Reklamı Kapat

Karamollaoğlu: Borçla gösteriş yapıldı

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı’nın Eylül ayı il divan toplantısı Maltepe’de gerçekleştirildi. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, divanda önemli açıklamalarda bulundu.

Onur Şehmus Şahin
MANŞET HABER Onur Şehmus Şahin Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı’nın Eylül ayı divan toplantısı, Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Saadet İstanbul’un yoğun katılımıyla gerçekleşen divana Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile birlikte Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, Saadet Partisi eski Iğdır Belediye Başkanı Zeki Ceyhan ve Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı Başdanışmanı Necdet Gökçınar da iştirak etti.

ÜRETİME DÖNÜK YATIRIMLAR YAPILMADI

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ekonomik sorunlara işaret ederek, “Biz yola karşı değiliz, biz tünellere karşı değiliz, biz köprüye karşı değiliz, bizim hızlı trene karşı olmamız söz konusu değil. Ama karnımızı doyuramıyorken, tüm yatırımı üretim olmayan yerlere harcarsanız olmaz. Üretime dönük yatırımlar yapılmadı. Borç alınıp gösterişe yönelik işler yapıldı. Bunda akıl, izan olur mu? Bugün artık ülke olarak büyük bir çıkmaza girdik çünkü artık kimse bize borç vermiyor. Türkiye olarak bizi bu noktaya getirdiler. Halen baştakiler mangalda kül bırakmıyor. Bizim kafamızı toprağa gömmemiz, dışardan görünmediğimiz anlamına gelmez” ifadelerini kullandı.

“MESULİYET BİZİM OMUZLARIMIZDADIR”

Türkiye’de doğruların, yanlışların birbirine karıştığını ifade eden Saadet Lideri, “Temel fikir, temel inanç kabul gördüğü zaman yanlışlar ortaya çıkar ve herkes yavaş yavaş yanlışlardan vazgeçer. Temel fikir ve temel inançları dile getirdiğimiz zamanın sonrasında bu durum çevremizdeki insanlara yansır. Kimse alışkanlıklarından hemen vazgeçemez. Biz toplumun nasıl değiştirileceğini idrak etmeye mecburuz. Bundan dolayı çevremizdeki insanları kuçaklamamız gerek. Bir toplum kendini değiştirmedikçe, Allah da o toplumu değiştirici değil. Burada mesuliyet bizlerin omuzlarındadır. Gereğini yaptığımız zaman toplumda ve her alanda değişimi göreceğiz” diye konuştu.

BİZ ÜLKENİN DERDİNE DERMAN OLMAK İÇİN SİYASETE GİRDİK

Karamollaoğlu, “Milli Görüş ve Saadet Partisi olarak biz farklıyız, 50 yıl önce sadece laf söylemek üzere siyasete girmedik. Biz ülkenin derdine derman olmak için siyasete girdik. İşimiz zor ama bu durum bizlerin şevkini artırıyor. Bir dağa tırmanmaya karar verirsek bir şekilde o dağın zirvesine ulaşırız. Başarılı olmanın şartı sorumluluklarımızın farkında olmak, gayret göstermek ve cihat şuuruyla hareket etmektir” diyerek, Milli Görüş davasının temel esaslarına dikkat çekti.

SAADET PARTİSİ GENEL MERKEZ BİNAMIZ İÇİN BELLİ BİR NOKTAYA GELDİK

“Bizim bütün çalışmlarımızda bazı konular öne çıkıyor” diyen Karamollaoğlu, “Bu meselelerden biri üye kaydımızı artırıyor muyuz, artırmıyor muyuz konusu. Memurlara, ‘Parti üyesi ol’ diyemeyiz. Esnaf ve sanayici de damgalanmaktan korktuğu için parti üyeliğinden imtina edebilir. Fakat Türkiye’de milyonlarca insan bize üye olabilir. Bunu unutmadan her kesimden insana ulaşmak için gayret etmeliyiz. Öte yandan Millî Gazete ve TV5’ten takip ettiğiniz gibi Saadet Partisi Genel Merkez binamız için belli bir noktaya geldik. Bundan sonra kardeşlerimizden imkânlarını seferber etmesini bekliyoruz” dedi.

KAYBEDECEK TEK BİR SANİYEMİZ YOK

İstanbul'da yaşanan 5,8’lik depremle ilgili de konuşan Sevim, “1999 depreminin üstünden 20 yıl geçti. Bugüne kadar atılması gereken adımlar atılmadı. Bugünden sonra da ne kadarı atılacak bilemiyoruz. Kaybedecek tek bir saniyemiz dahi olmadığını biliyoruz. Biz sadece depremlerin ardından değil, yıllardan beri her an feryat figan ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın İstanbul Valisi, Sayın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, kimin hangi toplantıya kimi çağırdığı, kimin nereye gidip gitmediği tartışmalarına ayıracak zamanımız yok. Bu işin partisi, bu işin siyasi görüşü de yok” şeklinde konuştu.

“GENEL MERKEZ BİNAMIZ İÇİN BELLİ BİR NOKTAYA GELDİK”

Karamollaoğlu, “Milli Görüş ve Saadet Partisi olarak biz farklıyız, 50 yıl önce sadece laf söylemek üzere siyasete girmedik. Biz ülkenin derdine derman olmak için siyasete girdik” diye konuştu.

Temel Karamollaoğlu, “İşimiz zor ama bu durum bizlerin şevkini artırıyor. Millî Gazete ve TV5’ten takip ettiğiniz gibi Saadet Partisi Genel Merkez binamız için belli bir noktaya geldik. Bundan sonra kardeşlerimizden imkânlarını seferber etmesini bekliyoruz” dedi.

Millî Gazete - Onur Şehmus Şahin / Can Kızılaslan

# TEMEL KARAMOLLAOĞLU İLE İLİŞKİLİ:

30 Eylül 2019 - Siyaset

Muhabir Onur Şehmus Şahin


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?