Reklamı Kapat

Milyonlarca öğrenci heyecanlı! Karnesiz ara tatil bugün başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında uygulamaya konulan yeni ara tatil uygulamasının 1 haftalık periyodu bugün başlıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında ilk defa uygulamaya koyduğu 1 haftalık ilk ara tatil bugün başlıyor.

İlk ara tatilde öğrencilere yönelik "18-22 Kasım 2019 Ara Tatil Etkinlik Programı"nı hazırlayan Milli Eğitim Bakanlığı, "gezi, sağlık, doğa ve çevre, bilgi ve teknoloji, iletişim, okuryazarlık, sanatsal faaliyetler, sportif faaliyetler, araştırma ve gözlem, oyun oynama ve bulmaca çözme, sosyal sorumluluk, günlük yaşam becerileri, el sanatları, bilim, yardımlaşma, kariyer planlama ve aile günü" olmak üzere 16 ana başlıklı bir program hazırladı.

Öğrenci ve velilerin illerde yapılacak etkinliklerin bilgisine ulaşabilmeleri amacıyla Mili Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden "aratatil.meb.gov.tr" şeklindeki link hazırlandı.

Bu akşam itibarıyla bu siteye ulaşabilecek veliler, Türkiye genelindeki bütün illerde 5 gün boyunca yapılacak ara tatil etkinliklerini görebilecek.

ARA TATİLDE ETKİNLİK YAPILACAK

MEB, 18-22 Kasım'da yapılacak ilk ara tatil dönemi için öğretmenlerin, öğrenci ve velilerle katılabileceği sanatsal, sportif, sosyal ve kültürel faaliyetlere yer verildi.

Ayrıca, voleybol, basketbol, masa tenisi, futbol gibi spor müsabakaları ile şiir, hikaye, kompozisyon yarışmaları düzenlenecek.

Öte yandan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk hazırlanan programa göre 18 Kasım'da, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden canlı yayınla öğretmenlere sesleneceği bildirildi.

Aynı gün öğretmenler, eğitim öğretim yılının ilk ara tatiline kadar geçen sürede yapılan eğitim öğretim faaliyetleri ile '2023 Eğitim Vizyonu' kapsamındaki çalışmaları değerlendirecek.

Diğer taraftan öğretmenler, yazılım geliştirme ve zeka oyunları uygulamaları, müze, masal anlatıcılığı, halk oyunları, Türkçenin kullanımı ve diksiyon, kariyer rehberliği, okulda ilk yardım, öğrencilere çevre bilinci kazandırma, robotik ve kodlama, teknoloji ve madde bağımlılığıyla mücadele eğitimi gibi konularda mesleki çalışma faaliyetlerinde bulunacak.

YENİ ÇALIŞMA TAKVİMİ BELİRLENDİ

"Yeni Eğitim Öğretim Çalışma Takvimi Modeli"ne göre 18-22 Kasım'da yapılacak ilk ara tatilin ardından ilk dönemin ikinci yarısı 25 Kasım'da başlayacak.

Yarıyıl tatili 20-31 Ocak 2020 tarihleri arasında olacak. İkinci yarıyıl eğitim-öğretim dönemi 3 Şubat 2020'de başlayacak.

İkinci ara tatil ise 6-10 Nisan 2020'de olacak, 13 Nisan'da başlayacak ikinci dönemin ikinci yarısı ise 19 Haziran'da tamamlanarak 11 haftalık yaz tatiline girilecek.

15 Kasım 2019 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?