Reklamı Kapat

Ahmet Şimşirgil ile AKP'li vekil Özlem Zengin arasında tartışma

Ahmet Şimşirgil, Tokat'taki kitap fuarındaki imza gününün AKP Tokat Milletvekili Özlem Zengin tarafından iptal ettirildiğini iddia etti. Şimşirgil'e Özlem Zengin'den cevap geldi.

Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi ve Türkiye gazetesi yazarı Prof.Dr. Ahmet Şimşirgil, Tokat'taki kitap fuarındaki imza gününün AKP Tokat Milletvekili Özlem Zengin tarafından iptal ettirildiğini iddia etti.

Prof. Ahmet Şimşirgil için Tokat'ta düzenlenecek kitap fuarında bir imza günü tertip edilecekti. Ancak Şimşirgil'e göre bu organizasyon AKP Tokat Milletvekili Özlem Zengin tarafından engellendi. Ahmet Şimşirgil konuya ilişkin olarak sosyal medya hesabı aracılığıyla paylaşımda bulundu. Şimşirgil, 26 Temmuz'da Türkiye Gazetesi’nde kaleme aldığı İstanbul Sözleşmesi ile ilgili yazısından Özlem Zengin’in rahatsız olduğunu bu sebeple de imza gününü iptal ettirdiğini iddia etti.

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin için “saygısız” diyen Ahmet Şimşirgil şu ifadeleri kullandı:

''İstanbul sözleşmesi nesilleri mahveden, aileyi çökerten bir anlaşmadır. Ben bunun yanlışlığını her vesile ile ve her zaman dile getireceğim ve bundan asla dönmeyeceğim. Ancak Özlem Zengin hanımın yaptığı fikre hür düşünceye ve tarihe saygısızlık ve en büyük darbedir. Bir ilim adamı okuyucularıyla buluşturulmaması en büyük haksızlıktır.''

ÖZLEM ZENGİN'DEN AÇIKLAMA: TALİMAT VERMEDİM

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, sosyal medya hesabı aracılığıyla Ahmet Şimşirgil'e cevap verdi. Şimşirgil tarafından şahsına yöneltilen iddialar hakkında konuşan Zengin, "Tokat’taki kitap fuarı için hiç kimseyle alakalı olumlu olumsuz bir talimat veya bir talebim olmamıştır" dedi.

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin'in konuya ilişkin açıklaması şu şekilde:

“Kendisiyle daha önce hiç yüzyüze gelmediğim, başka bir şekilde de muhatap olmadığım bir kişi sosyal medyada şahsımı itham ederek bazı mesajlar paylaşmaktadır. Ben Tokat Milletvekili ve AK Parti Grup Başkanvekili olarak, emir, talimat vererek siyaset yapan biri değilim; siyasette böyle bir tarzım da hiçbir zaman olmamıştır. Tokat’taki kitap fuarı için de hiç kimseyle alakalı olumlu olumsuz bir talimat veya bir talebim olmamıştır. Köşe yazarları nasıl bazı kişiler ve konularla alakalı rahatsızlıklarını ifade etme hakkına sahipse, siyasetçiler de aynı hakka sahiptirler. Ancak kim olursa olsun, değerlendirmelerimi asgari nezaket kuralları içinde yapmaya itina gösteririm; bunu herkesten de beklerim. Bilhassa muhatapları kadınlar olunca, üstenci ve aşağılayıcı bir uslupla konuşmayı tercih edenlerle alakalı olumsuz değerlendirmelerimi TBMM Genel Kurulu dahil her ortamda yaparım. Söylediğim her sözün yaptığım her işin arkasında dururum; söylemediğim sözden yapmadığım işten dolayı muaheze olunmayı da reddederim. Kendilerine, fikirlerine, kelimelerine yeteri kadar güvenmeyen bi-edebler Istanbul Sözleşmesi’ni ya da Kadem’i bahane ederek saldırıyorlar. Aslında onlar için mesele kesinlik bu değil! Kullandıkları uslup dil hınç dili; bir kesim için Ak Partiye saldırının yeni maskesi bu.”

