Reklamı Kapat

Toplum, yavaş yavaş inanç değerlerimizden uzaklaşıyor

Milli Görüşçü Kuruluşlar (MİLKO) tarafından düzenlenen Hak, Adalet ve Kardeşlik Konferansı’nın 13’üncüsü Batman’da gerçekleşti.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
+3
Haber albümü için resme tıklayın

İl Kültür Müdürlüğü Konferans Salonu’nda yoğun katılımla gerçekleşen programda hak, adalet ve kardeşliğin önemine dikkat çekildi.

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan ASİLTÜRK, konuşmasına, “Hepimiz görüyoruz ki toplum yavaş yavaş inanç değerlerimizden uzaklaşıp, hiç uygun görmediğimiz, tasvip etmediğimiz bir yöne yöneliyor” diyerek başladı.

Asiltürk, “Bir araştırmaya göre Türkiye’de yaşayanların yüzde 86’sı ‘Allah vardır, birdir ve bizi de, kainatı da yaratmıştır’ diyor. İşte bu toplumun bir yarısı diğer yarısına adeta hasım gibi davranmıyor mu? Toplumun yarısı bir tarafta, diğer yarısı da bir tarafta; iki taraf da birbirlerinin dediklerine ‘batıl’ diyor. Öyle ağır bir şekilde birbirlerini itham ediyorlar ki, adeta bir düşmanlık meydana geldi. Allah’ın Resulü bize yol gösteriyor ve diyor ki, ‘Kardeşinizde bir hata veya kusur görürseniz o hata ve kusuru ondan gidermeye çalışınız’ diyor. Kim bir mümin kardeşinin bir hatasını görürse tatlı dille, güler yüzle o kardeşini kırmadan, incitmeden o hatadan vazgeçirmeye çalışmalıdır. Çünkü bu Peygamberimizin emridir” ifadelerini kullandı.

Milli Görüşçü Kuruluşlar (MİLKO) tarafından organize edilen Hak, Adalet ve Kardeşlik Konferansı’nın 13’üncüsü Batman’da düzenlendi. Anadolu Gençlik Derneği (AGD) öncülüğünde İl Kültür Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konferans Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Programda konuşan Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, müminlerin birbirlerinin kardeşi olduğunu söyledi.

“TOPLUM TASVİP ETMEDİĞİMİZ BİR YÖNE YÖNELİYOR”

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, konuşmasına “Hepimiz görüyoruz ki toplum yavaş yavaş inanç değerlerimizden uzaklaşıp, hiç uygun görmediğimiz, tasvip etmediğimiz bir yöne yöneliyor” diyerek başladı. Asiltürk, “Bir araştırmaya göre Türkiye’de yaşayanların yüzde 86’sı ‘Allah vardır, birdir ve bizi de, kainatı da yaratmıştır’ diyor. İşte bu toplumun bir yarısı diğer yarısına adeta hasım gibi davranmıyor mu? Toplumun yarısı bir tarafta, diğer yarısı da bir tarafta; iki taraf da birbirlerinin dediklerine ‘batıl’ diyor. Öyle ağır bir şekilde birbirlerini itham ediyorlar ki adeta bir düşmanlık meydana geldi. Allah’ın Resulü bize yol gösteriyor ve diyor ki, ‘Kardeşinizde bir hata veya kusur görürseniz o hata ve kusuru ondan gidermeye çalışınız.’ diyor. Kim bir mümin kardeşinin bir hatasını görürse tatlı dille, güler yüzle o kardeşini kırmadan, incitmeden o hatadan vazgeçirmeye çalışmalıdır. Çünkü bu Peygamberimizin emridir” ifadelerini kullandı.

“BÜTÜN GÜCÜMÜZLE ÇALIŞMAKLA MÜKELLEFİZ”

Din Bir-Der Genel Başkanı Muhittin Hamdi Yıldırım ise adaletin hak sahibine hakkının verilmesi olduğunun altını çizerek, “Bu bizim inancımızın bize emrettiği temel bir esastır. Peygamber Efendimizden bu yana bin 441 yıl geçti, o günden bugüne de 3 büyük kriz geçirdik. Moğolların Bağdat’ı istilası, Haçlıların Kudüs’ü istilası ve Osmanlı’nın çöküşü ve parçalanması. Bu krizlerden çıkabilmemiz ancak Erbakan Hocamızın bize gösterdiği ana caddeyle mümkündür. O da manevi, maddi kalkınmayı sağlamak ve İslam birliğini gerçekleştirmektir. Dolayısıyla bizler müminler olarak hak nizamını kurmakla mükellefiz. Onun için bütün gücümüzle çalışmakla mükellefiz” diye konuştu.

