Reklamı Kapat

Dilipak'tan AKP'ye uyarı: Vatandaş soruyor hani mesaj alınmıştı diye

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, bugünkü yazısında vatandaşın AKP'den beklentilerini yerine getirecek adımlar atmasını istediğini vurguladı.

Son yerel seçim sonuçları çerçevesinde AKP'nin 'mesaj alındı gereği yapılacak' vurgusu yapmasına rağmen gerekli çalışmaları başlatmadığına yönelik kamuoyunda ciddi tepkiler var.

Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak bugünkü yazısında AKP'den vatandaşın beklentilerine dair bir takım sorunları gündemine aldı.

Vatandaşın başta FETÖ ile mücadele olmak üzere AKP'den bazı adımlar atmasını istediğini ifade eden Dilipak, özellikle AKP'ye oy vermiş seçmenin "Mesaj alındı dendi, değişim sözü verildi, sorumlular hakkında gerekli işlem yapılacak dendi. Ne Bakanlıklarda, ne yakın çevrede, ne bürokraside, ne genel merkez ne de teşkilatlarda beklenen değişim neden yapılmıyor?" şeklindeki sorgulamayı yaptığını söyledi.

Gözlem yaptığı yerlerde vatandaşların kendisine AKP'nin atması gereken adımlar üzerinden herhangi bir adım atmadığı eleştirisinde bulunduğunu vurgulayan Dilipak, yazısında şu ifadelere yer verdi:

"- Mesaj alındı dendi, değişim sözü verildi, sorumlular hakkında gerekli işlem yapılacak dendi. Ne Bakanlıklarda, ne yakın çevrede, ne bürokraside, ne genel merkez ne de teşkilatlarda beklenen değişim neden yapılmıyor?
- Yolsuzluk, rüşvet ve kayırmacılık konusunda neden şaibelerden kurtulmak için adım atılmıyor?
- Birçok tanınmış FETÖcü dışarıda, sıradan ilişkili kişiler içeride, bu nasıl oluyor?
- Reise nasıl ulaşırız, bugünkü medya ve sosyal medya’daki dili kim, niçin örgütlüyor?
- Gül, Babacan ve Davutoğlu’nun şansı ne?
- Erdoğan sağlık ya da bir başka sebeple ayrılırsa ne olacak? Reisin yerine kim öne çıkacak?
- Terör ve Kürt sorunu, Suriye ve PYD konusunda izlenen politika doğru mu?"
- Reise ulaşmak neden bu kadar zorlaştırıldı.
- Cemaat-Siyaset ilişkisinde çözüm yolu ne olacak?"

05 Ekim 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

14

Doğan - Hortumları elinde tutanlar uyarıları hakaret etmiş gibi algılıyorlar uykuları kaçıyor ama nafile

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 08 Ekim 16:34
13

İskender - Bence,en büyük ve anlaşılabilir mesaj,herkesin birbirine "HACI ABİ, SAAT KAÇ" demesidir. Yalnız bu mesajı yanlış anlamamak da önemli.Çünkü,bir zamanlar meclis önünde kendisine masumane bir şekilde soru soran bir gazeteciye,eski bir vekilimiz bu soruyu kendi üzerine almanın verdiği kızgınlıkla sinkaflar sallayarak o gazetecinin üzerine yürümüştü de,çevredeki vatandaşlar eski vekilin elinden, gazeteciyi zor kurtarmışlardı.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 08 Ekim 12:02
12

Mekki Hanedar - Akp artık milletin sorunlarını çözemez dertlerine cevap veremez köylü ye mazot göre desteği veremez işçiye memura yüzde 3 elektrik e doğal gaza yüzde 50 zam yap halk kan ağlıyor tepkili kıyafet ol halkın arasına gir belki anlarsın Suriye'ye ilgilendiği kadar halk la ilgilenmiyor büyük şehir seçim şerrinden ders cıkarmadılar ist ank neden kaybetti düşünmüyorlar korkarım 2023 seçimi de kaybetmek için dolu dizgin koşuyorlar muhalefet ve dünya karşısında imamoğlu,nu köşke çıkarmak için çalışıyorlar yerel seçimlerde birinci hamleyi yaptılar bunu anlamak çok zor olmasa gerek millet için alınan kararlar millet, e soruluyor kürsüde konuşmak kolay inşallah kış uykusundan uyanırlarda gerçekleri götürürler selam ve dua ile.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 07 Ekim 01:49
11

Adil - Akp gitsin de arkadaşlar kim gelsin. Milli Görüş iktidar olmadıktan sonra boş şeyler tartışıyoruz. Milli Görüş iktidar olmayacaksa bırakın Erdoğan kalsın.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 07 Ekim 00:35
10

Orhan - maalesef hocam mesaj aldılar ama hiçbir şey yapmadılar yapsa bile artık AK Parti'ye dönmem benim için 2 sene önce bitmiştir AK parti, ve daha da kötüye gidiyor. Hatta rolleri bile değiştirdiler eski CHP'nin rolünü aldılar.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Ekim 16:11
08

