Reklamı Kapat

Milli Görüş bir aksiyon işidir

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şubesi’nin 45. Dönem Eğitim ve Motivasyon Kampına katılarak ‘Milli Görüş Hareketi ve Siyasi Şuur’ eğitimi verdi.

Onur Şehmus Şahin
Onur Şehmus Şahin Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şube Başkanlığı, yeni dönem hazırlıklarına Yalova Armutlu’da düzenlediği 45. Dönem Eğitim ve Motivasyon kampıyla devam ediyor. AGD’nin İstanbul ilçe  başkanlıklarından bir çok teşkilat mensubunun bir araya geldiği kapmta, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da ‘Milli Görüş Hareketi ve Siyasi Şuur’ eğitimi verdi. Katılımcılara yönelik bir çok eğitim ve sosyal aktivitenin düzenlendiği motivasyon kampı, Pazar günü AGD Genel Başkanı Salih Turhan’ın katılımıyla gerçekleştirilecek olan AGD İstanbul Şubesi Ekim ayı divan toplantısıyla son bulacak. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun hatiplik yaptığı ‘Milli Görüş Hareketi ve Siyasi Şuur’ eğitimine, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, Saadet Partisi Yalova İl Başkanı Celal Korkmaz ve AGD İstanbul Şube Başkanı Yunus Genç iştirak etti.

“BİZİM TEMEL HEDEFİMİZ ALLAH’IN RIZASINI KAZANMAKTIR”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Milli Görüş’ün yönetim esaslarına değinerek, “Bir ülkenin reisi, başkanı o ülkeye, o topluma hizmet eden kişi demektir. Yarın kimin nereye geleceğini, kimin ne olacağını bilemeyiz. Fakat bizim en temel hedefimiz Allah’ın rızasını kazanmaktır. Allah’ın rızasını kazanmak demek de, onun emirleri doğrultusunda hareket etmektir. Allah’ın rızasını kazanmak için de kimseyi bir şey için zorlayamayız. Zorlamak münafıkları doğurur. Biz toplumları değiştirmekle mükellefiz, kendi inandıklarınızdan taviz vermeden, insanlara onların anlayacağı dilden davamızı anlatmalıyız” ifadelerini kullandı.

“MİLLİ GÖRÜŞÇÜLER OLARAK DURUŞUMUZ FARKLI”

Sadece insana verilen düşünce nimetinin önemine vurgu yapan Karamollaoğlu, “Düşünen insana hitap edebiliriz. Onun için önce insana düşünmeyi telkin etmemiz gerek. Düşünmeyen insana ne anlatırsan analat. Şu an da İslam alemine bakınız, birbiriyle kavgalı olmayan ülke kaldı mı? Peki biz, ‘Böyle bir ortamda çalışılır mı?’ deyip köşemize çekilebilir miyiz? Bizim Milli Görüşçüler olarak duruşumuz farklı. Erbakan Hocamız, insanlara nasıl hitap ederiz diye adeta formüller ortaya koymuş. Biz de hocamız gibi insanlara davamızı anlatmak zorundayız” şeklinde konuştu. 

“ÜLKEYİ MADDİ VE MANEVİ YÖNDEN İHYA ETMELİYİZ”

Saadet Lideri, “Milli Görüş nedir ne değildir, Erbakan 3 temel esasla bunu açıklamış bizlere. Hocamız ilk önce, ‘Ahlaki ve manevi değerleri ihya etmemiz gerek’ dedi. Sonra ‘Biz, insanın hayatını idare etmek için ekonomik kalkkınmayı sağlamayalıyız’ dedi. Son olarak da, ‘Biz dünyada tek yaşamıyoruz, bunun için de şahsiyetli bir dış politika’ dedi. Bu temel esaslardan yola çıkarak hareket etmemiz lazım. Biz ekonomide üretime dayalı olarak kalkınmayı hedefliyoruz. Ülkemizi sadece manevi yönden ihya etmemiz yetmez, maddi yönden de ülkemizi refaha kavuşturmamız lazım. Burada yapmamız gereken şeyler bellidir” diyerek Milli Görüş’ün bir aksiyon işi olduğunu ifade etti.

“TOPLUMU İYİLEŞTİRMEK SİZİN GÖREVİNİZ”

Karamollaoğlu, “Biz geçmişimizi tam olarak bilmezsek, geleceği inşa edemeyiz. Sizler bizim geleceğimizsiniz ve inancınızın gereğini yerine getirmezseniz olmaz. Kendi sorumluluklarımızı idrak edip yerine getirmemiz gerek. Biz dünyayı değiştirmek için varız. Biz herkese ümit vermek mecburiyetindeyiz. Onun için bizler doktor gibiyiz, toplumu iyileştirmek bizim görevimiz. Toplumda bir kıpırdama başladı, herkes bizi tanıyor, herkes bizim söylediklerimize hak veriyor. Bu, ileride insanların bize oy verebileceği manasına geliyor. Bu, bizim mesafe kat ettiğimiz anlamına geliyor. Fedakarlık olmadan, davaya inanmak olmadan olmaz” dedi.

“MİLLİ GÖRÜŞ’ÜN GELECEĞİ AGD’DİR”

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, “AGD bir MİLKO’dur. MİLKO demek, Milli Görüş iktidarı için çalışan, Milli Görüş davası için hizmet eden  kuruluş demektir. Bu gerçeği aklınızın ve kalbinizin en derinine işlemeniz gerek. Türkiye ve İslam aleminin geleceği Milli Görüş’tür. Milli Görüş’ün geleceği de Milli Görüş gençliği yani AGD’dir. Çocuklarının iyi yetişmesini isteyen anne ve babaların AGD’den başka gidecek bir yeri yoktur. Bunun için AGD’nin, Milli Görüş gençliğinin bu ülke için önemi çok büyüktür” diye konuştu.

# TEMEL KARAMOLLAOĞLU İLE İLİŞKİLİ:

13 Ekim 2019 - Gündem

Muhabir Onur Şehmus Şahin


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?