Reklamı Kapat

Bakan Selçuk'tan flaş ücretli öğretmenlik açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, şubat ayında yapılacak öğretmen atamalarına ilişkin konuştu

Büyütmek için resme tıklayın

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, şubat ayında yapılacak öğretmen atamalarına ilişkin, "Biz şu anda ücretli öğretmenlik kalksın, diye çaba gösteriyoruz. Nasıl kalkar? Kadrolu öğretmen sayısını artırarak. Bu neye bağlı? Ekonomik imkanlar doğrultusunda. Dolayısıyla benden 'Şu tarihte, şu rakam' diye bir atama sayısını beklemesinler. Biz imkanlara bakıyoruz" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, katıldığı televizyon programında, öğretmen adaylarının merakla beklediği, şubat ayında yapılacak atamalara ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, "Öğretmen adaylarımız sanıyor ki ben oturuyorum bir masaya 20 bin, 40 bin, 60 bin yazıyorum. Bu, ülkenin genel ekonomik durumuyla kabinenin kararıyla Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde sistemin kararıyla olan bir şey bu. Bana kalsa ben '60 bin az, 80 bin olsun' derim. Biz şuna bakıyoruz; 'Hangi alanda, kaç öğretmen ihtiyacımız var' diye. Bunun da bir istatistiği var. Bu yazılım diyor ki 'Senin haritanda şu kadar öğretmen eksiği var, şu branşlarda. Öncelikli olarak nicel açıdan ve coğrafi açıdan bölgesel olarak şuraya şu kadar öğretmen atanması gerekiyor' diyor. Burada bazı branşlar, örneğin; edebiyat ile ilgili gerçekten az alım var. Edebiyat öğretmeni ile ilgili zamanında doyum fazlalaştığı için ihtiyacımız olmayan bir şeyi de almak istemiyoruz" diye konuştu.

Atama taleplerini, evlenme ve hayat kurmayla yakından ilgili olduğu için çok önemli bulduğunu söyleyen Bakan Selçuk, "Biz şu anda ücretli öğretmenlik kalksın, diye çaba gösteriyoruz. Nasıl kalkar? Kadrolu öğretmen sayısını artırarak. Bu neye bağlı? Ekonomik imkanlar doğrultusunda. Dolayısıyla benden 'Şu tarihte, şu rakam' diye bir atama sayısını beklemesinler. Biz imkanlara bakıyoruz, 'Ne yapabiliriz' diye sonra ortaklaşa bir şey çıkıyor. Ona göre de bir kararı duyuruyoruz. Şubat ataması için de böyle bir çalışma devam ediyor" dedi.

27 Ekim 2019 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

03

Hadra - Devletin geldiği hale bakınız? Dört İctihad tada 4 temel unsur Devletin Mesuliyet ve Vazifesidir, hemde ücretsizdir. diye bilinir.: 1) Halkın(Fakir Fukara-muhtaç-yoksullar) Eğitimi, 2) Halkın (Fakir Fukara,Mağdur,Muhtaç-Yoksul vb) sağlığı, 3) Halkın Can emniyeti, Halkın Rızık Temini (iş üretme, İş yerlerini,fabrikaları çoğaltma vb) Bizimkiler hemde elimizle başaımıza getirdiklerimiz vasıtası ile : Sahi önemsediğim için soruyorum? NEPOTİZM, NEPOTİST nedir ,kime denliri? Basının Bu Konuyu işlemesini önemsiyorum. ''Ömer İbni Abdülaziz kimdir? İslam Tarihinde ne Yapmıştır?'' Özellikle Gazetenin Prof Hüseyin Süreyya Sırmanın Muaviye Kimdir? Kitabının işlemesini taleb ediyorum? veya mümkünse dağıtımı gerekir.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 28 Ekim 18:26
02

Ihsan - durmadan öğretmen atanıyor eğitimin millileştiği yok

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 28 Ekim 09:18
01

Milligüç - Sayın Bakanın Türkiye 'nin ne kadar güçlü ve Zengin bir ülke olduğundan haberi yok herhalde. Biz usa'ya kafa tutuyoruz, Sayın Bakan imkanlardan bahsediyor. O kadar makam aracını neyle alıyoruz sanıyor acaba. Bütçeden haberi yok. Taşıyor taşıyor maaşallah.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 27 Ekim 17:24

Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?