Reklamı Kapat

Soylu'dan cevap: Mahkemeden beraat alan kişi görevine neden dönemiyor?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bir kişi mahkemeden beraat almışsa görevine neden dönemiyor?” sorusunu cevaplandırdı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kanal 7'de gündemdeki konulara ilişkin açıklamada bulundu.

Bakan Soylu'ya “Bir kişi mahkemeden beraat almışsa görevine neden dönemiyor?” sorusu yöneltildi. Soylu, söz konusu soruya vermiş olduğu cevapta dikkat çeken ifadeler kullandı.

Soylu'nun “Bir kişi mahkemeden beraat almışsa görevine neden dönemiyor?” sorusuna vermiş olduğu cevap şu şu şekilde:

"Çok basit. 15 Temmuz akşamını hep beraber hatırlayalım. Bugün Türkiye Cumhurbaşkanı yaşıyor değil mi? Yaşamama ihtimali var mıydı? Yani Cenab-ı Allah'ın bir takdiri bugün yaşıyor. Allah muhafaza o gün başka bir olayla karşı karşıya kalsaydık, bugün ne olurdu ve bugün kimler olurdu? Biz bir istihbarat örgütünden bahsediyoruz. Bir devleti teslim almaya çalışan bir örgütten bahsediyoruz. Türkiye'deki yargıyı, emniyeti, istihbaratı, Türk Silahlı Kuvvetlerini, radyoyu, medyayı, televizyonu, üniversiteleri hatta örgütlü tüm teşkilatların içine giren, hayatın bütün alanlarını etkilemeye çalışan, kimini insanlık maskesiyle, kimini sivil toplum örgütü maskesiyle, kimini elindeki yargı veya devletin birtakım güçleri vasıtasıyla etki altına almaya çalışan bir yapıdan bahsediyoruz. Bu yapının kendine ait bir aklı da var. Bu yapının içerisinde olanların tamamı bir somut belge üretmiş midir? Buna kimse 'Evet' diyemez. Belge üretenlerin tamamıyla ilgili 500 bini aşkın insanla ilgili adaletin ve mahkemenin karşısına çıkardık. Elbette ki güvenmeyeceğim. Herkes devletin içine girmek zorunda mı? Türkiye 15 Temmuz gibi bir darbeyle, bir terör eylemiyle karşı karşıya kalmış, devlet temkinli olmayacak mı? Her şeye Anayasa Mahkemesinin gözüyle bakıyor değilim, kimse kusura bakmasın. Belki onlar 15 Temmuz'u unutmuş, Türkiye'yi başka bir noktaya götürmek istiyor olabilirler. Ama biz 15 Temmuz'u unutmadık. Bırakın İçişleri Bakanı olarak bu ülkenin bir ferdi olarak unutmadık, unutamayız da, unutulamaz da 15 Temmuz."

01 Aralık 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

09

ferit - 15 temmuzu ciddiye alacak olsaydınız fetö nün siyasi ayağınıda keserdiniz. siyasi ayağı araştırılmasın diye oy kullanan akp ve mhp samimi değil. bakamayanlarda samimi değil

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Aralık 22:05
08

Hulusi Ballıdağ - Bakan koltuğunda oturupta böyle kaliteli saçmalayanıda gördük artık ölsekte gam yemeyiz. Sayın soylu senin gibi bakan olmaktansa hiç olmasın dahas iyi.

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 04 Aralık 17:01
07

Mailcan - Eyyy Soylu! Cemaatin Davetiyle Kaç Seminer, Kaç Konferans verdiniz?

Yanıtla . 17Beğen . 3Beğenme 02 Aralık 09:54
06

Yahya Yayla - yani ben hukuk tanımama diyor açıkca ama keser döner sap döner gün gelir hesap döner..

koltuklar baki değil ..

Yanıtla . 17Beğen . 3Beğenme 01 Aralık 23:34
05

Sinan - zırvalamış! mahkeme kararına güvenmiyorsan niye yargılıyorsun!!

Yanıtla . 13Beğen . 1Beğenme 01 Aralık 23:20
04

Hasan Ipek - S Soylu Devleti ele geçirmek isteyen bir istihbarat örgütünden bahsederek bu istihbarat örgütü başarılı olması halinde ne hainlikler yapabileceğini tarihe not düşer gibi çok harika özetlemiş.15 Temmuzun arkasına sığınarak AYM kararlarını bile hiçe sayması kabul edilemez insanlar adalet bulamazsa adaletin kararları hiç yerine konup uygulanmazsa Hukuk ortadan kalkar TC Devleti Hukuk Devletidir Hukuksuzluk Devleti zaafa uğratır Tek Devlet lafla olmaz Hukuka saygıyla olur Yargı kararlarını gölgelemek için FETO borsası ortaya atıldı yargı töhmet altında bırakıldı üzerine niye gidilmedi 15 Temmuzun siyasi ayağı hala gizli,15 Temmuz soruşturulsun diye Meclise önerge veriliyor AKP+MHP oylarıyla reddediliyor

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 01 Aralık 22:30
03

Mertali - devleti korumakla görevli olanlar 15 temmuz un sorumluluğunu niye almıyor peki.

Sizlerin görevi devleti korumak değil mi?Polis istihbarat,mit,jitem vb ne aklınıza geliyorsa yoksa sizin değilde gariban öğretmenin mi emrindeydi?

Sen geç bu hikayeleri bakan bey,devleti yok eden örgütleri devlette teslim edenler önce o makamlardan insin hesap versin sonra başkalarını suçlasın.

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 01 Aralık 20:45
02

Ali - Siz sayın kahraman Hocam diyemethiyeler dizerken çocuğunu 10 yıl önce fetö okulu da okutanlar, sizin başına amir diye atadığınız adamla 8 yıl önce telefonla konuştuğu İçin meslekten ihraç edilenler çoluk çocuk perişan halde ilken devleti parsel parsel teslim edip Hocam Hocam diye peşinde dolaşan sizler halen niye görevdesiniz, mahkemenin bu adamlar suçsuz kararı güvenilir değilken bu halk size nasıl güvenecek, yetkilerinizi sonuna kadar kullanın ama o masum ilken mağdur ettiğiniz insanların ahını Allah sizden er yada geç çıkaracaktır. Hiç bir zulümdür ebedi gitmez Allah’ın durun artık diyeceği zaman geldiğinde sokakta başınız dik nasıl dolaşacaksınız

Yanıtla . 44Beğen . 4Beğenme 01 Aralık 19:04
01

Abdi - Senin dinin islamsa islamda, tedbir amaçli onbinlerce insani madur etme yüzbinlerce aile bireylerinin hayatini ve geleceğini karartma hakkini kendinizde nasil görüyorsunuz. Biz suçsuz ve aklananlardan bahsediyoruz!!!

Yanıtla . 77Beğen . 8Beğenme 01 Aralık 16:02

Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?