Reklamı Kapat

Salih Turhan: Başkanlarımız herkesten daha çok koşmalı

Anadolu Gençlik Derneği ve Milli Gençlik Vakfı (AGD/MGV) Genel Başkanı Salih Turhan, derneklerinin düzenlediği Ekim ayı Bölge ve Şube Başkanları Toplantısı’nda önemli değerlendirmelerde bulundu.

Ahmet Sesli
Ahmet Sesli Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Büyük bir heyecan ve katılım ile düzenledikleri Ekim ayı Bölge ve Şube Başkanları Toplantısı’nda konuşan AGD ve MGV Genel Başkanı Salih Turhan, “Herkesten daha çok fedakârlık yapmamız lazım. Önce başkanlarımız koşacak ki yönetimleri de koşsun. Önce şubelerimiz koşacak ki ilçelerimiz de koşsun. Önce ilçelerimiz koşacak ki mahalle teşkilatlarımız da koşsun. Herkes üzerine düşeni, görevini en güzel şekilde yapacak” dedi.

Büyük bir heyecan ve katılım ile düzenledikleri Ekim ayı Bölge ve Şube Başkanları Toplantısı’nda konuşan AGD ve MGV Genel Başkanı Salih Turhan, “Herkesten daha çok fedakârlık yapmamız lazım. Önce başkanlarımız koşacak ki yönetimleri de koşsun. Önce şubelerimiz koşacak ki ilçelerimiz de koşsun. Önce ilçelerimiz koşacak ki mahalle teşkilatlarımız da koşsun. Herkes üzerine düşeni, görevini en güzel şekilde yapacak” dedi.

Anadolu Gençlik Derneği ve Milli Gençlik Vakfı (AGD/MGV) Genel Başkanı Salih Turhan, derneklerinin düzenlediği Ekim ayı Bölge ve Şube Başkanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmada önemli değerlendirmelerde bulundu. Geçtiğimiz günlerde vefat eden Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın yakın çalışma arkadaşlarından Mustafa Tahhan’a ve vefatının 42’nci yıldönümü dolayısıyla İrfan Fethi Gemuhluoğlu’na rahmet dileyerek sözlerine başlayan Turhan, her iki şahsiyetin de yerlerinin doldurulamayacağını ifade etti.

MİLLİ GÖRÜŞ, BİR MEDENİYET TASAVVURUDUR

12 Ekim 2019 günü Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın 1969’da Konya’dan bağımsız milletvekili seçilişinin 50’nci yıldönümü dolayısıyla Milli Görüş’ün ikinci 50 yılının planlamasını yapacağını belirten Turhan, “Bu planlamayı, ağırlarımızla ve hafiflerimizle, tüm kademelerimizle, hep birlikte en güzel şekilde yapıp hayata geçireceğiz. Biz Milli Görüşçüyüz, herhangi bir sivil toplum kuruluşu gibi hareket edemeyiz. Milli Görüş, bir dünya tasavvurudur. Milli Görüş, bir medeniyet tasavvurudur. Milli Görüş, tüm söylemlerde ve eylemlerde hidayetin, ferasetin ve dirayetin gereği üzere olmaktır” açıklamasında bulundu.

AHLAK KRİZİ BERABERİNDE DİĞER KRİZLERİ DE GETİRİYOR

Dünyanın iki büyük kriz yaşadığına dikkat çekerek, dünyanın mevcut durumu ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Turhan, “Birincisi ahlaki kriz, medeniyet krizi, ilkesizlik, sabitesizlik krizi. İkincisi maddi kriz, ekonomik ve ekolojik kriz. Yağma ve talandan kaynaklanan kriz. Tüm bu krizler temelde ahlak krizinin neticesidir. Ahlak krizi yaşandığında ekonomik ve ekolojik kriz de beraberinde gelmektedir” ifadelerini kullandı.

KÜRESEL KRİZLERE ÇÖZÜM YOLLARI BULUNMALI

Çok önemli bir toplantı düzenlediklerini ifade ederek, sözlerine devam eden Turhan, “Herkesten daha çok fedakârlık yapmamız lazım” diyerek toplantıya katılan tüm şube komisyonlarına şöyle seslendi: “Başta Lisansüstü Eğitim Komisyonumuz olmak üzere hepimizin gündeminde yaşanılan küresel krizler ve çıkış yolları aranmalıdır. Çünkü bizim inancımızda insanların en hayırlısı insanlara faydalı olanlardır. Ayrıca İslam, dünyada karşılığı olmayan birtakım ritüellerden mündemiç değildir. Yaşanılabilir bir dindir, pratikleri olan bir inançtır” şeklinde konuştu.

“MAHALLE BAŞKANLARIMIZIN GÜÇLÜ OLMASI ÖNEMLİ”

Bütün kademelerde görev ve sorumluluklarının çok fazla olduğunu dile getiren Turhan, şunları kaydetti: “Mahalle başkanlarımızın güçlü olması, mahalle teşkilatımızın güçlü olması ilçeyi güçlü yapar. İlçelerimizin güçlü olması şubelerimizi güçlü yapar. Güçlü şubeler genel merkezimizin daha etkili ve etkin olmasına yol açar. Yani en temel çalışmamız mahalle çalışmasıdır. İlçe başkanı atarken, mahalle başkanı atarken en kabiliyetli isimleri görevlendirmek gerekir. Şunu unutmayacağız, gitmediğimiz yer bizim değildir. Bir ilçeye şubeden her hafta bir sorumlunun gitmemesinin mazereti olamaz. Mezunlar platformumuz bu teşkilatımızın hafızasıdır. Yolu bizimle kesişmiş herkesle irtibatımız devam etmelidir. Kişinin düşüncelerinde, tutum ve davranışlarında değişmeler olmuş olabilir. Kalpler Allah’ın elindedir. Bize düşen bağları koparmamaktır. Bir konu açıldığında tartışma olacaksa ve bunu da en güzel biçimde neticelendiremeyeceksek o konuyu tehir etmek, zamana yaymak, güncelden daha ziyade daha evrensel ve kapsayıcı olanı konuşmak kalplerin yumuşamasında daha etkili olur diye inanıyoruz.”

07 Ekim 2019 - Gündem

Muhabir Ahmet Sesli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?