“NEREYE BAKSAK ADALETE VE KARDEŞLİĞE İHTİYAÇ VAR”

Millî Gazete Genel Yayın Yönetmeni ve Medya-Der Genel Başkanı Mustafa Kurdaş, “Hak, adalet ve kardeşlik... Üç tane önemli kelime ve kavramla konferanstayız. Hakikaten bugün yeryüzünde insanlığı ayakta tutması gereken kavramlar bunlar. Nitekim insanlık ne zaman ki hak ve adaletle buluştuysa eşref-i mahlukat olmuştur. Ne zaman ki bunlardan ayrılmışsa da zulümle, ölümle ve katliamlarla tanışmıştır. İşte bugün de coğrafyamıza baktığımız zaman hakikaten çok büyük sıkıntı ve dertlerin içerisindeyiz. Bakıyorsunuz, Bangladeş’te 90 yaşındaki mücahitler idamla şehit ediliyor. Pakistan ve Afganistan olaylı işgaller yaşıyor. Dünyanın en büyük İslam ülkesi Hindistan’da 300 milyon kardeşimiz yoksulluk ve baskı altında yaşıyor. Doğu Türkistan’da başka başka zulümler sahneye konulmaya çalışılıyor. Irak’ta 2 milyon Müslüman kardeşimiz katledilmiş. Suriye’de yine son 7-8 yıl içerisinde yüz binlerce kardeşimiz katledildi. Gördüğünüz nereye baksak hakka, adalete, kardeşliğe daha doğrusu ayağa kalmaya ihtiyaç var. Bu da elbette ki Millî Görüş ve onun ilkeleriyle olacaktır” şeklinde konuştu.

“GÜCÜ ÜSTÜN TUTANLARIN ETKİN OLDUĞUNU GÖRÜYORUZ”

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, insanın hızlı bir şekilde dünyayı ahiretin önüne doğru getirdiği noktada bu konferansın büyük önem taşıdığını söyledi. Tongüç, “Bugün dünyamızda hukuku üstün tutanların değil gücü üstün tutanların etkin olduğunu görüyoruz. Her bir coğrafyada ciddi sıkıntıların olduğunu, bunun da batılı ülkelerin eliyle yapıldığını görüyor ve üzülüyoruz. Peygamber Efendimizin Veda Hutbesi vesilesiyle dünyaya ilan etmiş olduğu temel ilkelerin dünyada hak ve adaletin en temel referans noktası olarak kabul edilmesini teklif ediyoruz. Bu temel esaslarımız eğer dünyada hakim olursa Allah’ın izniyle yeryüzünde bugün adaletin hakim olduğunu göreceğiz” dedi.

“TEKNOLOJİYLE MÜSLÜMAN TOPLUMLARDA AĞIR YARA AÇIYORLAR”

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Genel Başkanı Salih Turhan 2 milyar nüfusa sahip İslam aleminin iki temel sorunu bulunduğunu belirterek, “İlk sorunumuz, Müslümanların batıl ile meşgul olmasıdır. Türkiye’de sosyal medya kullananlar arasında ahlaksızlık en çok tıklanan şey haline geldi. İslam kültürüne göre bir ahlaksızlığın ifşa edilmemesi gerekir. Fakat şimdi ahlaksızlıklar toplum içinde fenomenleştiriliyor, bilerek ifşa ediliyor. Müslümanların ikinci temel sorunu da hak ve batılı ayırt edememektir. Çünkü bilgiyi kontrol eden Batılı düzen, çocuklarımızın ve gençlerimizin neyin hak neyin batıl olduğunu ayırt edememesini sağlıyor” açıklamalarında bulundu.

28 Ekim 2019 - Gündem

Muhabir Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Canan - Kutsal yürüyüş slaoganını seçimlerde ilan edenleri hatırlayınız. O kutsal yürüyüşten neyi kasdediyorlardı ki acaba vatikana doğru gidişleri ile de alakalı mı idi. anadoluyu hristiyan yapma yürüyüşünün ön çizgileri inançlarda zayıflık sağlamak mı ki Nereden çıkardınız demeyiniz. Artan Deislikten yol nereye gidebilir? Açılan kiliseler temeli atılan kiliseler hristiyan misyonerlikte artan hız neyin işaretiki. Atalarımız fethettikleri yerlerde kilise mi temeli atmışlardı yoksa zihin ve gönüllerde İslamı sevdirme eylemlerimi yapmışlardı ne dersiniz?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 28 Ekim 13:10

Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?