Reklamı Kapat

Varank: Ne PKK ne de siyasi uzantıları Kürtlerin temsilcisi değildir

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa'da katıldığı törende, "Bu barbar terör örgütü PKK ne de siyasi uzantıları Kürt kardeşlerimizin asla temsilcisi değildir, hiçbir zaman da olmadı.” dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa Textile Show açılış ve ödül törenine katıldı. Törende bir konuşma yapan Varank, iş adamları ve katılımcılara hitap etti.

Varank, "Tarih boyunca, bizi birbirimizden ayırmaya, aramıza nifak sokmaya çalışanlar hep hüsrana uğradılar, bundan sonra da uğrayacaklar. İşte şu son birkaç haftada yeniden şahit olduğumuz, masum bebekleri öldüren eli kanlı örgütle, bizim Kürt kardeşlerimizi bir göstermeye çalışanlara asla müsaade etmeyeceğiz. Ne bu barbar terör örgütü PKK ne de siyasi uzantıları Kürt kardeşlerimizin asla temsilcisi değildir, hiçbir zaman da olmadı” dedi.

9 Ekim’de başlatılan Barış Pınarı Harekatı hakkında konuşan Mustafa Varank, şunları kaydetti:

'BİZİ AYIRMAYA ÇALIŞANLAR HEP HÜSRANA UĞRADILAR'

“Türkiye, herkese ve herşeye rağmen sınırımızda oluşturulmak istenen terör koridorunu yerle bir ediyor. Daha önce Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı’nda olduğu gibi Barış Pınarı Harekatı'yla da, bu bölgede Türkiye’nin rızası dışında adım atılamayacağını tüm dünyaya gösterdik. Ama bu süreç bazı gerçekleri de açığa çıkarmış oldu. Batılı devletler ve İsrail’in terör örgütü PKK’ya destek verdiği çok açık ve net gözler önüne serildi. İşte bu yüzden, Türkiye’nin bölgedeki operasyonlarını Kürtlere karşı bir operasyonmuş gibi göstererek, terör örgütüne verdikleri desteği gizlemek istiyorlar. Tarih elbette bu iki yüzlülükleri yazacak, ancak bir şeyin altını çizmek zorundayız. Biz bu topraklarda Türküyle, Kürdüyle, Zazasıyla, Lazıyla, Çerkeziyle, Gürcüsüyle, Abhazasıyla, Arabıyla, Boşnağıyla asırlardır bir ve beraber, kardeşçe yaşıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nde birinci sınıf vatandaş, ikinci sınıf vatandaş diye bir ayrım olmadı, olamaz. Tarih boyunca, bizi birbirimizden ayırmaya, aramıza nifak sokmaya çalışanlar hep hüsrana uğradılar, bundan sonra da uğrayacaklar. İşte şu son birkaç haftada yeniden şahit olduğumuz, masum bebekleri öldüren eli kanlı örgütle, bizim Kürt kardeşlerimizi bir göstermeye çalışanlara asla müsaade etmeyeceğiz. Ne bu barbar terör örgütü PKK ne de siyasi uzantıları Kürt kardeşlerimizin asla temsilcisi değildir, hiçbir zaman da olmadı.”

'TERÖR ÖRGÜTÜYLE, KÜRT KARDEŞLERİMİZİ AYNI KEFEDE GÖSTERMEYE HAKKI YOK'

Bakan Varank şöyle devam etti:

“Kürt kardeşlerimizi görmek isteyenler, Malazgirt’te Sultan Alparslan’ın ordusuna Kudüs’te Selahaddin Eyyübi’ye Çaldıran’da Yavuz Sultan Selim’in ordusuna baksın. Yemen’de Çanakkale’de Sarıkamış’ta Kut’ül Amare’de, Kurtuluş Savaşı'nda omuz omuza verilen mücadeleye, İstiklal Harbi'ne baksın. Bingöl Genç’te PKK’lı canlı bombanın üzerine kapanarak onlarca kişinin hayatını kurtaran Hatice Belgin’e, İzmir adliyesi önünde PKK’lı teröristlerin katliamını koca yüreğiyle durduran Fethi Sekin’e, baksın. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bu zorlu coğrafyada Kürt kardeşlerimizin nice fedakarlıklarıyla bugün dimdik ayakta. Yıllardır gençleri dağa kaçırıp ölüme götüren, Suriye'den attıkları havanlarla Nusaybin'de, Suruç'ta Kürt vatandaşlarımızı şehit eden terör örgütüyle Kürt kardeşlerimizi aynı kefede göstermeye kimsenin hakkı yok. Nasıl ki, kurdukları terör düzenini kararlı duruşumuzla yıkıyorsak, elbette ki bu söylem cambazlığını da yıkacağız. Bunlara karşı en güzel cevabı, ben inanıyorum ki, birliğimizi beraberliğimizi daha çok pekiştirerek vereceğiz. 3 kıtaya adalet götüren Osmanlı’nın ilk başkenti Bursa’nın manevi önderleri olan, Emir Sultan ve Üftade Hazretleri'nin torunlarına da ancak bu yakışır. İnşallah hep birlikte Türkiye’yi daha ileriye, hak ettiği yerlere taşıyacağız.”

23 Ekim 2019 Bursa- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?