirliğini geliştirme çabalarına katkı sağlamak, yeni ortaklık platformları ve sivil toplumun gücüyle Türkiye lehine kamuoyu oluşturulması hedefleniyor. Bütün İslam dünyasının sosyal, kültürel ve ekonomik potansiyeli hususunda devletler ve uluslararası toplum nezdinde farkındalık oluşturulması da toplantının amaçları arasında yer alıyor. Ayrıca kongrede özerkliğini ilan eden Bangsomoro İslam Cumhuriyeti’ne İslam ülkeleri destek verecek.

TEMELLERİNİ ERBAKAN ATMIŞTI

ESAM tarafından her yıl düzenlenen Müslüman Topluluklar Birliği Kongresi İslam ülkelerinden temsilcilerin bir araya gelerek istişare etmelerine olanak sağlıyor. Söz konusu MTB toplantılarını, Milli Görüş hareketinin lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan ‘İslam Birliği’ni tesis etmek amacıyla başlatmıştı. Programın son gününde ise kongre boyunca ele alınan konular tasnif edilerek değerlendirilecek. Kongrede İslam ülkelerindeki krizlerin aşılmasına yönelik bir sonuç deklarasyonu da kamuoyuyla paylaşılacak.

HER KITADAN İSLAM ÖNDERLERİ KATILACAK

ANKARA’DA gerçekleştirilecek ve iki gün boyunca devam edecek olan MTB toplantısına İslam ülkelerinden yeni ve eski siyasi liderler ile hareket liderlerinin yanı sıra birçok kriz bölgesinden de temsilciler iştirak edecek. Başta Filistin, Keşmir, Yemen, Arakan ve Doğu Türkistan olmak üzere, Suriye ve Balkanlar’dan katılımcılar da programa gelecek. Katılımcılar sadece bu ülkelerle de sınırlı değil. Amerika’dan İslam merkezleri temsilcileri ile Güney Amerika ülkelerinden de hareket liderleri programa gelecek. Ayrıca onur konuğu olarak ise Bangsomoro İslam Cumhuriyeti Başbakanı Hacı Murat İbrahim de kongreye katılacak.

 

 

07 Aralık 2019 - Gündem

Muhabir Bünyamin Güler


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Hadra - ABD, İsrail ve AB ile süren ittifaklar Türkiye ve Alemi İslam için ne büyük darbedir. Hiroşimaya Nagasakiye Atılandan daha ağır ve beterdir. Zira onlardan sonra Japonya Ortadadır. Ancak ne Yazıkki Türkiyemizi ve Alemi islamı yönetetenler Hala D-8 i anlamadıkları gibi ''Milli Görüş Gömleğini Çıkaranların hali Ortadadır'' D-8 i uygulamadıkları gibi sekteye uğratıp atıl hale getiren zihniyet işte ortadadır.1) Ne oldu %100 Milli ollsun ifadeleri? ,2) Ne Oldu Yerli Oto?, 3) Ne oldu ''ver Papazı Al Papazı?'', 4) Ne Oldu Merydanlarda sözü verilen 3600 Ek Gösterge Katsayısı?, 5) Ne Oldu Komşularla ''Sıfır '' Sorunlar ve Hangi Komşu ile Barışık haldeyiz? Rahmet Erbakan Hocamız da ANAP zihniyetine rağmen Körfez vakasında Saddama ,taha Yasin Ramazan nasihat etmişti,dinlemediler akibetleri ortada vs vs.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 07 Aralık 04:32

Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?