Reklamı Kapat

Yusuf Kaplan'dan dikkat çeken sözler: İnanılır gibi değil gerçekten!

Yusuf Kaplan, "Deprem gibi bir meselede dahi ikiye bölünen ve İslâmî değerleri yerle bir edilen bir ülkede olabilecek en yüksek şiddette deprem olmuştur zaten!" dedi.

Yazar Yusuf Kaplan, bugün Yeni Şafak gazetesinde yayınlanan yazısında dikkat çeken ifadeler kullandı.

'Depremi yaşamadan büyük depremi yaşamak!' başlıklı bir yazı kaleme alan Kaplan, deprem gibi hayati bir meselede dahi toplumun ikiye bölündüğünü söyledi. Kaplan, konuya ilişkin olarak, "Deprem gibi bir ülke meselesinde bile, toplumun ideolojik, siyasî fay hatları üzerinden tam ortadan iki kampa bölünmesi, son derece tehlikelidir!" dedi.

“TOPLUMUN DİNİ İNANÇLARI AŞAĞILANDI”

İstanbul'da geçtiğimiz günlerde yaşanan deprem sonrası oluşan tabloya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yusuf Kaplan, toplumun dînî inançlarının, anlam haritalarının ve değerlerinin fenâ hâlde aşağılandığını belirtti. Söz konusu durumu 'GSM operatörlerinin çökmesinden daha büyük bir sorun' olarak nitelendiren Kaplan, "Dinin, dini uygulamaların, duanın vesaire aşağılanması, kelimenin tam anlamıyla toplumun kafasına sıkmaktan başka bir anlam ifade etmez!" ifadelerini kullandı.

Yusuf Kaplan, söz konusu yazısında, "Deprem gibi en temel bir ülke meselesi üzerinden bile karpuz gibi bölünen ve toplumu en zor zamanda birbirine kenetleyecek İslâmî değerleri yerle bir edilen bir ülkede olabilecek en yüksek şiddette deprem olmuştur zaten!" dedi.

Yusuf Kaplan'ın yazısından bir bölüm şu şekilde:

Ancak bu depremde GSM operatörlerinin çökmesinden daha tehlikeli bir sorun da gün yüzüne çıkmış oldu: Depremde, acıların sarılması sürecinden travmanın atlatılmasına kadar en belirleyici rolü oynayacak olan bu toplumun dînî inançlarının, anlam haritalarının ve değerlerinin fenâ hâlde aşağılanması depremden daha büyük asıl depremin bir ön-işaretiyle, ürpertici bir sosyo-kültürel fay hattıyla karşı karşıya olduğumuzu gösterdi!
Deprem gibi kitlesel, büyük ölçekli travmalara yol açan felâket zamanlarında insanları tesellî edici, tedavi edici, direnç noktalarını pekiştirici muazzam bir güce sahip dinin, dini uygulamaların, duanın vesaire aşağılanması, kelimenin tam anlamıyla toplumun kafasına sıkmaktan başka bir anlam ifade etmez!
Böyle büyük felâket zamanlarında dinin rolü, konumu, gücü her şeyin üstündedir ve teşvik edilir, bizde olduğu gibi kurşuna dizilmez ahmakça, insafsızca ve ruhsuzca!
Ayrıca tam da toplumun dine, dinin gücüne ihtiyaç duyduğu bir zaman diliminde dinin ayaklar altına alındığı bir Türkiye manzarasının da emperyalistler tarafından not edildiğinden de aslâ şüphe etmeyin, diyorum.
Allah göstermesin ama 7.5 ve üzeri büyük ölçekli bir depremin ülkeyi kaosa, hercümerce sürükleyebileceğini ve bu durumun Türkiye’nin bağımsızlığını bile tehlikeye sokacağını düşünmek ve bu toplumu dimdik ayakta tutan değerlerimizi, inançlarımızı aşağılamak yerine, o muhkem değerlerin etrafında kenetlemek zorundayız.
İşte o zaman emperyalistlerin oyunlarını ve Türkiye üzerindeki iğrenç emellerini püskürtmüş oluruz.
Sözün özü: Deprem üzerinden bile ikiye bölündü Türkiye! Ve bu toplumu bin yıldır ayakta tutan İslâmî değerler topa tutuldu bazı türedi tipler tarafından!
İnanılır gibi değil gerçekten!
Deprem gibi en temel bir ülke meselesi üzerinden bile karpuz gibi bölünen ve toplumu en zor zamanda birbirine kenetleyecek İslâmî değerleri yerle bir edilen bir ülkede olabilecek en yüksek şiddette deprem olmuştur zaten!
Basîret lütfen.

30 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

08

Eser Egemen - Ayeti aşağılayan adamı büyükelçi yaptın

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 30 Eylül 22:37
07

Mehmet karaman - Bu ülkede Konya gibi yerde imam hatip okullarında ağırlıklı olarak deizm yönünde belirtiler çıktı

Her şeyde her yerde abdest namazı bahane edip bu ülkenin temiz nezih insanlarını dinden çıkartıyorsunuz sizlerin içi dışı kin dolu .Bu zamana kadar kinden beslenmiş içi dışı kin dolu bir de üstelik din onlardan soruluyor..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 30 Eylül 18:06
06

Ertan tosun - Yusuf kaplan sen toplumu zaten ikiye bölüyorsun milletin din ile sorunu yok senin kuyruğuna takıldıkların depremle alakalı bu ülkede herhangi bir iş yapmayınca seningibi belamlarda çıkıp duayla insanları avutunca halk tepki gösteriyor ne demiş atalarımız tedbir senden takdir Allah’tan sen tedbir alma sonra yaptıklarınızı din adıma pazarlayın hadi oradan hadi

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 30 Eylül 17:38
05

Mehmet Karaman - İslami değerleri kim altüst etti senin kaleminden çıkan yazılar böldü bu milleti çıkıp bir de üstü kapalı konuşma..

Sen neler yazdın neler insanlara eziyet ettiniz havuz medya ne demek medya medyadır gördüğünü yazar.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 30 Eylül 17:12
04

Zekeriya - Cenab-ı Allah Kur’anı kerimde insanların aşırı gitmeleri halinde çeşitli ceza ve felaketlere uğratacağını beyan etmiştir.

Duaya alerjisi olanların bunu bilmeleri gerekir.

Yüce Allahım bizleri affet,felaketlerdeninden koru.Amin.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 30 Eylül 14:50
03

Valimali - Hocam herseyi en guzel sekilde ifade etmis bize dusen bu değerlerimizi öğrenmek ve yaşayarak insanlara güzel örnek olmaya calismak

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 30 Eylül 14:27
01

Ispartalı - toplumu partizanca kim veya kimler bölüyor onuda söylesene yusuf bey !!

Yanıtla . 12Beğen . 2Beğenme 30 Eylül 11:47

Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?