Reklamı Kapat

Cihangir İslam'dan Süleyman Soylu'ya cevap

Bakan Süleyman Soylu, “Bir kişi mahkemeden beraat almışsa görevine neden dönemiyor?” sorusunu cevaplandırmıştı. Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, Soylu'ya tepki gösterdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kanal 7'de gündemdeki konulara ilişkin açıklamada bulunmuştu.

Bakan Soylu'ya “Bir kişi mahkemeden beraat almışsa görevine neden dönemiyor?” sorusu yöneltildi. Soylu, söz konusu soruya vermiş olduğu cevapta dikkat çeken ifadeler kullanmıştı.

Soylu'nun “Bir kişi mahkemeden beraat almışsa görevine neden dönemiyor?” sorusuna vermiş olduğu cevap şu şu şekildeydi:

"Çok basit. 15 Temmuz akşamını hep beraber hatırlayalım. Bugün Türkiye Cumhurbaşkanı yaşıyor değil mi? Yaşamama ihtimali var mıydı? Yani Cenab-ı Allah'ın bir takdiri bugün yaşıyor. Allah muhafaza o gün başka bir olayla karşı karşıya kalsaydık, bugün ne olurdu ve bugün kimler olurdu? Biz bir istihbarat örgütünden bahsediyoruz. Bir devleti teslim almaya çalışan bir örgütten bahsediyoruz. Türkiye'deki yargıyı, emniyeti, istihbaratı, Türk Silahlı Kuvvetlerini, radyoyu, medyayı, televizyonu, üniversiteleri hatta örgütlü tüm teşkilatların içine giren, hayatın bütün alanlarını etkilemeye çalışan, kimini insanlık maskesiyle, kimini sivil toplum örgütü maskesiyle, kimini elindeki yargı veya devletin birtakım güçleri vasıtasıyla etki altına almaya çalışan bir yapıdan bahsediyoruz. Bu yapının kendine ait bir aklı da var. Bu yapının içerisinde olanların tamamı bir somut belge üretmiş midir? Buna kimse 'Evet' diyemez. Belge üretenlerin tamamıyla ilgili 500 bini aşkın insanla ilgili adaletin ve mahkemenin karşısına çıkardık. Elbette ki güvenmeyeceğim. Herkes devletin içine girmek zorunda mı? Türkiye 15 Temmuz gibi bir darbeyle, bir terör eylemiyle karşı karşıya kalmış, devlet temkinli olmayacak mı? Her şeye Anayasa Mahkemesinin gözüyle bakıyor değilim, kimse kusura bakmasın. Belki onlar 15 Temmuz'u unutmuş, Türkiye'yi başka bir noktaya götürmek istiyor olabilirler. Ama biz 15 Temmuz'u unutmadık. Bırakın İçişleri Bakanı olarak bu ülkenin bir ferdi olarak unutmadık, unutamayız da, unutulamaz da 15 Temmuz."

CİHANGİR İSLAM'DAN SÜLEYMAN SOYLU'YA TEPKİ

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun sözlerine tepki gösterdi. 

“Bir kişi mahkemeden beraat almışsa görevine neden dönemiyor?” sorusuna cevap veren Soylu'ya tepki gösteren Cihangir İslam, "Türkiyemizde Anayasayı kaale almayan bir İçişleri Bakanı görevde. Kısaca “devlet biziz, başka kapıya” diyor. Devlet kadrolarında pervasızlık hiçbir dönemde böyle ayyuka çıkmamıştı." dedi.

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam'ın konuya dair sosyal medya hesabı aracılığıyla yapmış olduğu paylaşım şu şekilde:

Türkiyemizde Anayasayı kaale almayan bir İçişleri Bakanı görevde. Kısaca “devlet biziz, başka kapıya” diyor. Devlet kadrolarında pervasızlık hiçbir dönemde böyle ayyuka çıkmamıştı. Ülkemize hakkı ve adaleti elbirliği ile getireceğiz. Yakındır!

02 Aralık 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

Acecihüyük - Elbette ; bu konuda, sn. İÇİŞLERİ BAKAN 'I Na sonuna kadar HAK veriyorum. Sn, SOYLU sevilir veya sevilmez : ÜLKE'yi SEVERKEN ; GÖREVLİ olanların sadece :ÜLKE ye ne kadar faydalı olabildiğine bakılabilmelidir. PKK/FETÖ /PDY konusunda ; ekranlardaki veriler e bakarsak eğer ; sn. SOYLU faydalı gibi. TABİİ ; SN. KARAMOLLAOĞLU'NA Yapılan PASAPORT ŞERRHİ 'ni hala UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ.... Acaba : 15 TEMMUZ' u Bi de ; TERSİNDEN OKU'mayı anlamaya çalışsak ; O VAKİT, Her şey daha güzel ve NET ortaya çıkar. Bu TÜM İSLAM ALEMİ için geçerli bir SEBEP tir. Bunun başka bir YORUM, AÇIKLAMA sı dA olamaz. Arayan ; bu ülkeyi ne kadar sevip sevmediğini ortaya koymuş olur.

Selam

DUA

Ve

Saygılarımla

Yanıtla . 1Beğen . 4Beğenme 03 Aralık 17:12
01

Okur - Bu memlekette hukukun üstünlüğü vardır. O hukuk Süleyman Soylu'nun sözleridir. Savcı, hakim, avukat, bilumum yargı mensupları Soylu'nun sözlerini adeta kanun bilerek iş yapmalıdır. Aksi bir durum Soylu'yu makamından uzaklaştırır. Buna ne Soylu dayanır ve ne de Ak Parti. Onun için siz siz olun hukukun üstünlüğünü tanıyın.

Yanıtla . 7Beğen . 2Beğenme 03 Aralık 09:10

Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?