Reklamı Kapat

İstanbul Sözleşmesi milletimizin kalbine saplanmış hançerdir

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı  İsmail Hakkı Akkiraz, partisinin  güncel konularla  ilgili görüşlerini  kamuoyuyla  paylaştı…

Avrupa Birliği (AB) kaynaklı sosyal politikalar yüzünden manevi ve ahlaki büyük bir çöküşün yaşandığının altını çizen Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Akkiraz, şöyle konuştu:

AB süreci gereği çıkarılan kanunlar ile aile yapımız çöküyor. Aile çökünce de eğitimin en güçlü ayağı çökmüş oluyor. İstanbul Sözleşmesi ve kadına şiddetin önlenmesi kanunları, milletimizin kalbine saplanmış zehirli bir hançer gibidir. Batı ahlakı ile hiçbir yere gidilemez.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Akkiraz, düzenlediği basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Balgat Eğitim Merkezi’nde gerçekleşen basın toplantısında Akkiraz, Türkiye’de 17 yıllık AKP iktidarı döneminde problemlere çözüm üretmek bir yana problemlerin daha da arttığının altını çizdi.

PROBLEMLERİ ANCAK SAADET PARTİSİ ÇÖZER

Yaşanan sorunlara karşı doğru teşhisin uygulanması gerektiğine dikkat çeken Akkiraz, Türkiye’nin içine sürüklendiği bunalımın temelinde taklitçi zihniyetin olduğunu ifade etti. Akkiraz, Türkiye’nin içinde bulunduğu sıkıntılardan ancak Milli Görüş zihniyeti ve Saadet Partisi iktidarı ile kurtulabileceğini dile getirerek, “Türkiye’nin acilen çözüm bekleyen temel problemler var. Bunlar, eğitim, manevi ve ahlaki çöküş, ekonomik fesat, taklitçilik, israf, parayı asfalta ve betona gömme, işsizlik ve borçlanma, insan hakları ve adalet ve işbirlikçi dış politika” dedi.

KALİTELİ NESİL YETİŞMİYOR

Akkiraz, eğitimin Türkiye’nin en önemli meselesi olduğunu aktararak, şöyle devam etti: “Bu alanda yaşanan bunalımın gerçek sebebi hep göz ardı ediliyor. Eğitimde ülke olarak yaşadığımız bunalımın temelinde ‘materyalist eğitim’ tercihi bulunmaktadır. Bu eğitim, maneviyat düşmanı bir eğitimdir. Böyle olunca, bizim milli ve manevi değerlerimiz, benimsenen eğitim müfredatları içinde hak ettiği yeri bulamamaktadır. Materyalist eğitimin çocuklarımıza kazandırmaya çalıştığı şey ise inkârcılık, şirk ve ırkçılıktır. Daha açık ifadeyle, bu eğitim sistemiyle Müslüman milletimizin evlatları inkârcı, müşrik ve ırkçı olarak yetiştiriliyor. Materyalist eğitim, ülkemizde ve dünyada bir kitle imha silahı olarak kullanılıyor. Bunun için kaliteli nesil yetişmiyor. Bilinmelidir ki biz; sağcısıyla, solcusuyla, liberaliyle, Kürt’üyle, Türk’üyle, Alevi’siyle, Sünni’siyle İslam ümmetinin evlatlarıyız. Çözüm maneviyatçı bir eğitime geçmektir. Bu eğitim ancak Milli Görüş’ün benimsediği temel esaslar ile ikame edilebilir.”

TOPLUM POLİTİK MÜNAFIKLIĞA ZORLANIYOR

Avrupa Birliği (AB) kaynaklı sosyal politikalar yüzünden manevi ve ahlaki büyük bir çöküşün yaşandığının altını çizen Akkiraz, “AB süreci gereği çıkarılan kanunlar ile aile yapımız çöküyor. Aile çökünce de eğitimin en güçlü ayağı çökmüş oluyor. İstanbul Sözleşmesi ve kadına şiddetin önlenmesi kanunları, milletimizin kalbine saplanmış zehirli bir hançer gibidir. Kadını ve erkeği evlenmekten, aile kurmaktan koparan istihdam politikaları gözden geçirilmelidir. Batı ahlakı ile hiçbir yere gidilemez. Yalan, dolan, aldatma, yolsuzluklar, çalışmadan kazanma, kumar, hırsızlık, fuhuş gibi kötülükler toplumumuzu tahrip etmeye devem ediyor. Toplum ‘politik münafıklığa’ zorlanıyor. Şer ve küfür konuşan bir millet haline geldik” ifadelerini kullandı.

# SAADET PARTİSİ İLE İLİŞKİLİ:

08 Ekim 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Hadra - Editör notu: Lütfen topluluk kurallarımızı okuyunuz; büyük harflerle yorumlarınızı yazmayınız.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 08 Ekim 09:54

Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?