Reklamı Kapat

"Emperyalistler asla bizim dostlarımız olamazlar"

HÜDA PAR Genel Başkanı Avukat İshak Sağlam, "Sorunlarımızın ümmet içerisinde çözülmesi gerektiğini gençlerimize göstermemiz gerekir. Emperyalistler asla bizim dostlarımız olamazlar" dedi.

4’üncü Alimler Buluşması, Türkiye, İran, Irak ve Suriye'deki âlimlerin katılımıyla Diyarbakır'da gerçekleşti.

Doğru Haber'de yer alan habere göre HÜDA PAR Genel Başkanı Avukat İshak Sağlam da düzenlenen programa bir mesaj gönderdi. Sağlam'ın mesajı HÜDA PAR Erbil Temsilcisi Abdussamed Yalçın tarafından okundu.

Sağlam'ın mesajında şu ifadelere yer verildi:

"Allah azze ve celleye hamd; Resulüne(S.A.V), aline ve ashabına salat ve selam olsun. Siz değerli katılımcılara da selam olsun! Esselam’u aleyküm ve rahmetullah!
Saygıdeğer alimlerimiz, kıymetli misafirler!
Öncelikle İTTİHADUL ULEMA’nın 4'üncüsünü düzenlediği ‘Alimler Buluşması’nın hayırlara vesile olmasını diliyor, başta İTTİHADUL ULEMA olmak üzere bu çalışmaya emeği geçen herkese saygılarımı sevgilerimi sunuyorum. Rabbim emeklerimizi zayi etmesin. Bu çalışmayı ümmetin içinde bulunduğu sıkıntıların çözümünde vesile kılsın.

"Toplumun inşasında en önemli görev alimlere düşmektedir"

Alimler Enbiyaların varisleridirler; Toplumun inşasında en önemli görev alimlere düşmektedir. Ahlaklı bir toplumun inşası ancak alimlerin eliyle mümkün olduğu gibi alimlerin kendilerine düşen görevleri yapmamaları halinde toplumun ifsadında da asıl sorumluluk alimlere düşmektedir. Toplumların manevi ölümünün, alimlerin yokluğundan kaynaklandığının bilinciyle, bu noktadaki noksanlıkların giderilmesi ve alimlerin ümmetin sorunlarına çözüm üretmek adına yaptıkları bu çalışmalar inşallah netice verecektir.

"Âlimlerimizin ve siyaset erbabı insanlarımızın el birliğiyle çalışmaları gerekir"

Ahlaki ve manevi değerlerimizin korunması adına âlimlerimizin ve siyaset erbabı insanlarımızın el birliğiyle çalışmaları gerekir. Küffarın tankıyla/topuyla yıkamadığı hisarlarımıza, geçemediği sınırlarımıza fitne/fesad, ırkçılık ve ahlaksızlık silahıyla hücum ettiklerini görüyoruz.
Âlimlerimiz, aydınlarımız, akademisyenlerimiz, siyasetçilerimiz hulasa her bir bireyimiz, bunun farkında olarak hareket etmeli, buna göre kuşanmalıdır. Bunun için yapılacak çağrıları ve çalışmaları çok kıymetli ve değerli buluyorum.

"Âlimlerimiz, aydınlarımız, idarecilerimiz ve siyasetçilerimiz bugün uyanmazlarsa ne zaman uyanacaklar"

Bugün yurtlarımız, yuvalarımız, ruhlarımız ıstırap içerisinde bir kurtuluş çaresi aramaktadır. Âlimlerimiz, aydınlarımız, idarecilerimiz ve siyasetçilerimiz bugün uyanmazlarsa ne zaman uyanacaklar. Aramızdaki mezhebi, meşrebi grup ve hizip farklılıklarını bir kenara bırakmamız gerekir. Bu mezhep ve meşrep farklılıklarının ümmet içerisinde sorun ve kavga nedeni olmasının müsebbibi önemli ölçüde ulema sınıfıdır. Bunun tedavi edilmesi de öncelikle âlimlerin görevidir.

