Reklamı Kapat

Siyer Vakfı hicri 1441 yılını aile yılı ilan ediyor

Siyer Vakfı, ailenin kurulması ve korunmasına katkı sağlamak maksadıyla Hicri 1441 yılını ‘Aile Yılı’ olarak ilan ediyor.

Haber albümü için resme tıklayın

Bu yıl içerisinde Siyer Vakfı, bir taraftan ailenin kurulmasına, diğer taraftan ailenin korunmasına dair çalışmalar yapacak, bu önemli alanda kendine düşen sorumluluğu yerine getirmeye gayret edecek.

“Dünyadaki Cennet Aile” serlevhası altında yıl boyunca yapılacak olan çalışmalardan bazıları şöyle:

AİLE MEDRESESİ

Ailelerimizi cennetin dünyadaki bir şubesine çevirme adına bilinçlenmeye gayret edilecek olan Aile Medresesi kapsamında Muhammed Emin Yıldırım’ın “Nebevî Örneklikte Aile”, Şerafettin Kalay’ın “Aile Fıkhı” ve alanında uzman akademisyenlerin konuk olacağı “Bir Müessese Olarak Aile” konferansları gerçekleştirilecek.

YURTİÇİ VE YURTDIŞI KONFERANSLAR

Muhammed Emin Yıldırım’ın “En Büyük Nimet Aile” serlevhası altında gerçekleştireceği konferanslar ile günümüzde kurulması her geçen gün geciktirilen ailenin, kurulması ve korunması adına sorumluluklarımız konuşulacak. En Büyük Nimet Aile programları Hicri 1441 Aile Yılı boyunca yurtdışı ve Anadolu’nun çeşitli illerinde halka açık olarak düzenlenecek olan konferanslarla icra edilecek…

CENNET BİZİM EVİMİZDE

Cennet Bizim Evimizde programları ile aile gibi önemli bir kurumu idame ettirebilme adına Kur’an ve Sünnet çerçevesinde bilinçlenme hedefleniyor.

AİLE DANIŞMANLIĞI KONFERANSLARI

Hicri 1441 Aile Yılı programları kapsamında Siyer Vakfı Hanımlar Komisyonu tarafından hanımlara özel bir dizi konferans düzenlenecek. Gerçekleştirilecek programlarla eşlerin birbirlerine karşı sorumlulukları, akraba ilişkileri, ebeveynlerin çocuklarıyla iletişimi gibi aileye dair birçok konuda bazı temel kaideleri konuşarak, cennetin şubesi evlerimiz için bilinçlenmeye gayret edilecek.

SÜMEYRA B. UBEYD HANIM AKADEMİSİ

Ankara Siyer Derneği’nde düzenlenecek olan ve 22 dersten oluşan programda çocuk psikolojisinden evliliğe, aile psikolojisinden doğuma ve emzirmeye kadar birçok konuda hanımların desteklenmesi ve geliştirilmesi hedeflenmekte.

ALEMLERE RAHMET ULUSLARARASI KISA FİLM YARIŞMASI

Siyer Vakfının Efendimiz’e (sas) ithaf ettiği ve Hz. Peygamber’e (sas) ithaf edilmiş olmasıyla Türkiye’de ve dünyada bir ilk olma özelliğini taşıyan Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Yarışmasının bu seneki teması, Hicri 1441 Aile Yılı münasebetiyle “Aile” olarak belirlendi.

Siyer Yayınları tarafından hazırlıkları tamamlanarak yayımlanan Aile temalı matbu eserlerin yanı sıra, yıl boyunca icra edilecek tüm programlar dijital ortama aktarılarak www.siyertv.com internet sitesi üzerinden ilgililerin istifadelerine sunulacak.

26 Eylül 2019 - Aile & Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?