Reklamı Kapat

"Fırat'ın doğusu için hazırlık yapılıyor"

'BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Zirvesi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fırat'ın doğusunun teröristlerden temizlenmeye hazırlandığını ifade etti.

Büyütmek için resme tıklayın

'BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Zirvesi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fırat'ın doğusuna ilişkin yapılacak askeri operasyon için hazırlıkların yapıldığını söyledi.

Fırat'ın doğusu konusunda Birleşmiş Milletler'de kararlık mesajı veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fırat'ın doğusunun teröristlerden temizleneceğini vurguladı.

"Fırat'ın doğusunu terör örgütlerinden temizlemeye hazırlanıyoruz" açıklaması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Birleşmişler Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Zirvesi''ndeki konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"Ülkemize sığınan ve halen 3,6 milyonu sınırlarımız içinde yaşayan sığınmacılar için 40 milyar dolar harcama yaptık. Geçen sene insani bir krizin eşiğine gelen ve 4 milyon sivilin yaşadığı İdlib'de sükuneti korumak için diplomatik gayretlerimizi sürdürüyoruz.
Suriye’de terörden temizlediğimiz bölgelerde okulları, hastaneleri, altyapı ve üst yapı imkanlarını yeniden ayağa kaldırıyoruz. Şimdi aynı amaçla Fırat'ın doğusunu terör örgütlerinden temizlemeye hazırlanıyoruz.
Hem ülkemizdeki Suriyelilerin hem de güvenli hale getirdiğimiz bölgede ikamet eden kardeşlerimizin kalıcı barış sağlanınca, Suriye'nin yeniden inşasına katkıda bulunacak bireyler olarak yetişmelerini hedefliyoruz. Sizlerden de Türkiye'nin, tüm insanlık adına yürüttüğü bu çabalara destek olmanızı bekliyoruz. Düzenli göçün sürdürülmesi ihtiyacı ortadadır."

"SEKTÖREL GELİŞME İÇİN ORTAKLIKLAR KURULMALIDIR"

"Önümüzdeki 10 yıl özel sektörle ortaklıkların çeşitlendirilmesine öncelik verilmelidir" şeklindeki açıklamayı yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"Teknolojik ilerlemenin, eğitim, sağlık, finans ve tarım sektörlerinde sağladığı radikal değişimlerden herkes faydalanmalıdır. Ülkemizin ev sahipliği yaptığı Birleşmiş Milletler (BM) Teknoloji Bankası şimdiye kadar hayata geçirilen ilk sürdürülebilir kalkınma hedefidir. Ülkemiz şimdiye kadar bankaya taahhüt ettiği 10 milyon dolara ilaveten 1 milyon dolarlık ilave gönüllü katkı yapmaya karar vermiştir. Bu çaba uluslararası toplumla daha fazla sahiplenilmeli ve desteklenmelidir.
Öte yandan 2030 gündeminin benimsenmesiyle kamu-özel sektör ortaklıklarının geliştirilmesi ihtiyacı artmıştır. Önümüzdeki 10 yıl özel sektörle ortaklıkların çeşitlendirilmesine öncelik verilmelidir."

"Türkiye 2030 gündeminin hayata geçirilmesi için kararlı adımlar atmaya devam edecektir" diye konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu açıklamayı yaptı:

"İstanbul'da BM Kalkınma Programı özel sektör küresel merkezine ev sahipliği yapıyoruz, ülkemiz kamu-özel sektör ortaklığı alanındaki tecrübelerini herkesle paylaşmaya hazırdır.
'BM Kalkınma Programı ile birlikte Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Etki Hızlandırıcı' projesini hayata geçirdik. Bu proje, mülteciler başta olmak üzere kimsenin geride bırakılmamasına yönelik yenilikçi çalışmalara, kamu-özel sektör tarafından destek sağlanmasını amaçlıyor.
Türkiye, 2030 gündeminin hayata geçirilmesi için önümüzdeki 10 yıllık dönemde de girişimci, kapsayıcı ve kararlı adımlar atmaya devam edecektir."

25 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?