Reklamı Kapat

Son dakika! Bahçeli, "Kılıçdaroğlu'na mahkeme yolu açıldı" dedi

Son dakika: MHP Genel Başkanı Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, ''CHP Genel Başkanı için dokunulmazlığın kaldırılması ve mahkeme yolu ardına kadar aralanmış ve açılmıştır'' dedi.

Son dakika haberi...

Devlet Bahçeli yaptığı yazılı açıklamada CHP'nin PKK'dan medet umması skandal ötesi bir saptamadır diyerek CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na yüce divan yolunun sonuna kadar açıldığını söyledi.

İşte MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yazılı açıklaması:

''Türkiye bir yanda içi boş tartışmalarla meşgul edilirken diğer yanda milli enerjisi ve gelecek hedefleri maalesef tahrip ve tahrif edilmektedir. Çıkar ittifakları, çürük ortaklıklar, çarpık ilişki ve irtibatlar ülkemizi hem zora sokmakta hem de siyasi yozlaşmayı tehlikeli boyutlara taşımaktadır. Türk milleti gelişmeleri esef ve endişeyle takip etmektedir.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne karşı tahammülsüzlükleri malum ve merbut olan karanlık niyet sahipleri arkadan dolaşarak, aynı zamanda planlı itibar ve irade suikastlarıyla ülkemizin diriliş ve yükseliş ümitlerini köstekleme yarışına girmişlerdir. Bu süreçte Cumhuriyet Halk Partisi tamamıyla kontrolden çıkmış, siyasi ahlaktan vahim şekilde savrulmuş, millete aidiyet bilincinden hızla uzaklaşmıştır.

CHP'nin milli meselelere sırtını dönerek PKK'dan medet umar hale gelmesi skandal ötesi bir sapma halinin tezahürüdür. CHP Genel Başkanı ikbal hesaplarını ikmal ederek kaos ve krize siyasi istikbalini bağlamıştır. Türkiye'nin karşısında biriken ve toplanan siyasi odaklar milli güvenliğimize tehdit saçan, milli bekamıza meydan okuyan merhale ve mevkie gelmişlerdir.

CHP'nin şu anda takip ettiği siyaset Türk milletinin egemenlik ve tarihsel haklarıyla temelden ve bütünüyle çatışmaktadır. Bu nedenle CHP vatana ve millete alenen karşı tavırdadır. Hiç kuşku yok ki, CHP Genel Başkanı'nın ve sözcülerinin siyasi eylem ve sözleri suç teşkil etmektedir. Milliyetçi Hareket Partisi hiçbir şart altında bu zillete ve ülkemize hezimet vaat eden teşebbüs ve girişimlere sessiz ve seyirci kalmayacaktır. Özellikle CHP Genel Başkanı için dokunulmazlığın kaldırılması ve mahkeme yolu ardına kadar aralanmış ve açılmıştır.

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanlık Divanı'nın da kararıyla CHP-HDP ilişkilerinin incelenmesi, CHP Genel Başkanı'nın suç teşkil eden fiili ve değerlendirmelerinin analiz ve araştırılması maksadıyla şu değerli isimlerden teşekkül eden bir komisyon görevlendirilmiştir:

1- Feti Yıldız, Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili.
2- İzzet Ulvi Yönter, Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili.
3- İsmail Faruk Aksu, Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili.

Ayrıca konuyla ilgili gerek görüldüğü takdirde hukukçularımız ve milletvekillerimiz de çalışmaların içinde yer alacaklardır.

Görevi, unvanı, siyasi pozisyonu, makamı ve konumu ne olursa olsun, hiç kimse suç işleme özgürlüğüne, suçluyu övme hakkına, ihanete hizmet ve refakat etme tercihine sahip olamayacaktır.

Türkiye ile birlikte Milliyetçi Hareket Partisi üzerinde hesap yapanlar çuvallamaya, oyun kuranlar, senaryo yazanlar melanetlerinde boğulmaya mahkûmdur. Herkes aklını başına almalıdır. Türkiye'nin tarihi ve egemenlik hakları, Türk milletinin birliği, güvenliği, varlığı sonuna kadar heves ve heyecanla müdafaa edilecektir. Türkiye sahipsiz değildir. Milliyetçi Hareket Partisi'ni görmezden gelenler, spekülasyondan geçinenler, fitne ve fesada bel bağlayanlar sonunda mutlaka pişman olacaklardır. CHP-HDP zilleti ne yaparsa yapsın zalimlerin rövanşını alamayacaktır."

04 Ekim 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

06

Serdar - Evet memleketimizin böylece işsizlik üretim eksikliği tarım ve hayvancılık gibi daha bir sürü sorunları vardı bu sorunlar çözülmüş oldu

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 04 Ekim 17:53
05

Zafer Çalışkan - Devlet Bahçeli ülkücü ise Papa da ülkücü ve müslüman ülkedeki her kötü giden şeyin sorumlusu sandalyeyi kaybetmemek için yaptığı Bizans oyunları takdire şayan (kankasının yardımı ve bağımsız Adalet ile ) sadece tebessüm ediyorum Yüce Allah a sığınırım.ve ona havale ediyor soyu Akıncı ve ülkücü olan bir ailenin çocuğu olarak utanıyorum ülkücü SERSERİ DEĞİLDİR HER ŞEYE BURNUNU SOKMAZ GÜÇ KULLANMAZ ADAM DÖVMEZ HER KÖTÜ EMRE İTAAT ETMEZ.

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 04 Ekim 17:36
04

kalbikırık - Doğru pkk ve yandaşlarından medet ummak sizin düstürunuz.Seçim önce Türkiye nin tv sinde mektup okutmalar imralıya gidip gelmeler .. Ortağınız ve size asıl mahkeme yolu gözükmüştür...

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 04 Ekim 17:35
02

Recete - Devlet bahceli once kendine ve ortagina yuce divan yolunu acip aklandiktan sonra sn kilictarogluna dava acmali dogrusu bu

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 04 Ekim 16:50

Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?