Reklamı Kapat

İsrail, dünyadaki en büyük terör grubudur

AGD Ankara Şubesi, Gazze’de direnişin önde gelen isimlerinden Baha Ebu’l Ata’yı ailesiyle birlikte katletmesinin ardından İsrail’i lanetledi.

Muhammed Vefa
Muhammed Vefa Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

İşgalci İsrail’in Ankara Büyükelçiliği önünde bir araya gelen binlerce kişi, İsrail’in katliamlarını protesto etti.

Eylemde bir açıklama yapan AGD Genel Başkanı Salih Turhan, İsrail’in dünyadaki en büyük terör grubu olduğunun altını çizerek, “İsrail’in anlayacağı tek şey güçtür. Allah inşallah Müslümanlara o gücü o nasip etsin. İsrail denen terör grubunun sadece bugün değil, dünden itibaren Filistinli Müslümanlara yaptığı saldırılar sadece bugünün zulmü değil. 1946’dan beri Filistin topraklarında akla ziyan zulümler yapıyorlar. Binlerce kardeşimizi katlettiler” dedi.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Ankara Şubesi, İsrail zulmüne karşı meydana indi. Siyonist İsrail’in, Gazze’ye düzenlediği hava saldırıları katliam boyutuna ulaşırken, şu ana kadar 34 Filistinli şehit oldu. AGD Ankara Şubesi öncülüğünde birçok sivil toplum kuruluşu işgalci İsrail’in Ankara Büyükelçiliği önünde bir araya gelerek, katliamlara tepki gösterdi. Binlerce kişinin katıldığı eylemden Filistin’e destek, İsrail’e korku verildi.

MÜSLÜMAN İZZETİNİ MUHAFAZA EDİYORLAR

Eylemde konuşan AGD ve Milli Gençlik Vakfı (MGV) Genel Başkanı Salih Turhan, İsrail’in dünyadaki en büyük terör grubu olduğunu vurgulayarak, “Bugün buraya Filistin topraklarında yapmış olduğu zulümlere tavrımızı ortaya koymak, duruşumuzu ortaya koymak, diğer taraftan Filistinli mücahit kardeşlerimizin yanında olduğumuzu göstermek için toplanmış bulunuyoruz. İsrail denen terör grubu sadece bugün değil, dünden itibaren Filistinli Müslümanlara yaptığı saldırılar sadece bugünün zulmü değil. 1946’dan beri Filistin topraklarında akla ziyan zulümler yapıyorlar. Binlerce kardeşimizi katlettiler. Ama Allah’a hamdolsun, ilk kıblemize sahip çıkmak için hem Gazze’de hem Ramallah’ta hem de Batı Şeria’da kardeşlerimiz mücadelelerine devam ediyorlar ve sadece Filistinli kardeşlerimiz kendi topraklarının mücadelesini vermiyorlar. Neyin mücadelesini veriyorlar? Dünyada bulunan 2 milyara yakın Müslüman’ın izzetini muhafaza ediyorlar” diye konuştu.

İSRAİL GÜÇTEN ANLAR

Turhan, Müslüman idaricilerin vazifelerini yerine getirmediğini dile getirerek, şunları kaydetti: “İsrail’in anlayacağı tek şey güçtür. Allah inşallah Müslümanlara o gücü o nasip etsin. Dünyada birçok uluslararası kuruluşlar var. Bu kuruluşlar, dünyanın herhangi bir bölgesinde, bir tane farklı dine müntesip olan insana bir sıkıntı gelse, bir problemle karşılaşsa hemen kamuoyu oluştururlar. Çok büyük açıklamalar yaparlar. Hatta ‘orada terör saldırıları var’ diyerek birçok silahlı kuvvetini harekete geçirirler. Sadece insanlar değil, bir hayvancağızla alakalı bir problem de çıksa yine uluslararası kuruluşlar birçok çalışmayı ortaya koyarlar. Ama ne yazık ki bu uluslararası kuruluşlar ne Filistin’le alakalı, ne Bangladeş’le alakalı, ne Doğu Türkistan’la alakalı, ne Suriye’yle alakalı, ne Irak’la ilgili kıllarını bile kıpırdatmıyorlar.”

KÜSTAH İSRAİL BUNU HEP YAPIYOR

Eylem daha sonra AGD Ankara Şube Başkanı Ahmet Şanver’in yaptığı basın açıklamasıyla devam etti. Şanver, “Siyonist düşüncenin eseri olan bir kötülük şebekesidir. Bu kötülük şebekesi var olduğu günden beri tüm insanlığın baş belası olmuştur. Siyonist çeteler, 1917’den bugüne, 100 yılı aşkın bir süredir Filistin topraklarını kan gölüne çevirmiştir. İsrail demek soykırım demektir, katliam demektir, vahşet demektir, terör demektir, zulüm demektir. İsrail demek, ifsat, bozgun ve fitne demektir. İsrail demek, işgal, yağma ve talan demektir. ABD güdümündeki bölge ülkelerinin ve hükümetlerinin sessizliği ya da vurdumduymazlığı İsrail’in küstahlığına ve şımarıklığına zemin hazırlamaktadır. Küstah ve şımarık İsrail, hafta içerisinde İslami Cihad Hareketi’nin komutanlarından Baha Ebu’l Ata’nın bulunduğu eve saldırı düzenlemiş, saldırıda Baha Ebu’l Ata ve eşi Esma Ebu’l Ata şehit olmuşlardır. Kendi yaptığı saldırının yine Filistinlileri tehdit olarak gören İsrail abluka altında tuttuğu Gazze’yi bombalamaya devam etmiş, 30 kadar kardeşimiz bu bombardımanla şehit edilmiştir. 50 kadar kardeşimiz de yaralanmıştır. Küstah ve şımarık İsrail, bunu hep yapmaktadır” diye konuştu.

İSLAM ÜLKELERİ SAHİCİ ADIMLAR ATMALI

Şanver, “kahrolsun İsrail” demekle İsrail’in kahrolmayacağına dikkat çekerek, “İsrail’in hamasete karşı bağışıklığı vardır. Yapılması gereken en başta, her platformda Filistin halkına ve Filistin mücadelesine destek vermeye devam etmektir. İsrail ve Siyonizm karşıtı tüm hareketlerin daha etkin ve daha organize olması için çaba sarf etmeliyiz. Başta Türkiye olmak üzere, İslam ülkelerindeki hükümetleri İsrail konusunda daha sahici adımlar atmaya davet etmeliyiz. Kendi ülkelerinde hak ve adaleti tesis edemeyen İslam ülkeleri hükümetlerinin İsrail konusunda da adım atamayacaklarını unutmamalıyız. Bu coğrafyaya huzur ve barışı getirecek adımlar, ABD ve İsrail ile bir ve beraber olmakta değil, İslam ülkeleri ve ezilen diğer ülkelerle hak ve adalet ekseninde birlikteliktedir. Allah şahittir ki biz Filistinli şehitler ve yaralılar için üzerimize düşen uyarı vazifesini yaptık” ifadelerini kullandı.

16 Kasım 2019 - Gündem

Muhabir Muhammed Vefa


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?