Reklamı Kapat

AKP'de istifalar gelmeye devam ediyor

AKP'de son dönemde artan istifalara hergün yenileri ekleniyor. Son olarak AKP Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş'ın istifasından sonra şimdi de AKP Siirt ve Iğdır İl Başkanları istifa etti.

AKP Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu görevine devam etmeme yönünde karar aldığını ve bu kararı parti yönetimine bildirdiğini; sürecin sağlıklı yürümesi açısından görevinden ayrıldığını duyurdu.

Çalapkulu istifasını Facebook hesabından duyurdu. AKP Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’e göreve devam etmeme yönündeki kararını daha önce bildirdiğini belirtti. Çalapkulu, “Bundan sonraki sürecin daha sağlıklı yürütülmesi ve bu makama ve davamıza uygun bir arkadaşla 2023 seçimlerine daha güçlü bir şekilde girebilmemiz için 1747 gündür büyük bir şeref ve gururla yürüttüğüm Ak Parti Siirt İl Başkanlığı görevimden bugün itibarı ile ayrılıyorum.” dedi.

“ERDOĞAN’A BAĞLILIĞIMI DEKLARE EDİYORUM”

Çalapkulu istifa açıklamasında Erdoğan’a bağlı olduğunu ifade etti ve bundan sonra da partinin vereceği her göreve hazır olduğunu belirtti.

“İSTİFALAR OLACAK” DEMİŞTİ

AKP Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir il ve ilçe başkanlıklarında değişiklik olacağını ve istifalar yaşanacağını açıklamıştı. Amasya, Manisa ve Kütahya il başkanları bu açıklama sonrası görevlerinden istifa ettiklerini duyurdu.

Fuat Özgür Çalapkulu‘nun açıklamasının tam metni şöyle:

31 Ocak 2015 tarihinde yapılan 5inci olağan kongre ile başladığım Ak Parti Siirt İl Başkanlığı görevimle alakalı olarak 7nci olağan kongre sürecinde göreve devam etmeme düşüncemi Teşkilat Başkanımız Sn Erkan Kandemir’e iletmiştim. Bundan sonraki sürecin daha sağlıklı yürütülmesi ve bu makama ve davamıza uygun bir arkadaşla 2023 seçimlerine daha güçlü bir şekilde girebilmemiz için 1747 gündür büyük bir şeref ve gururla yürüttüğüm Ak Parti Siirt İl Başkanlığı görevimden bugün itibarı ile ayrılıyorum.
Türkiye’de binlerce kişinin rüyasını süsleyen bir makam olan İl Başkanlığına bizi uygun gören Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a yürekten bağlılığımı buradan deklare ediyorum. Hizmet maratonu bir bayrak yarışıdır. Ak Partinin 5inci İl Başkanı olarak görev sürem boyunca girdiğimiz 5 seçimden de oy oranımızı arttırarak açık alınla çıktık. Partimizin yüklendiği misyonu gücümüz nispetinde ilimizde taşımaya çalıştık. Yine partimize yakışır bir hizmet binasını kazandırmak bize nasip oldu. Hemşerilerimizin yükünü elimizden geldiğince omuzladık, yüklenmeye çalıştık. Ak Partimizin Siirt siyasetine artı bir şeyler kattığımızı düşünüyorum.
Tüm bu çalışmaları yapabilmeyi ve Elif gibi dimdik bir şahsiyetin kadrosunda omuz omuza yürümeyi bana nasip eden Rabbime sonsuz hamd ediyorum. Bu konuda bana güvenini esirgemeyen ve daima hissettiren Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Teşkilat Başkanımız Sn Erkan Kandemir’e, bölgemizden sorumlu Teşkilat Başkan Yardımcımız Sn Abdullah Ağralı’ya ve tüm çalışma arkadaşlarıma minnet duygularıyla teşekkür ediyorum.
Davalar kişilerle kaim değildir. Kişiler ve makamlar geçicidir. Baki olan davamızdır. Hedefimiz Devletimizin bekasıdır.
Bu bir ayrılık değildir. Ben Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Partimin bundan sonra bana vereceği resmî veya gayri resmî tüm görevleri bir emir addederek yerine getireceğimi de buradan belirtmek istiyorum.
Üstlenip yürüttüğüm bu şerefli görevi ömür boyu büyük bir onurla taşıyacağım. Bundan sonra bize düşen Ak Partimizi hep zirvede tutmak olacaktır.
Bu vesile ile tüm hemşerilerimden helallik talep ediyor, sağlıcakla kalmanızı diliyor, saygılarımı sunuyorum. Hatadan münezzeh olmayan bir insan olarak sürçü lisan ettikse affola.

IĞDIR İL BAŞKANI DA İSTİFA ETTİ

AKP Iğdır İl Başkanı Ahmet Tutulmaz yıllardan beridir yürüttüğü AKP İl Başkanlığı görevinden istifa etti. Tutulmaz, 2020 yılı Haziran-Temmuz ayında yapılacak olan AK Parti kongresinde aday olmayı düşünmediği için istifa etti.

13 Kasım 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?