Reklamı Kapat

Op. Dr. Yalım Uçtum ile tüp mide ameliyatı

Dünyada her geçen gün obezite ile mücadele eden kişi sayısında artış meydana gelmektedir.

Kilo problemi olan birçok kişi zayıflama için elinden geleni yapsa da bazı durumlarda kilo vermek yerine kilo alınabilmektedir. Op. Dr. Yalım Uçtum tüp mide ameliyatı oldukça kısa süre içerisinde kilo problemi olan kişilerin ideal kilolarına düşmelerini sağlıyor. Kalıcı obezite cerrahisinde uygulanan baristik cerrahi ile hastanın 40 ile 100 kilo arasında vermesi sağlanmaktadır. Op. Dr. Yalım Uçtum tarafından yapılan tüp mide ameliyatı hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

TÜP MİDE AMELİYATI NEDİR?

Op. Dr. Yalım Uçtum tarafından oldukça başarılı bir şekilde uygulanan tüp mide ameliyatı, ilaç ve diyetle kilo veremeyen kişilere uygulanan bir cerrahi işlemdir. Operasyon sırasında midenin yaklaşık olarak %80'lik kısmını alan uzmanlar, hastaya sadece yaşamını devam ettirecek olan %20'lik oranlık bir bölüm bırakılır. Midenin büyük bir bölümü olmadığı için obezite hastalarının beslenme düzeni tamamen değişecektir. Az oranda alınan gıdalar kilo problemi olan kişilerin bir an da zayıflamalarını sağlayacaktır.

Daha Fazla Bilgi İçin: www.izmirbariatrics.com/tup-mide-ameliyati/

Tüp Mide Ameliyatının Avantajları

Op. Dr. Yalım Uçtum, sağladığı tüp mide ameliyatının insanlara birçok avantaj sağladığını söyleyebiliriz. Tüp mide ameliyatının avantajları ile ilgili bir sıralama yapacak olursak;

Yapılacak operasyon sonrasında hastalar ilk 6 ay içerisinde kilolarının %50'lik kısmını verebilirler.

Tüp mide ameliyatında dışarıdan vücut içerisine herhangi bir madde yerleştirilmemektedir. Kelepçe gibi yöntemlerle asla karıştırılmamalıdır.

Yapılacak operasyonlar sonucunda metabolik bozukların tamamı iyileşme göstermektedir.

Diğer obezite tedavilerine göre İzmir tüp mide ameliyatı sonrasında hastanede kalış süresi oldukça azdır.

Operasyon sonrasında mide ve bağırsak sisteminde herhangi bir değişiklik meydana gelmez.

İzmir tüp mide ameliyatı sonrasında kilo problemi olan kişilerin hayatlarında büyük değişiklikler meydana getirmektedir. Operasyon vücut kitle endeksi 40 ve üzeri olan hastalara yapılmaktadır.40'ın altında olan kişiler için aranan bir diğer şart ise yandaş bir hastalığa sahip olmaktır. Tüp mide ameliyatı için hastaların operasyon öncesinde hem psikolojik hem de fiziksel muayeneden geçirildiği, gerekli onayın alınmaması durumunda operasyonların gerçekleştirilemediğini söyleyebiliriz. Op. Dr. Yalım Uçtum operasyon öncesindeki tüm artı ve eksi durumları kilo problemi olan kişilere ayrıntılı olarak anlatmaktadır.

02 Aralık 2019 - Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?