Reklamı Kapat

Müzik aletleri isimleri | Gitar ve saz tavsiyeleri

İnsanın işitme duyu organı olarak sahip olduğu kulaklarımız muhtemelen ilk olarak hayatta kalmak için gerekli olan çevre ve benzeri seslere adapte hale gelmiştir.

Büyütmek için resme tıklayın

İnsanlığın dünya üzerinde yaşamını daim ettirdiği geçmişten bugüne her an gelişmekte olan yaşam biçimi zamana ve şartlara göre şekil almaktadır. İnsan hayatta kalmayı başardıktan sonra bir takım istek ve arzular içerisinde kendini bulmuştur. İnsan hayatı yaşarken yorum katmayı ve farklı istekler eşiğinde her geçen gün değişerek yaşamaktadır. İnsanın işitme duyu organı olarak sahip olduğu kulaklarımız muhtemelen ilk olarak hayatta kalmak için gerekli olan çevre ve benzeri seslere adapte hale gelmiştir. Sonra ise bulunduğu coğrafya ve çevreye göre kendisine hoş gelen ilgisini çeken birçok sese yönelmiş olduğunu görmekteyiz. Tamda bu noktada insan karnını doyurduktan sonra ruhunu da doyurmak için çeşitli araç gereçler üretmiştir. İlk modern insanlık fark edildiği anda dahi bir müzik aletinin olduğunu biliyor muydunuz? Bu sorduğum soru 43.000 yıl ve beklide daha eskisine dayanmaktadır. Şuan bilinen en eski müzik aleti keşfi 43 bin yıl önce kuş kemiğinden yapılmış bir flüt olarak geçmektedir. Çok eski dönemlere ait birçok yazılı kayıt dahi keşfedilmiştir. Fakat insan yazıya geçmeden çok daha eskiden beri çeşitli biçimlerde kulağına hoş gelen sesler eşiğinde yönlenmiş olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Müzik aletleri her geçen gün bulunduğu coğrafya ve zamana göre şekillenmiştir. Rahatlıkla söyleyebiliriz ki dünya üzerinde bulunan tüm kıtalarda farklı müzik aletleri kullanılmıştır. Birçok toplumun yer değiştirmesi veya son bulması ise yer değiştiren veya sonu gelen birçok müzik aleti bulunmaktadır. Bizler ise Avrasya adı verilen Avrupa ve Asya’nın birleştiği bir geçiş yolunda son olarak yer almış bir ülkeyiz. Bu sayede hem çevreden gelebilecek veya öğrenebileceğiniz herhangi bir müzik aletine çok müsait durumdayız. Bunlara ise örnek verecek olursak eğer en popüler ve en çok kullanılan müzik aletlerinin başında gitar ve bağlama gelmektedir. Bizler için oldukça değerli olan yaşayış biçimimize yön veren müzik aletlerine daha yakından inceleyelim isterseniz.

Müzik Aletlerini İncelemek İçin https://www.yonkamuzikmarket.com/muzik-aleti

Gitar

Gitarlar 12. Yüzyıl ve tahminlere göre çok daha eski kullanılmış olan bizimde günümüz hayatımızda oldukça büyük bir yere sahip tanınırlığı yüksek çalgı aletlerinin başında gelmektedir. Farklı bölgelerden öğrendiğimiz bu çalgı aleti, günümüzde halen gelişimini sürdürmektedir. Birçok çeşidi bulunan bu farklı donanımlara sahip cihazlardır. Dünya üzerinde en çok bilinen müzik aleti olarak kabul gören gitarlar, eşsiz bir tınıya ve insanın ruhunu okşayan seslere sahiptir. Peki geçmişten bugüne bu müzik aleti ne gibi değişimlere uğramıştır? Elektriğin icadından eskiye dayandığına inanılan bu ürünler ilk olarak insan eli ile üretilmiş ve daha basit yapıda kullanılmıştır. Daha sonra ise çağımıza ve kullanıldığı bölgelere göre şekil almaya başlamıştır. Şimdi ise teknolojinin ve haberleşmenin hayatımızın her alanında yer aldığını göz önüne alırsak eğer koca dünyamızı tek bir parça olarak değerlendire biliyoruz. Bu düşüncenin doğruluğuna ise geçmiş dünya tarihine baktığımızda oldukça rahat bir şekilde görebiliriz. Çünkü olan en ufak değişim anlık olarak kıtalar ötesine dahi gerek internet gerekse televizyonlarımız sayesinde ulaşmaktadır. Bu sayede insanın beğenisini ve ilgisini elde etmiş herhangi bir gelişme veya keşif hemen dünya üzerindeki teknolojinin ulaştığı her noktaya kolayca adapte edilmektedir. Hayatımıza elektriğin girmesi ve çağımızın gittikçe daha da hızlı gelişmesinden dolayı günümüzde oldukça çeşitli türe sahip gitar çeşitleri yer almaktadır. İnsanlığın toplu alanlarda ve daha çok kişiye kaliteli ve üstün performans sunma eğiliminde olmasından dolayı güçlü ses sistemine sahip ve bu ses sistemleriyle uyumlu çalışabilen bu türde cihaz üretilmekte ve bu alanda cihazlar gelişmektedir. Yalnız birçok modelinde ortak olan burgular, sap, gövde ve teller olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Yediden yetmişe birçok insanın ilgisini çeken ve hayatımızda oldukça önemli bir yere sahip bu çalgı aletinin örneklerini yazımın sonunda görebilirsiniz. Sanat ve sanata gönül vermiş birçok insan için gitar büyük bir yapının en temel taşlarından biridir diyebiliriz.