AHMET ŞİMŞİRGİL'DEN ÖZLEM ZENGİN'E CEVAP

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin'in Ahmet Şimşirgil'in iddialarına ilişkin yaptığı açıklama sonrası Şimşirgil'den Zengin'e cevap geldi. Şimşirgil, "Programın iptali üzerine araya giren bir yöneticiye, “Hoca beni arasın özür dilesin” demiştiniz? Bu işte bir dahliniz yoksa neden böyle bir talepte bulundunuz." ifadelerini kullandı.

Ahmet Şimşirgil'in Özlem Zengin'e cevabı şu şekilde:

1-Tokat Milletvekili Özlem Zengin, Kitap fuarına müdahale ettiğini inkar ediyor. Belediye beni davet etti ve günlerdir afişim meydanlardadır. Hal böyle iken Timaş’ı arayıp hocayı geri çekin diyenler kimlerdi ve kimin adını verdiler?
2-Timaş sorumlusuyla belediyede görüşen Kent konseyi bşk. ve Bld.bşk.yrd.sı iptal talebenin kimden geldiğini söylediler? Programın iptali üzerine araya giren bir yöneticiye, “Hoca beni arasın özür dilesin” demiştiniz? Bu işte bir dahliniz yoksa neden böyle bir talepte bulundunuz.
3-Açıklama cümlelerinizin arasına sıkıştırmış olduğunuz, “Kadınlara üstenci ve aşağılayıcı bakış” ifadenizin muhatabı kimdir ve neden böyle bir sözü söyleme ihtiyacı hissettiniz. Bunun imza günü iptali ve konu ile ne bağlantısı var?

06 Ekim 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

03

Doğrucu - Bir akpartili olarak yazıyorum Özlem hanım siz akpatinin yüzkarasısınız Ak partiye sizin kadar kimse zarar veremezdi,feminist istanbul sözleşmniz yüzünden yüzlerce aile boşandı ,lgbtliler bayram etti ,şimdide Türkiyenin yetiştirdiği müstesna hocalalar Şimşirgile saygısızlık ettin

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 07 Ekim 16:06
02

Kutbettin Belet - Kendilerine ve fikirlerine güvenmeyen diye itham ettiği Ahmet hoca nın yazdığı kitap sayısı kadar, sayın vekilin manasını bilerek ezberlediği kelime yok. Bi edep diye itham ettiğin hocanın kitaplarından bir sayfa okusaydı edeple ilgili malumatı olurdu.

Peki nedir bu istanbul sözleşmesi :

İstanbulla alakası, sadece böyle adlanması buda algı ve benimsetmek için. 28 üyesi olan AB bile benimseyemedi henüz 8'i hiç yanaşmadı dinleri olduğu için Rusya aile toplumun temel dayanağıdır. yıktırmamak için uzak durdu. İstanbul sözleşmesi tam metni yazarsanız çıkar, hepsini okuyacak vakit bulamaz iseniz madde4 fıkra3 cinsel eğilim... güvenceye alınır madde12 fıkra5 sözde namus der... Kısacası 1 ağustos 2014 meclis de hiç tartışılmadan kabul edilmiş ve kanun hükmündedir. Ve bütün kanunlarımıza göre amir hükmündedir biri kamuda veya özel sektörde sürekli eş cinsel olduğunu açıklasa ve veya bunu savunsa siz bir kınama yapsanız mevcut yasaya göre şiddet o mağdur siz suçlu olursunuz

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 07 Ekim 01:15
01

Hayati Otyakmaz - Türk aile yapısını mahveden, her türlü ahlâksızlığın yolunu açan, Feminist fikirlerle kadınları yoldan çıkaran, aileyi yok eden bu İstanbul Sözleşmesi'nin avukatlığını yapan edep ve hayâ yoksunu tüm siyasetçileri ve milletvekillerini şiddetle ve esefle tel'in ediyorum. Tabiri caizse; "Türk Milleti'nin yemini yiyen fakat gâvurun kümesine yumurtlayan tüm gâvur hayranlarına ve hizmetkârlarına" yazıklar olsun!.. Diyorum.

Kıymetli Hocamız, değerli ilim insanı Ahmet Şimşirgil Hocamıza saygılar sunuyorum.

Yanıtla . 53Beğen . 5Beğenme 06 Ekim 11:28

Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?