Reklamı Kapat

“İsrail tüm insanlığın baş belasıdır”

Anadolu Gençlik Derneği’nin (AGD) katil İsrail’in şehit ettiği Filistinliler için Türkiye genelinde düzenlediği gıyabi cenaze namazlarından birisi de Başakşehir’de gerçekleştirildi.

Onur Şehmus Şahin
Onur Şehmus Şahin Tüm Haberleri

AGD Başakşehir Şubesi’nin Ahmet Yesevi Camii’nde organize ettiği cenaze namazında, Siyonistlerin zulmüne dikkat çekilerek bir basın açıklaması okundu.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD), Gazze’de şehit edilen Filistinliler için Türkiye genelinde gıyabi cenaze namazları düzenledi. AGD Başakşehir Şubesi tarafından da Ahmet Yesevi Camii’nde kılınan gıyabi cenaze namazında, katil İsrail’in zulmüne tepki gösterilerek bir basın açıklaması okundu. Onlarca Filistinlinin şehit olduğu, yüzlercesinin de yaralandığı ‘Büyük Dönüş Yürüyüşü’ esnasında gerçekleşen zulme dikkat çekilen basın açıklamasında, Siyonist İsrail’e karşı sloganlar atıldı.

“İSRAİL, BİR KÖTÜLÜK ŞEBEKESİDİR”

cenaze namazının ardından basın açıklamasını okuyan AGD Başakşehir Şube Başkanı Güven Yenisu, Filistin’de yaşanan hak ihlallerine dikkat çekerek, “Bir ırkın diğerlerinden üstün ve ayrıcalıklı olduğu tezi üzerine kurulan hiçbir ideoloji insanlığa saadet getiremez. Tüm insanlık için değil de sadece bir aile ya da bir kavim için yaşamı kolaylaştırmayı ve güzelleştirmeyi düşünenler, geri kalan insanlar için dünyayı cehenneme çevirirler. İşte bir ailenin ya da bir ırkın çıkarlarını hak ve adaletin önüne geçiren sapkın ideolojilerin en belirgin örneği Siyonizm’dir. İşte İsrail, Siyonist düşüncenin eseri olan bir kötülük şebekesidir. Bu kötülük şebekesi var olduğu günden beri tüm insanlığın baş belası olmuştur” ifadelerini kullandı.

“İSRAİL ZULÜM DEMEKTİR”

siyonist çetelerin, 100 yılı aşkın bir süredir Filistin topraklarını kan gölüne çevirdiğini belirterek, ”İsrail demek soykırım demektir, katliam demektir, vahşet demektir. İsrail demek terör demektir, zulüm demektir. ABD güdümündeki bölge ülkelerinin ve hükümetlerinin sessizliği ya da vurdumduymazlığı İsrail’in küstahlığına ve şımarıklığına zemin hazırlamaktadır. Küstah ve şımarık İsrail, hafta içerisinde İslami Cihad Hareketi’nin komutanlarından Baha Ebu’l Ata’nın bulunduğu eve saldırı düzenlemiş, saldırıda Baha Ebu’l Ata ve eşi Esma Ebu’l Ata şehit olmuşlardır. Filistinlileri tehdit olarak gören İsrail; abluka altında tuttuğu Gazze’yi bombalamaya devam etmiş, 35 kadar kardeşimiz bu bombardımanla şehit edilmiştir. 100 kadar kardeşimiz de yaralanmıştır. Küstah ve şımarık İsrail bunu hep yapmaktadır” şeklinde konuştu.

“ABD İLE İLİŞKİLER İSRAİL KONUSUNDA CİDDİ ADIMLAR ATILMASINA ENGEL OLMAKTADIR”

Güven Yenisu, “Başta Türkiye olmak üzere, İslam ülkelerinin ABD ile olan bağımlılık ilişkileri İsrail konusunda ciddi adımlar atılmasına engel olmaktadır. Yapılması gereken en başta, her platformda Filistin halkına ve Filistin mücadelesine destek vermeye devam etmektir. Müslümanlar olarak, İsrail ve Siyonizm karşıtı tüm hareketlerin daha etkin ve daha organize olması için çaba sarf etmeliyiz. Başta Türkiye olmak üzere, İslam ülkelerindeki hükümetleri İsrail konusunda daha sahici adımlar atmaya davet etmeliyiz. Bu coğrafyaya huzur ve barışı getirecek adımlar, ABD ve İsrail ile bir ve beraber olmakta değil, İslam ülkeleri ve ezilen diğer ülkelerle hak ve adalet ekseninde birlikteliktedir” diyerek, Filistin’de yaşananlara yönelik üzerlerine düşen uyarıcılık vazifesini yerine getirdiklerini söyledi.

16 Kasım 2019 - Gündem

Muhabir Onur Şehmus Şahin


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Hadra - Madem Bütün insanlığın baş belasıdır (Ki öyledir, Zira Bakara suresi ortada , Tescilli lanetlenmiş bir kavim olarak içlerindeki durumu tasvip etmeyenleri müstesanadır) o halde bizim elimizle seçip öncelikle Müslüman Türk Milletinin Öncelikle Hak,Hukuk, Adalet, Emniyet, Ekonomik haklarını bunlara ve Bunların Gücü olan devletlerine (ABD ve İSRAİLE) karşı negibi İlişki ve Duruş sergilemiştir? 1) Neden Hala ABD üslerine bir işlem yapılmıyor? ,2) Neden hala İsrail ve ABD ile olan SEIA ilişkileri en azından ikinci bir süreye kadar dondurulmuyor? ,3) Biz VENEZUELLANIN Mevta Başkanı bir HUGOCHAVEZ kadar bile olamadık ki adam resmen İsrailin Elçisini sınır dışı etti! Bugün bir şey yapmayan yarın yapma imkanı olmayabilir.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 16 Kasım 01:36

Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?