Reklamı Kapat

Saadet Partisi İstanbul halkıyla kucaklaşıyor

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı’nın “Halkla Kucaklaşma Çalışması” programı bu hafta Bağcılar ilçesinde düzenlendi.

Ali Çağlar Tınbek
Ali Çağlar Tınbek Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Toplantıda STK ve muhtarlara hitap eden Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, “Bugün dost ve düşmanlar da şunu iyi biliyor ki, Türkiye’nin en dinamik partisi Saadet Partisi’dir” dedi.

Saadet partisi İstanbul İl Başkanlığı Halkla İlişkiler Başkanlığı’nın 39 ilçede planladığı, “Halkla Kucaklaşma Çalışması” kapsamında bu haftanın programı Bağcılar ilçesinde gerçekleşti. Bağcılar Meydan’da bir kafede gerçekleşen toplantıya Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim iştirak etti. Toplantıya Bağcılar’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, mahalle muhtarları ve çok sayıda parti mensubu katıldı.

“SİZLERLE BİR KEZ DAHA HASBIHAL ETMEK ADINA BİR ARAYA GELDİK”

Toplantının ev sahipliğini yapan ve açılış konuşmasını gerçekleştiren Saadet Partisi İlçe Başkanı Şakir Şahin, “Bu buluşma vesilesiyle aslında bir taşla iki kuş vuralım istedik. Bu cihette muhtarlarımızın muhtarlar gününü tebrik ediyorum. Diğer yandan seçimlerden çıktık, Bağcılar’da yaşayan ve bir yandan Bağcılar’ın sorunlarını derinden bilen kişiler olarak bir hasbıhal edelim istedik. Yaşadığımız Bağcılar ilçesi yaklaşık bir milyona yakın nüfus barındırıyor. Bu nüfusu barındıran ilçemizin elbette sorunları var. Özellikle değişik zamanlarda birçok sorunu masaya yatırdık ve istişare ettik. Dolayısıyla sizlerle bir kez daha hasbıhal etmek adına bir araya geldik” dedi.

TÜRKİYE’NİN EN DİNAMİK PARTİSİ SAADET PARTİSİ’DİR

Programda katılımcılara seslenen Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, “Ülkemiz olsun, İslam dünyası olsun, neredeyse 8 milyara yaklaşan insanlık büyük bir buhranın içerisindedir. Birleşmiş Milletler’in yapmış olduğu araştırmaya göre, neredeyse 1 milyar 300 milyon insan yoksulluk sınırında yaşıyor. 800 milyona yakın açlık sınırında yaşayan kişiler var. Tabii bunlar tespit edilenler, bir de kayıt dışı olanlarla bu rakamların daha fazlası olduğunu düşünüyorum. İnsanların ciddi sorunları var, sağlık sorunları mevcut, açlık sorunu var. Ülkeleri işgal edilmiş, yeraltı ver yer üstü sömürülmüş ve sömürülen birçok yerler var. Görünüşte sömürge dönemi bitmiş görünse bile dün resmen sömürdükleri ülkeleri hâlâ sömürmeye devam eden Batılı ülkeler var. Dolayısıyla bütün bu olumsuzlukları yaşayan dünyada 1969 yılında Profesör. Dr. Necmettin Erbakan diye bir şahsiyet çıktı. O güne kadar bu ülkede yaşayan insanlarla hiçbir şey yapılamaz diye sürekli aşağılanan bu ülkenin insanlarına Erbakan Hocamız dedi ki, bu insanlarla yeni bir dünya kurulabilir diye bir çalışma başlattı. Bugün dost ve düşmanlar da şunu iyi biliyor ki Türkiye’nin en dinamik partisi Saadet Partisi’dir” diye konuştu.

RÜŞVET, MİLLİ GÖRÜŞ BELEDİYECİLİĞİ İLE SON BULDU

“Bizim dışımızda diğer partilerin tek bir dünyası vardır. O da bugün yaşanan dünyadır. Ancak bizim partimizin ise hem bu dünyaya hem de ahiretteki dünyamız var” diye konuşan Abdullah Sevim, “Dolayısıyla biz elimize fırsat geçtiğinde ve bu ülkeyi yönetmeye başladığımızda ortaya koyduğumuz çalışma programıyla hem bu dünyaya koyduğumuz hem de ebedi olan ahiret saadetini kazanma gayretinde olduğumuz çalışmaları yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Bizim davamız İslam davasıdır. Çalışmalarımız Cenab-ı Hakk’ın rızasını kazanmaya yöneliktir. Bizim davamız sadece 82 milyon ülke insanımız için değil, yeryüzündeki 8 milyar insanın saadeti içindir. Bizim metodumuz inançtır. Hiç kimseyi zorla Saadet Partili veya Millî Görüşçü yapmaya hakkımız yoktur. Böyle bir çalışma da yapamayız. Nasıl ki dinde zorlama yok ise bizim davamızda da  zorlama yoktur. Madem ben doğru olduğuna inandığım bir yolda olduğumu savunuyorum. Bu nedenle inandığım doğruya insanları davet ediyorum. 1995 yılında Bağcılar’da seçimleri kazandığımızda ilk işimiz rüşveti ortadan kaldırdık. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde rüşvetsiz belediyecilik dönemi ve halkın insan yerine konduğu dönem Milli Görüş yönetimiyle başladı. İstanbul belediyesini kazandığımızda İstanbullulara, İstanbul belediyesinin hizmetkâr olması gerektiğini ispat ettik” diye konuştu.

“ABD’NİN SEÇTİĞİ KİŞİLERLE BU İŞLER OLMAZ”

“1996 yılında bizim iktidardan düşmemiz için New York’ta toplantılar yapıldı. Nedeni bu kişilere tek boyun eğmeyen Erbakan Hocamız olduğundan dolayıdır” diyen Sevim, “Rahmetli Erbakan Hocamız bu milletin hakkı olan parayı, sermayedarlara değil de halka dağıttığı için. D-8 İslam Birliği’ni kurdu ve D-7’lerin karşısına dikildiği içindi. İşte o zaman bizi hükümetten indirmenin yollarına başvurdular. Şimdi siz diyeceksiniz ki, bak böyle olunca siz iş başında duramıyorsunuz. Arkadaşlar, siz iş başında durdunuz da ne yaptınız. Eğer bağımsızlık istiyorsak, bir tek yolu vardır, bedel ödemek. Yoksa tam bağımsız olamayız” diye konuştu.

21 Ekim 2019 - Gündem

Muhabir Ali Çağlar Tınbek


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?