Reklamı Kapat

Akif Beki'den Ertuğrul Özkök'e gönderme: Özköşk'ün Külliye'ye dönüşü

Akif Beki, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül döneminden bu yana resepsiyonlara çağrılmayan Ertuğrul Özkök'ün 29 Ekim resepsiyonuna çağrılmasına "Özköşk" ifadesini kullanarak göndermede bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan 29 Ekim resepsiyonunda birçok muhalif isim de yerini aldı. Resepsiyona bu sene Sözcü, Aydınlık ve FOX TV'den birçok isim Külliye'deki davete katıldılar. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül döneminden bu yana resepsiyonlara çağrılmayan Ertuğrul Özkök gibi isimler de yerini aldı.

Karar yazarı Akif Beki de Ertuğrul Özkök'ün yeniden resepsiyonlara davet edilmesine ilişkin kaleme aldığı yazısında "Özköşk'ün Külliye'ye dönüşü" başlığını kullanarak göndermede bulundu.

"Beştepe'deki 29 Ekim resepsiyonundan son 10 küsur yılın en renkli izlenimlerini okumaya hazır mısınız?" diye yazan Beki, "Bugün Hürriyet'teki köşesinde magazin tefrikasına başlamıştır bile. Ertuğrul Özkök aff-ı şahaneye uğradı, Gül devrinden kalma yasağı kalktı, sürgünden Cumhurbaşkanlığı davetlerine geri döndü." diye yazdı.

Akif Beki, "Resepsiyondan şu fotoğrafa bakın; bir yanına Sözcü'nün yayın yönetmeni Metin Yılmaz, diğerine Fox'un haber müdürü Doğan Şentürk'ü alıp nasıl da kurulmuş ortalarında." ifadesini kullanarak şöyle yazdı:

"Sevindiriklik değil hayır, ayakta kalma gösterisi. Koltukları kabarmaz mı, 'kıskananlar çatlasın' pozları kesmek hakkı, çok görmeyin.
Tam bir win-win durumu, iki tarafın da kazandığı hal. Hem, en kötü barış bile en iyi kavgadan bin kat evla değil miydi?
Ayrıca Külliye'nin kapıları bu hızla açılır, Cumhurbaşkanlığı davetlerinin yelpazesi bu süratle genişlerse çok değil seneye benle Çölaşan'a da gelebilir sıra.
Bu, sadece sitcom gazeteciliğinin uzun yıllardan sonra devlet resepsiyonlarına geri dönüş fotoğrafı değil. Aynı zamanda köşkten külliyeye tarihi dönüşümün de tamamlanışını simgeliyor.
Çankaya Köşkü'nün sakiniyken rahmetli Özal'a yakın diye Özkök'ün adı Özköşk'e çıkarılmıştı. Gocunmak, alınmak ne kelime! Kendisiyle hep barışıktı. Bu yakıştırmayı, alter egosu gibi üstünde taşımaya hala bayılır Özkök.
Size mi ne? Söyleyeyim...
Yerli ve milli mönüde ne kokteyller vardı; ejder meyveli nevzuhur içeceklerden ecdat meşrubatı Osmanlı saray şerbetlerine avdet edildi mi, edilmedi mi? İkram tatlarını artık ilk elden yazacak bir çeşniciniz var içeride.
Davetlilerin kılık kıyafet analizleriyle gardırop sembolizmi üzerinden devrin değişen makbul tipolojisini yorumlamalar, davet borsasında inenler çıkanlara dair son havadis ve zamanın ruhunda esen moda rüzgarları...Ne isterseniz, 32 kısım tekmili birden haber uçuracak size. Az mı?
Üstelik, cin tutana bir muska yeter hesabı...Eğer tazıya yazılmamışsa o muska, Özkök'e çıkan aftan Emin Çölaşan'a niye çıkmasın? Üç vakte kadar davetiye beklese, gözü yollarda umuda kapılsa yeridir.
Davetlerin gediklisi olup da 'İyi ama Sözcü niye içeride değil, nereleri FETÖ'cü, benziyorlar mı hiç, asıl yanlışlık FOX'ta değil FOX'u alternatif arayanların toplanma adresine çeviren medya tekelleşmesinde, tek tabanca bırakmakta' gibilerinden homurdananlar dışlanırken...Dışarıdakilerden Sözcü, FOX yöneticileri, Özkök'le birlikte içeri alınıyor.
Fakat bu hızla kapılar, eskisi gibi ayrımsız her mecradan temsilciye tekrar açılırsa şaşırmayın.
Özkök'le ona Özköşk gibi lakaplar takarak şöhret bulan Çölaşan'ın birlikte huzura buyur edildiğini düşünsenize! Pek eğlenceli geçmez mi?"

31 Ekim 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?