Reklamı Kapat

Şerafettin Kılıç: Bunlardan dost olmaz

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şerafettin Kılıç, düzenlediği basın toplantısıyla partisinin Suriye’nin kuzeyinde yaşanan gelişmelerle ilgili görüşünü kamuoyuna açıkladı.

Ankara Bürosu
Ankara Bürosu Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şerafettin Kılıç, düzenlediği basın toplantısıyla partisinin Suriye’nin kuzeyinde yaşanan gelişmelerle ilgili görüşünü kamuoyuna açıkladı. Balgat Eğitim Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısında Kılıç, Barış Pınarı Harekâtı’nda Türk Silahlı Kuvvetleri’nin vazifesini hakkıyla yerine getirmeye devam ettiğini vurguladı. 

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şerafettin Kılıç, Barış Pınarı Harekâtı’yla dost ve düşmanın gerçek yüzünün gün yüzüne çıktığının altını çizerek, “Barış Pınarı Harekâtı’na en büyük tepkiyi  Türkiye’nin de içinde yer aldığı NATO üyesi ülkeler verdi. Başta ABD, Almanya, Fransa ve Hollanda olmak üzere NATO ve AB üyesi 30’a yakın ülke Türkiye’ye karşı yaptırım kararı aldı. ‘Bizi aralarına alsınlar’ diye türlü türlü tavizler verip yıllardır kapılarında beklediğimiz ülkeler. Dost sandığımız ülkeler. Bunların hiçbiri Türkiye’nin dostu falan değildir” dedi.

BUNLARIN HİÇBİRİ TÜRKİYE’NİN DOSTU DEĞİL

Barış Pınarı Harekâtı’yla dost ve düşmanın gerçek yüzünün gün yüzüne çıktığını ifade eden Kılıç, “Barış Pınarı Harekâtı’na en büyük tepkiyi Türkiye’nin de içinde yer aldığı NATO üyesi ülkeler verdi. Başta ABD, Almanya, Fransa ve Hollanda olmak üzere NATO ve AB üyesi 30’a yakın ülke Türkiye’ye karşı yaptırım kararı aldı. Müttefikimiz denilen ABD Başkanı Trump, Türkiye’nin Suriye’yi işgal ettiğini söyledi. Fransa Devlet Başkanı Macron, harekâttan duyduğu endişeyi dile getirdi. Almanya, Türkiye’yi kınadı. Fransa, Türkiye’nin saldırısının durdurulmasını istedi. Almanya, Fransa, İngiltere, Hollanda, Finlandiya ve İsveç, Türkiye’ye silah satışını askıya aldı. Kim bu ülkeler? Bizi aralarına alsınlar diye türlü türlü tavizler verip yıllardır kapılarında beklediğimiz ülkeler. Dost sandığımız ülkeler. Bunların hiçbiri Türkiye’nin dostu falan değildir” ifadelerini kullandı.

ABD VE DİĞER ÜLKELER PKK’YI BESLEDİ

Kılıç, Türkiye’nin Barış Pınarı Harekâtı’yla bölgeden gelen saldırıların önünü kestiğinin altını çizerek şöyle konuştu: “Türkiye’nin bir işgal peşinde olmadığı, bu harekâtın sınırlarımızın hemen ötesindeki terör yapılanmasını çökertmeye yönelik olduğu defalarca açıklanmasına rağmen işlerine gelmediği için anlamak istemediler. Zaten, terör örgütlerini oluşturup besleyip başımıza musallat eden ülkelerden bunu anlamalarını beklemek de boş bir yaklaşım olurdu. Bölgemizi kan gölüne çeviren, karıştıran, Irak ve Suriye topraklarında PKK-PYD-YPG terörünü besleyen Amerika değil mi? TIR’larca silah ve mühimmatı dünyanın gözü önünde teröristlere teslim eden Amerika değil mi? PKK beslendi, büyütüldü. Dost ve müttefik zannettiğimiz devletlerin askeri, lojistik ve her türlü desteği ile gözümüzün içine baka baka yapıldı.”

TÜRK VE KÜRTLERİN EN BÜYÜK PAYDASI İSLAM’DIR

Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın 1992 yılında “Bir gün Suriye karışırsa, bilesiniz hedef Türkiye’dir” tespitini anımsatan Kılıç, “Suriye meselesinin başından beri gereği gibi anlaşılabilseydi, farklı bir noktada olurduk. Ordumuzu sınır ötesine çıkaracak tehdit ve tehlikeler olduğuna göre, ülkemiz askerî harekâta zorunlu kaldığına göre, bu tehdit ve tehlikelerin kimlerin eliyle ve ne şekilde oluştuğunu hiçbir zaman göz ardı etmemeli ve buna göre politikalar oluşturmalıyız. Arkamızı dönemeyeceğimiz devletleri artık ortak ve dost görmekten kaçınmalıyız” şeklinde konuştu.

EN BÜYÜK ORTAK PAYDAMIZ İSLAM KARDEŞLİĞİ

Kılıç şöyle devam etti: “Bunların yanı sıra önemli bir husus da şudur ki, ülkemizde yaşanan kutuplaşma, dış çevre ve olaylar kadar zararımızadır. Bin senedir kardeş olarak yaşayan Türkler ve Kürtlerin en büyük ve en önemli ortak paydası İslam kardeşliğidir. Biz içerde birlik ve beraberlik oluşturamadıktan sonra askerimizin başarısı eksik kalır. Türkiye olarak kutuplaşma politikalarının milletimize verdiği zararı görmeli ve bunu günlük siyasetten de uzak tutmalıyız. Birlik ve beraberliğimizi pekiştirecek adımlara yönelmeliyiz.”

ÜRETMEYEN BİR EKONOMİNİN ÇARKLARI DÖNMEZ

Ekonomide yaşanan gelişmeleri değerlendiren Kılıç, iğneden ipliğe birçok temel ürüne zam geldiğini dile getirdi. Kılıç, “Ekonominin uçuşa geçtiğini söyleyen iktidara sormak lazım. Halk ağır vergiler altında eziliyor, geçim sıkıntısı yüzünden bankalara borçlanıyor, enflasyon sebebiyle ay sonunu getiremiyor ama ekonomi uçuşta. Zam yağmuru yaşanıyor ama enflasyon düşüyor. Dünyada böyle bir ekonomi mantığı yok. Gelir dağılımı adaletsizliğinin arttığı, halkın önemli bir kısmının bankalara borçlu olduğu, resmi işsizliğin bile 4,6 milyona vardığı bir ekonomide başarıdan nasıl bahsedilebilir? Üretmeyen bir ekonominin, yatırım yapmayan bir ülkenin ekonomi çarklarının doğru dönmesi, işsizliğin üstesinden gelmesi mümkün değildir. Yatırım, üretim, istihdam olmadan ve bunlara dayalı bir büyüme sağlanmadan halkın refah düzeyi artmaz. Ülkenin reel üretim gücünün geliştirilmesi gerekmektedir” diye konuştu.

# SAADET PARTİSİ İLE İLİŞKİLİ:

23 Ekim 2019 - Siyaset

Muhabir Ankara Bürosu


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

hasan ipek - Uluslararası ilişkiler dostluk düşmanlık karşılıklı çıkarlar üzerinden yürümez böyle yürütülürse güçlü olan kazanır Hak Hukuk Adalet üzerinden yürütülürse herkes kazanır kaybedeni olmaz

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 23 Ekim 10:02

Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?