Reklamı Kapat

Ünlü beş yıldızlı otel icradan satışa çıkarıldı

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde ünlü beş yıldızlı Suhan 360 Hotel icradan satışa çıkartıldı.

Büyütmek için resme tıklayın

Beş yıldızlı Suhan 360 Hotel, Aydın'ın Kuşadası ilçesinin Bayraklıdede Mahallesi'nde 104 ada, 37 parselde bulunuyor. 250 yataklı tesis için 25.5 milyon lira muhammen bedel belirlendi. Tesisin birinci satış tarihinin 6 Kasım olduğu açıklandı.

2008 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 49 yıllığına tahsis edilen arazi üzerine kurulu otelin yasal statüsüyle ilgili bir karmaşa yaşanıyordu. Bu nedenle arazinin tahsisi 2017 yılında iptal edilmişti.

Satışa çıkarılan otelle ilgili yapılan açıklamada, arazinin tahsisinin 2016 yılında Aydın 2. İdare Mahkemesi tarafından iptal edildiği, Danıştay 14. Dairesi tarafından da bu kararın 15 Haziran 2017 yılında kesinleştiği ifade edildi.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Bu kapsamda Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından müdürlüğümüz dosyasına sunulmuş olan 22.08.2019 tarih ve 690809 sayılı yazıda kesin tahsisin iptaline ilişkin Kültür ve Turizm Bakanlığının işleminin hukuka uygun olduğunun adı geçen mahkeme ve Danıştay kararları ile kesin olarak hüküm altına alınmış olduğu, bu nedenle 'Yönetmelik hükümleri gereği bahse konu taşınmazın üzerindeki üst hakkının terkin edilerek, bu taşınmazın müştemilatları ile birlikte Hazine'ye intikal etmesi gerektiği ve dolayısıyla da bahse konu üst hakkının icraen satışının uygun olmadığı değerlendirilmekle birlikte anılan üst hakkının icraen satışının gerçekleştirilmesi ve ipotek alacaklısı kredi kuruluşu tarafından edinilmesi durumunda adı geçen yönetmeliğin ek 4'üncü ve geçici 7'inci maddesi hükümleri çerçevesinde bakanlığımızca yeniden değerlendirme yapılacaktır' hususları ifade edilmektedir.”

30 Eylül 2019 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İstanbul Markaları

Milli Gazete, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?