Reklamı Kapat

Nesrin Nas: Hisse devri ile bir Osmanlı vakıf müessesesi yok ediliyor

Ekonomist Nesrin Nas, VakıfBank hisselerinin Hazine ve Maliye Bakanlığı’na devredilmesini değerlendirirken, Osmanlı’dan gelen bir vakıf müessesesinin yok edildiğini ileri sürdü.

Nas, “Çünkü o varlıklar, bir amaçla bağışlanmış. Bu, dinen de kabul edilebilir bir şey değil. Aslında mirasçılar, varisler, dava dahi açabilirler, bu durumla ilgili” dedi.

Eski Anavatan Partisi Genel Başkanı, Ekonomist Nesrin Nas, TV5’de yayınlanan “Düşünme Vakti” programında, VakıfBank’ın çoğunluk hisselerinin Hazine ve Maliye Bakanlığı’na devredilmesini değerlendirdi.

Hisse devriyle Osmanlı’dan gelen bir vakıf müessesesinin yok edildiğini ileri süren Nas, bunun dinen de kabul edilebilir olmadığını belirterek, varislerin dava açabileceklerini söyledi.

Nesrin Nas, uygulamanın Sermaye Piyasası Kanunu’na da aykırı olduğunu kaydetti. Nas, şöyle konuştu:

Öbür taraftan siz işte %52’ini (58,5’ini) Hazineye devrediyorsunuz ama VakıfBank’ın %25’lik hissesi de halka açık. %15 de emekli çalışanların sandığı var. O sandığı da galiba Hazineye devrediyorlar. O %25, piyasada zannediyorum, borsada 5 Liradan işlem görüyordu; 9 Liradan Hazineye şey yaptı. Bir çağrı yapması lâzım. Yani açık bir Sermaye Piyasası Kanunu var ortada. Sermaye Piyasası Kanunu’na göre önce 0 %25 hisse sahibine, hisse alanlara bununla ilgili bir çağrı yapması gerekiyor. Devlet eliyle siz, bir şekilde küçük yatırımcının birikimlerine el koymuş oluyorsunuz.

“Hisseleri herhalde bir yere satacaklar”

Hisse devrinin, VakıfBank’ı satmanın bir ön hazırlığı olarak değerlendirilip değerlendirilemeyeceğine dair bir soru üzerine de Nas, “Öyle görünüyor çünkü oradan Varlık Fonu’na muhtemelen geçecek. Varlık Fonu’ndan da herhalde VakıfBank’ın o %58,5 hissesini blok halinde bir yere satacaklar. Öyle görünüyor” dedi.

06 Aralık 2019 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Menderes Yildirim - Nesrin Nas Hanımefendi; “Çünkü o varlıklar, bir amaçla bağışlanmış. Bu, dinen de kabul edilebilir bir şey değil. Aslında mirasçılar, varisler, dava dahi açabilirler, bu durumla ilgili” demiş.

Nesrin Hanım; "DİNEN KABUL EDİLEBİLİR BİR ŞEY DEĞİL" demişsiniz ya. Buna çok ŞAŞIRDIM.

NEDEN mi?

Tayyip Beyin, 08.03.2018 tarihinde ki Cumhurbaşkanlığı Konutunda ki; ‘Kadının Güçlenmesi Strateji Belgesi ve Eylem Planı’nın Tanıtım Programında Yaptıkları Konuşmasında;

Yani bunlar ya bu asırda yaşamıyorlar, çok farklı bir dünyada, farklı bir asırda, zamanda yaşıyorlar.

Çünkü İslam’ın güncellenmesinin gerektiğini bilmeyecek kadar da aciz bunlar.

İslam’ın hükümlerinin güncellenmesi vardır.

Siz İslam’ı 14 asır, 15 asır öncesi hükümleriyle kalkıp da bugün uygulayamazsınız, böyle bir şey yok.

Onun için de bugün İslam’ın uygulanması, yer, zaman, koşullar, her şeyiyle o da ne yapıyor, değişiyor,

İslam’ın güzelliği burada zaten, önemi burada.

Şimdi birçok hoca efendi tabii beni tefe koyup çalacak, o ayrı mesele. Rabbim bizi tefe koymasın, mesele orada.

Nesrin Hanım Yukarıda ki konuşmada ki düşünceleri söyleyen Tayyip Beyin YÖNETTİĞİ Türkiye de "DİNEN KABUL EDİLEBİLİR BİR ŞEY DEĞİL" diye hala DÜŞÜNÜYORMUSUNUZ?

Nesrin Hanım SON YILDA Bozulan Türkiye Yönetiminden daha fazla bir şey beklemeyeceksiniz.

Benden size ve diğer vatandaşlarımıza TAVSİYEDİR.

Saygılarımla

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Aralık 18:58

Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?