Cezmiyildirim0644@gmai - Abdurrahman hocam Allah sizden razı olsun .yıllarca oy verdiğimiz siyasi iktidar ne yapmaya çalışıyor,laftan öte bir icraatları yok vehim hastalığına yakalndılar gözler görmez kulakları duymaz oldu . Vatandaşın mesajını anladık ları diledikleri yok .öyle yanlış yapıyorlar ki taban feryat ediyor dinleyen yok .sözün bittiği yerdeyiz Allah sonumuzu hayırlara vesile kıl sın .Böyle bile bile yanlışları düşen siyasi iktidar görmedim .sol iktidar olsaydı iç kargaşa kesin çıkardı .Bu beyler uçuyor bunların ki hata değil bile bile yanlış yapıyorlar bu Necip milletimiz ve bu cennrt vatanımız bunların hiç birini hak etmiyor .ülke nin geleceği hakkında güzel şeyler düşünmek istiyorum iktidarın haline bakınca nevrim dönüyor Kanıma dokunuyor . Şu anda hala fetö ve Perinçek in adamları ulusalcılar her yerde söz sahipleri AKP nin Kuruluşundan buğüne kadar Necip milletimiz destek verdi ama nafile yazık günah .sövenler söz sahibi sevenler hepsi dışlandı bunları laf olsun diye söylemiyorum. Selam ve dua ile .

Yanıtla . 16Beğen . 3Beğenme 06 Ekim 06:44
07

Mehmet Güler - Sayın dilipak dürüst bir insansınız en azından ben öyle biliyorum akp artık kendi fişini cekti rüşvetçi kayırmacı liyakatsiz ve halka tabana uymayan reis ve ailesi cevresi ilk secimlerde inşallah gidecek sizde artık uyarmaktan vazgeçin geçmiş olsun ak partiye akp ye yada allahın izniyle yalancıları dini kullananları getirdiğimiz gibi gönderecez ilk secimlerde inşallah.

Yanıtla . 7Beğen . 1Beğenme 06 Ekim 00:25
06

Metanet YAZICI - Vatandaşın Beklentisinden Ziyâde, SENİN BEKLENTİN OLMASIN SAKIN, NEDİR TELÂŞIN?! Tahminlerinin boşa çıkması mı?! Yoksa gizli bir muhalefet cephesi misin?!

Biz Reis’i seçtik, yetki verdik; ne yapıp Ne yapmayacağına biz değil O karar verecek. Senin çok mu umrunda Erdoğan?! Başarılarını gölgeleyip; muhalefetin yapamadığı yıkımı gerçekleştirmek için ne denli gayret gösterdiğini ıskaladığımızı mı sanıyorsun?! Bizden görünüp, bizden olmayanların en tehlikelisi, en çok zarar veren kişi olarak görüyoruz seni. Vermiş olduğun resim bu, maalesef.. İşin gücün Kafa karıştırmak! KEŞKE YANILAN BİZ OLSAK...Erdoğan Hakkında Söylemediğin söz, imâ etmediğin yakıştırma ve kötü hâl tasviri bırakmadın! Kaç kez sorduk; “Pekiî yerine kimi öneriyorsun, kime oy verelim”

Yine soruyoruz; bugün için ERDOĞAN ayarında lider var mı?! Yarın Ne olacağını ALLAH bilir elbette fakat şu an ERDOĞAN var ve de ALLAH’IN Bu Millete Lütfu olduğunu düşünüyoruz ZİRA İKTİDARA GELDİĞİ DÖNEMİ̇, Türkiye’nin siyasi ve iktisadi durumu analiz edildiğinde; ERDOĞAN’IN KIYMETİ gayet NET GÖRÜLÜR...

Son Söz: ALLAH Aşkına Gölge Etme!..

Yanıtla . 2Beğen . 11Beğenme 05 Ekim 15:14
05

Murathan - Hala aklınız fetöde biz ekonomik reform bekliyoruz

Yanıtla . 0Beğen . 4Beğenme 05 Ekim 14:11
04

Hadra - Sn Dilipak sen değilmisin AKP yi öz eleştiri olarak Kardeşlik görevini yaptığından uyaran Saadeti yerden yere vuran ? Şimdi İğne size gelince Avazın çıktığı kadar bağırıyorsun nafile ,Önce Mevkuten olan yerin Patronu Safını ve Tavrını belirlesin bakalım bir Müslüman olarak , Ne diyecek ? Diyeceği şu?: Yani CHP mi gelsiin işte bizlerhep bu Fobi ile yaşıyoruz. Şimdi şunu soramazmıyız? Allah göstermesin (Tarih ortada) CHP Hükümette olsaydı (ki bunu geçmişte gördük ve CHP nin ne hale geldiğini de gördük) bu Adaletsizlik, İsraf, ve Mağduriyetler karşısında CHP ye ne derdi ne Olacak d...siz, İ ...sız, Vatan Ha...,Halk D manı vs vs Pekala Müslüman yaparsa ne oluyor? ne Denilir.

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 05 Ekim 14:05
03

Çetin Bayraktar - Akp demek sıkıntı demek geldiklerinden beri sıkıntılarımız iki kat arttı duzulecegide yok hala cambaza bak oyununu oynuyorlar

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 05 Ekim 12:32
02

Ok. - Çünkü artık tuz koktu; ne ülke sorunlarına çözüm üretebilir, ne de; kendini yeniliyebilir Akp. İlahi adalet divanına hızla yol almaktadır, saygı değer Dilipak hocam.

Yanıtla . 5Beğen . 1Beğenme 05 Ekim 10:16

Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?