Reklamı Kapat

Şartlara göre değişenler Hakk’ı üstün tutamaz

AGD Genel Başkanı Turhan, bölge ve şube başkanları toplantısında konuştu.

Ankara Bürosu
Ankara Bürosu Tüm Haberleri
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Anadolu Gençlik Derneği Bölge ve Şube Başkanları Toplantısı Ankara’da gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Milli Gençlik Vakfı (MGV) Genel Başkanı Salih Turhan, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.  “Dünya hızla değişiyor ancak bizim inandığımız değerler değişmiyor” diyerek konuşmasına başlayan Turhan, “Biz her şart altında haktan, hakikatten, adaletten yana oluruz. Biz her şart altında komşumuz açken tok yatmaktan ar ederiz. Biz her şart altında ölçü ve tartının tam yapılması gerektiğine inanırız ve gereğini yaparız. Biz her şart altında helal kazancın bereketleneceğine inanırız. Biz her şart altında insanların en hayırlısının insanlığa en faydalı kimseler olduğuna inanırız. Biz her şart altında insanların kurtuluşunun İslam’la mümkün olduğuna inanırız. Biz her şart altında insanlara hakkı tebliğ ederiz ama kimseye inancımızı dayatmayız. Adaleti tesis etmekle, İslam’ı teklif etmekle mükellefiz. Bizim inancımız, hiç okula gitmemiş, toprağını ekip biçen insanımıza irfan kazandıran veciz söz söyleten bir inançtır” dedi.

51 KİŞİNİN, 49 KİŞİNİN HAKKINI GASP ETMESİ KABUL EDİLEMEZ

“Biz önce ahlak ve maneviyat diyen bir hareketiz” diyen Turhan, şunları kaydetti: “Ahlak denildiğinde aklımıza ilk gelen kavram adalettir. Doğru sözlü olmak, haram yememek, emanete riayet etmek, işi ehline vermek, liyakati gözetmek ahlaklı olmanın gerekleridir. Ahlaklı bir insan kimseye iftira etmez, yalan söylemez. Ahlaklı bir insan fena işlerden uzak durur. Biz aynı zamandan maneviyata önem veririz. Biz kuvveti, çoğunluğu, çıkarı, imtiyazı hak sebebi saymayız. Biz tüm insanlar için beş temel hakkı vazgeçilmez kabul ederiz. Can, din, mal, nesil ve akıl emniyeti tüm insanlar için vazgeçilmezimizdir. 51 kişinin, 49 kişinin hakkını gasp etmesi kabul edilemez. 99 kişi karşısında 1 kişinin hakkını koruyan, gözeten bir anlayış hakkı üstün tutabilir. Zemine ve şartlara göre ilkelerini sürekli değiştiren bir hareket hakkı üstün tutamaz. İhtiyaç ve tutku aynı şeyler değildir. İnsanın ihtiyaçları sınırlı, tutkuları sınırsızdır. Nefis terbiyesi insanın tutkularının esiri olmamasıdır. Nefis terbiyesi, insanın kardeşleri için yaşamasıdır.”

MUSTAFA KURDAŞ: MİLLÎ GAZETE BİR CETVELDİR

AGD Bölge ve Şube Başkanları Toplantısı’nda konuşan Millî Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, AGD ve MGV gibi Millî Gazete’nin de hepimizin gazetesi olduğunun altını çizerek, “Kelimeler, kavramlar insanın konuştuğu, okuduğu, kalktığı çevre, aldığı hava aslında yayın organlarıyla da doğrudan ilgilidir. Kimi zaman cetvel olmuştur Millî Gazete bu anlamda bu camiaya. Bildiğiniz gibi 50’nci yılımızı kutluyoruz. Bizi 50 yıldır ayakta tutan direkler var. Bu direklerden birisi gençlik teşkilatımızsa MGV’miz, AGD’mizse en önemlisi siyasi partilerimizse, bir diğeri de Millî Gazete’dir. Millî Gazete’yi her gün düzenli olarak okumak bizim açımızı ve istikametimizi korumamıza vesile olur” dedi.

BİR TOPLULUK NEYİ KONUŞUYORSA ODUR

Bir nimetin ehemmiyetinin yokluğu düşünülerek anlaşıldığını belirten Kurdaş şunları kaydetti:

“AGD’miz, MGV’mizin olmadığını düşündüğümüzde bu yarım asırlık Milli Görüş hareketinin içerisinde her halde bu 50 yılı tamamlayamazdık. Ya da Millî Gazete’mizin bu 47 yıl yayın yapmadığını düşündüğümüzde herhalde bu 50 yıla gelme noktasında ciddi sıkıntılar ve zorluklar yaşardık. Teşkilat eğer aynı gayeye odaklanacaksak bu günlük bir yayınla, günlük bir bakışla, günlük bir mektupla, günlük bir başlıkla, günlük bir yorumla ama her gün ve istikrarlı olarak bir sağlamanın yapılması bir teşkilat için en büyük kazançtır. Medya önemlidir. Bir topluluk neyi konuşuyorsa o topluluk odur. Millî Gazete’nin gündemi bu camianın gündemini 3 aşağı 5 yukarı belirliyor. Hem istikamet oluyor hem de bir bakıma elçisi oluyor.”

05 Kasım 2019 - Gündem

Muhabir Ankara Bürosu


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?