Reklamı Kapat

Temel Karamollaoğlu, Erdoğan'ın BM konuşmasını değerlendirdi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Erdoğan'ın BM konuşmasında “Dünya 5’ten büyüktür” ifadesini "Elbette öyle lakin bu ancak gücün varsa böyledir." sözleriyle değerlendirdi.

Büyütmek için resme tıklayın

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Birleşmiş Milletler'deki (BM) konuşmasına ilişkin konuştu. Karamollaoğlu, "Sayın Cumhurbaşkanı “Dünya 5’ten büyüktür” diyor, elbette öyle lakin bu ancak gücün varsa böyledir. Siz İslam ülkelerini bir araya getiremiyorsanız gücümüz var diyemezsiniz." dedi. 

Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu, partisinin Balgat'taki eğitim merkezinde düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Adana'da polis aracına yönelik bombalı terör saldırısını lanetleyen Karamollaoğlu, yaralanan çevik kuvvet mensupları ve vatandaşlara acil şifalar diledi.

ABD NEREYE GİRMİŞSE ORAYA KAN VE GÖZYAŞI GETİRMİŞTİR

ABD Başkanı Donald Trump'ın BM'deki konuşmasını eleştiren Temel Karamollaoğlu, "Amerika, hangi bölgeye problem çözmek için girmişse oraya kan ve gözyaşı getirmiştir. Herkes bilsin ki dünyada huzur olmadan Amerika'da da huzur olmaz." dedi.

Karamollaoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Trump’ın BM konuşması dünyaya karşı ne kadar acımasız olduğunu ortaya koydu. Uluslararası bir toplantının temelinde dayanışma yatar, zulme karşı hangi tedbirlerin alınacağı yatar ama bu beyefendi çıktı önce Amerika dedi. Elbette her ülke kendi menfaatlerini korumakla mükelleftir ama uluslar arası toplantı insanlığın korunmasına müteveccih adımlar atmakla mükelleftir. Benim dışındakilerin canı cehenneme dediğiniz zaman, tam olarak İslam’ın belh’um adal diye tarif ettiği seviyeye inersiniz. Buna vurgu yapmamızın sebebi kendi problemlerimizi çözerken ABD’ye ümit bağlamaya başlarsak bizi hangi hale getireceklerini iyi anlamamız içindir. Amerika dünyada nereye problem çözmek için girmişse oraya kan ve gözyaşı getirmiştir. Afganistan, Yemen, Suriye, Irak hepsi böyledir. ABD bir kere yenilgiyi tattı Vietnam’da, Vietnamlılar ABD’nin burnunu sürttü. ABD Başkanının bu tavrı insanlıktan nasibini almadığını göstermektedir."

DÜNYA 5'TEN BÜYÜKTÜR ELBETTE ANCAK GÜCÜN VARSA BÖYLEDİR

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın BM'deki konuşmasında değinen Karamollaoğlu, "BM toplantılarında sayın Cumhurbaşkanı çok güzel noktalara temas etti. Bizim bazı söylediklerimiz orada dile getirilmiş oldu. Aylan bebeği de gösterdi İsrail haritasını da. İsrail’e tahsis edilen bölgenin nasıl genişlediğini Filistinlilerin dar bir bölgeye mahkum edildiğini gösterdi. Haklı olarak soruyor nerede duracak bunlar. Ben size söyleyeyim, İsrail o sınırlarda durmayacaktır. Dün söyledik 20 sene önce de söyledik bugün tekrar ediyorum BOP dediğini proje Büyük İsrail Projesi'dir. O sınırlara mahkûm olmayacağını açıkça söylüyor İsrail. Bu projenin de sahibi İsrail’den önce ABD’dir. ABD dünya Siyonizm’inin bir numaralı destekçisidir. Cumhurbaşkanı “Dünya 5’ten büyüktür” diyor, elbette öyle lakin bu ancak gücün varsa böyledir. Siz İslam ülkelerini bir araya getiremiyorsanız gücümüz var diyemezsiniz." diye konuştu. 

GÜCÜN YOKSA SÖYLEMLER LAFTA KALIR

Türkiye'nin güce sahip olmadığı takdirde bu söylemlerin lafta kaldığını vurgulayan Karamollaoğlu, gücün sağlam duygular, sanayi ve teknolojik yönden batılı ülkelerle aynı seviyede olmayla ilişkili olduğunu kaydetti.

KONUŞMAK YETMEZ, YANLIŞ POLİTİKALARI TERK EDİN

Karamollaoğlu, Türkiye'nin güçlü olduğu takdirde sorunları çözeceğine işaret ederek, "BM toplantısında yapılan konuşmayı tasvip etmekle beraber bunun yetmeyeceğini, ülkemizde gerekli tedbirlerin alınmasını ve yanlış politikaların terk edilmesini tavsiye ediyoruz." dedi.

TÜRKİYE, İRAN VE RUSYA'NIN ÇANKAYA ZİRVESİ OLUMLU

Suriye meselesine ilişkin de Karamollaoğlu, Türkiye, İran ve Rusya'nın Çankaya Zirvesi'nde bir araya gelmesinin olumlu olduğunu belirterek, "İnşallah Suriye'de yaşanan bu vahşet kısa bir zamanda içinde barışla neticelenir." ifadesini kullandı.

Karamollaoğlu, Türkiye'de adil gelir dağılımının olmadığını savunarak, yoksulluk sınırının üstünde maaş verilmediği takdirde coğrafi bölgeler arasındaki ekonomik farklılıkların bitmeyeceğini kaydetti.

# TEMEL KARAMOLLAOĞLU İLE İLİŞKİLİ:

25 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?