"Ümmeti bir arada tutan Kur'an, Sünnet, Peygamber Efendimiz (S.A.V) gibi değerlerimize yönlendirelim"

Seydalarım! Ümmet, yapılan bu kadar ifsat ve yıkıma rağmen âlime değer veriyor ve âlimin sözünü kendine rehber ediniyor, âlimi dinliyor. Önümüzdeki tehlikeyi görüp konuşmalarımızda, sohbetlerimizde, derslerimizde, fetvalarımızda mezhebi, kavmi farklılıkları öne çıkarma yerine Ümmeti bir arada tutan Kur'an, Sünnet, Peygamber Efendimiz (S.A.V) gibi değerlerimize yönlendirelim. Ümmeti oluşturan unsurların sadece güzelliklerini görelim. Eleştirilerinizi öncelikle mutlak küfre, istikbara, ümmeti yok etmek isteyen siyonistlere ve emperyalistlere yönlendirelim. Ümmet sizden birleştirici olmanızı ihya edici olmanızı, ıslah edici olmanızı istiyor ve bekliyor. Belki hiç olmadığı kadar Ümmet size muhtaçtır.

"Saltanatlarını Müslümanların esaretine borçlu olanların Müslümanlara rehber olamayacağını ümmete göstermemiz lazım"

Alimlerimiz genç nesillerimize ümit aşılamalıdır. Bugünler elbet bir gün bitecek ve İstikbal İslam'ın olacaktır.
Gençlerimiz, geleceğe dair ümitleri kırılıp kimliklerinden uzaklaştırıldıkları için kurtuluşu emperyalistlere sığınmakta bulmaktadırlar. Varlıklarını ve güçlerini mazlum milletlerin kanları ve alın terlerini çalarak elde edenler asla kurtuluş rehberi olamazlar. Bu gerçekleri genç nesillerimize anlatmamız ve kavratmamız gerekmektedir. Saltanatlarını Müslümanların esaretine ve yokluklarına borçlu olanların Müslümanlara rehber olamayacağını ümmete göstermemiz lazım.

"Emperyalistler asla bizim dostlarımız olamazlar"

Sorunlarımızın ümmet içerisinde çözülmesi gerektiğini gençlerimize göstermemiz gerekir. Emperyalistler asla bizim dostlarımız olamazlar.
Badireleri atlatmak için ihtilafları körükleyen ‘furu’lardan kaçınarak, ittifakı sağlayacak ‘asıl’lara yönelmek mecburiyetindeyiz. Hep beraber Allah (CC) ipine sımsıkı sarılmak durumundayız. Bundan başka çaremiz yoktur.

"İslam toplumunu yeniden ihya etmek için gençlerimizi ahlaklı birer davetçi olarak yetiştirmeliyiz"

Kıymetli Hocalarım,
Bütün sıkıntı ve sorunlarımızın çözümünün İslam’ın sunduğu hayat nizamında bulunduğunu gençlerimize göstermemiz gerekir. Emperyalistlerin müdahalesiyle ümmetin düştüğü halleri onlara aktarmak suretiyle onları yarınlara hazırlamalıyız. İslam toplumunu yeniden ihya etmek için gençlerimizi ahlaklı birer davetçi olarak yetiştirmeliyiz. Bu konuda Ümmetin gözü ve kulağı alimlerimizin sözlerinde ve davranışlarındadır.
Bu vesile ile programın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Buluşmayı düzenleyen İTTADUL ULEMA’nın Genel Başkanı Sayın Molla Enver Kılıçaslan’a ve diğer temsilcilerine, islam coğrafyasının muhtelif yerlerinden gelen katılımcılara ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum; Allah azze ve celle onlardan razı olsun. Allah’a emanet olun. Esselam u aleykum ve Rahmetullahi ve berekatuhu."

21 Ekim 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?