Reklamı Kapat

Mesut Doğan: Millet nefes alamaz hale geldi

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan, basın toplantısı düzenleyerek gündeme ilişkin önemli tespitlerde bulundu…

Muhammed Vefa
Muhammed Vefa Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan, düzenlediği basın toplantısında, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Saadet Partisi’nin Balgat Eğitim Merkezi’nde gerçekleşen basın toplantısında Doğan, son günlerde tartışmaları devam eden yüzde 40+1 meselesini ve ekonomide yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

Doğan, AK Parti iktidarının hatalarından ders çıkarmayıp zamlarla kızgınlığını milletten çıkardığını belirterek, “Ekonomide büyük sıkıntımız var. Milletimiz borçlu, esnafımız borçlu ve devletimiz borçlu. Nefes alamayacak hale geldik. İşçi, memur, emekliye yüzde 2’lerde, 3’lerde zammı reva görüp, sonrasında yakıta, gaza ve elektriğe yüzde 30 ile 40 zam yapmaktan daha kötü bir şaka mı olur!” dedi.

İKTİDAR YANLIŞ YERLERDEN BESLENDİ

Türkiye’nin ve bulunduğumuz bölgenin çok zor bir süreçten geçtiğinin altını çizerek konuşmasına başlayan Doğan, söz konusu gelişmelerle birlikte yeni bir anlayışın ortaya çıktığına dikkat çekerek, “İnsanlarımız siyasette yeni bir arayış içerisinde. İktidar insanlarımızın yeni bir arayış içine girmesinden çok da memnun değil. Hâlbuki o memnun olmayanlar bilmelidir ki, ülkenin ve insanların bu hale gelmesi onların önceden attığı yanlış adımlardan kaynaklanıyor. AK Parti iktidara geldiği günden bu yana bütün yaşanmışlardan ders alacağına, sürekli yanlış besleniyor. Ve beslenme ilk AK Parti’yi zehirledi, daha sonra da ülkemizi zehirlemeye başladı. Herkes bu zehirlemeden rahatsızlığını dile getiriyor. Milletimiz bu zehirlemeden en büyük rahatsızlığını 31 Mart yerel seçimlerinde gösterdi. Seçmen seçimlerde AK Parti iktidarının sahibi olduğu zannettiği makam ve imkânların birer emanet olduğunu hatırlattı. Bu hatırlatma da çok önemliydi” ifadelerini kullandı.   

ABD’Yİ MÜTTEFİK GÖRMEKTEN DAHA KÖTÜ BİR ŞAKA MI OLUR

Doğan, iktidarın hatalarından ders çıkaramadığını belirterek, “İktidar, kızgınlığını ve kırgınlığını topluma yansıtıyor. Kendisine yapılan uyarıları görmemeye ve duymamaya başladı. Ama duymak zorunda kaldığı uyarıları da, kötü bir şaka olarak adlandırmak istiyor. Bu durum iktidarın hangi psikoloji içerisinde olduğunu da gösteriyor. Özelikle Saadet Partisi olarak bizim yaptığımız tespitler ve uyarılar kötü bir şaka değil, AK Parti iktidarının görmek istemediği acı gerçeklerdir. İktidar bu acı gerçeklerle yüzleşmelidir. Özelikle 10 yıl içinde çok kötü şakalar yaptılar ki, milletin kötü şaka kaldıracak hali kalmadı. İşçi, memur, emekliye yüzde 2’lerde, 3’lerde zammı reva görüp sonrasında yakıta, gaza ve elektriğe yüzde 30 ile 40 zam yapmaktan daha kötü bir şaka mı olur. Türkiye’de ekonominin uçtuğunu söyleyip, ardından elektriğe zam yapmaktan daha şaka mı olur! ABD’yi müttefik görmekten daha kötü bir şaka mı olur! Bu ülkenin kurtuluşunun tek yolu Cumhurbaşkanlığı Sistemi dedikten sonra aradan henüz bir yıl geçmeden milletin kulağına yüzde 40+1 fısıldamaktan daha kötü bir şaka mı olur!” diye konuştu.

MİLLETİMİZ, DEVLETİMİZ BORÇLU

Yüzde 10 baraj sistemini üzerinden iktidara eleştirilerde bulunan Doğan, şöyle devam etti: “Bu ülkede adaletin tesisi ve bu ülkede yaşayan herkesin sesi olması gereken Meclis’in önünde duran ucube sistem olan yüzde 10 baraj sistemini 17 yıl boyunca destekleyeceksin. İndirme hususunda hiçbir yaklaşım sergilemeyeceksin. Ama bugün istikrarın abidesi olarak ortaya konulan yüzde 50+1’i gücünün yetmediğini anlayınca 40+1’i milletin kulağına değişik bir biçimde fısıldayacaksın. Mesele 40+1 değildir. Mesele koskocaman devletin kişiselleştirilmesidir. İktidar gündemi değiştirmek yerine ülkenin sorunlarına dönmelidir. Milletin sesine kulak vermelidir. Ekonomide büyük sıkıntımız var. Milletimiz borçlu, esnafımız borçlu ve devletimiz borçlu. Nefes alınmayacak hale geldik.”

KONUŞURSAK SORUNLARIMIZI HALLEDEBİLİRİZ

Doğan, AKP’nin 18 yıllık iktidarı boyunca haram olan konularda hiçbir azalmanın olmadığına dikkat çekerek, “Haram konusunda hiçbir azalma yok iken, siz nasıl ülkenin iyiye gittiğini söylüyorsunuz. Hırsızlık mı azaldı, yolsuzluk mu azaldı, içki tüketimi mi azaldı, uyuşturucu kullanmama mı azaldı! Maalesef hiçbir alanda iyileştirme yapılamadı. İnsanlarımızın sorunlarına kulak verip, gerekli iyileştirmelerin yapılması gerekiyor. Bunu yapmadığını takdirde milletimiz öyle bir şaka yapar ki iktidarın iflahını keseler. Ben bütün bunlara rağmen konuşursak sorunlarımız hal olur. Yeter ki oturup konuşmamız gerekiyor. Son olarak iyi bir hitabet siyasete başarı getirebilir ama siyasette başarıya getirecek en büyük unsur dinlemektir” ifadelerini kullandı.

# SAADET PARTİSİ İLE İLİŞKİLİ:

05 Ekim 2019 - Siyaset

Muhabir Muhammed Vefa


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Adil Düzen - ABD’Yİ MÜTTEFİK GÖRMEK!

Ayrica dar gelirli vatandaş bunaldı, hatta çatlıyor! Ama ses vermeye zamanida imkanida yok!

Çünkü hergün sabahtan akşama kadar çalişiyor haftalik tatili yok! Zati dinleyecek merci ve muhatapta yok!

Millet nefes alacak hali kalmadi, aylık maaşlari zaruri ihtiyaci dahi karşilamiyor!!!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 05 Ekim 06:27

Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?