Gitar Modellerini İncelemek İçin  https://www.yonkamuzikmarket.com/gitar-fiyatlari

Bağlama / Saz

Bağlama toplumumuz ve coğrafyamız için oldukça etkin bir yere sahip bizlere ait bir çalgı aletidir. Yaylı çalgı aletlerinin çeşitlenmesi ve birçok coğrafyada bilinmesiyle birlikte geçmişten bugüne gelişmekte olan bizlere ait önemli bir müzik aletidir. 1500 yıl ve daha fazla geçmişi olduğu tahmin edilen bu ürünler ilk olarak Osta Asya Türkleri tarafından kullanılmıştır. Bağlamanın bilinen ilk örnekleri ise Dede Korkut hikayelerin de hayat bulmuş kopuz’dur. Bize ait tarihte oldukça önemli yere sahip ozanlarımız sayesinde bugünlere kadar kendini muhafaza edebilmiş muhteşem çalgı aletleridir. Mızrap ve benzeri aletle kullanılan bu çalgı aletleri bize ait olan ve dünya çapında bilinen en önemli müzik aletlerinin başında gelmektedir. Tabiki bu ürünler de çağın ve teknolojinin gelişmesi ile değişmektedir. Fakat çok eski zamana ait sadelikte ki ürünleri oldukça önem vererek korumaya çalışmaktayız. Sesini her duyduğumuzda bizi kendi iç dünyamızda eşsiz bir geziye çıkaran bu ürünlerin değerini en iyi şekilde bilmeliyiz. Çünkü bizi biz yapan ürünlerin başında bağlamalar gelmektedir. Nasıl ki birçok toplum ve benzeri yerde lider var ise bizim içinse çalgı aletlerinin atası veya lideridir diyebiliriz. Bu yüzden bu muhteşem ürünleri korumalı ve onlara verilen önemin her geçen gün daha fazla artması için gerek çocuklarımızı gerekse de çevremizi bu alanda sanata dâhil olmaya yönlendirmeliyiz. Bağlama ile ilgili güncel ve talep edilen örneğe aşağıdaki yan başlıktan ulaşabilirsiniz.

Bağlama Modellerini İncelemek İçin https://www.yonkamuzikmarket.com/baglama-fiyatlari

Güncel Gitar Ve Bağlama Tavsiyelerim

Keşfedildiği andan bu yana dokusunu ve ruhunu birçok çeşidinde kaybetmemiş iki muhteşem çalgı aleti, hiç kuşkusuz ki birçok insan için çok önemli bir yere sahiptir. Benim ise bu iki türü ele almamın en büyük sebebi ise gitarın bizlere çevreden gelmesi ve dünya çapında itibara sahip olmasıdır. Bağlamanın ise bize ait olması ve Orta Asya’dan dünyanın birçok yerine ulaşabilmesidir. Ayrıca kendine has önemli olguları bugüne dek özenle koruya bilmiş olmasıdır. Geniş ve kapsamlı araştırmalarım sonucunda oldukça geniş bir kullanıcı kesiminin değerlendirebileceği Lastvoice LG-4000 modeli el yapımı klasik gitar modelidir. Hem marka güvenilirliği ve kalitesi bakımından hem de oldukça şık tasarıma sahip ve kullanışlı olmasından dolayı bu muhteşem ürünü tercih ettim. Uzun vadede kullanabileceğiniz muhteşem işçiliğe sahip bu eşsiz ürünü oldukça kaliteli ve kalın taşıma çantası ile birlikte yazımın sonunda tavsiye edeceğim üreticisi olan alanında profesyonel markadan tedarik edebilirsimiz. Bu alandaki özenli incelemem sonucunda Lastvoice BS-220K profesyonel kısa sap bağlama modelini tercih edebilirsiniz. Çünkü marka ve ürün kalitesi bakımından sizi yarı yolda bırakmayacak ve oldukça kullanışlı bir üründür. Bu muhteşem ürünü de belirttiğim siteden oldukça kaliteli taşıma çantası, yedek telleri ve tezenesi ile birlikte tedarik edebilirsiniz. Her zaman söylediğim gibi profesyonel olsun olmasın bu alanda ihtiyacınız olan tüm ürünleri alanında uzman ürünlerinin arkasında duran kaliteli ve güvenilir bir firmadan tedarik etmelisiniz. Sizlere araştırmalarım sonucunda tavsiye ettiğim bu değerli ürünleri üretici firması olan yonka müzik market‘den gönül rahatlığı ile satın alabilirsiniz.

18 Ekim 2019 - Aile & Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?