Reklamı Kapat

Hastaların hayatlarını kolaylaştıracak çalışma: Ortopedik Pratik Tişört

Yunus Ersin, Türkiye’de de dünyada da bulunmayan bir sistemle hastaların tedavilerinde rahatça kullanabilecekleri kolsuz, çift taraflı fermuarlı "Ortopedik Pratik Tişört"ün patentini aldı.

Büyütmek için resme tıklayın

İlmin Şifalı Bitkilerle buluştuğu nokta olan Bayrampaşa Şifalı Bitkiler Merkezi sahibi Herbalist Yunus Ersin, farklı nitelikte bir çalışmaya imza attı. Türkiye’de de dünyada da bulunmayan bir sistemle hastaların tedavilerinde rahatça kullanabilecekleri kolsuz, çift taraflı fermuarlı "Ortopedik Pratik Tişört”ün patentini alan Yunus Ersin, "Allah kimseyi hastanelere düşürmesin. Ama, koluk kırık, yatalak, kemoterapi gören hastalarımız giyinip soyunurken gerçekten zorluklarla karşılaşıyorlardı. Bu tişört çift taraflı fermuarlı olduğu için hastalarımız kolaylıkla giyip çıkarabilecekler. Benim babam da uzunca bir süre hastanede yattı. Mama ve serumla bakımını yaptık. Bu arada onun bakımını yaparken özellikle giyinip soyunmasında çok zahmetler çektik. İşte bu süreç kolsuz fermuarlı ortopedik tişörtü tasarlamamdaki fikrin
gelişmesine yardımcı oldu. Diğer yandan bu çalışmayla ilgili olarak Koç Üniversitesi, “Çok orijinal bir çalışma ve fikir. Yapılırsa hastalarımızın hayatlarının kolaylaştırılması yönünde önemli bir adım atılır” şeklinde bir değerlendirme yaptı" dedi.

Dünyada da Türkiye’de de böyle bir sistemin olmadığını, Avrupa’da yaptığı araştırmalarda böyle bir çalışmanın bulunmadığını tespit ettiğini kaydeden Ersin, "Yaptığımız ortepedik Pratik tişört MR ve Tomografi cihazlarına giren hastalarımıza da kolaylık sağlıyor. Çünkü üstünden çıkarmalarına gerek kalmadan bu cihazlara girebilecekler. Zira, tişörtümüzün metal aksamlarını pirinçten yaptık ve bu cihazlarda ötmüyor" diye konuştu.

Türkiye’den tüm hastanelerden, özel hastanelerden hastaların bakımını kolaylaştıracak, onların tedavi süreçlerindeki bakım standartlarını yükseltecek bu çalışma için davet beklediklerini, patentini aldıkları bu ürünle ilgili olarak kendilerini arayabileceklerini kaydeden Ersin, “Biz moda için değil insanların sağlığı için bu sistemi geliştirdik. Hastanelerimiz, kendilerinin logosuyla bu tişörtü hastalarına giydirebilirler. Bu çalışma aynı zamanda tekstil piyasasının da sağlık alanına yapacağı farklı bir katkıyı ortaya koyacaktır” açıklamasını yaptı.

Diğer taraftan Bayrampaşa Şifalı Bitkiler Merkezi olarak hastalıkların tedavisinde şifalı bitkilerin destekleyici olarak kullanımıyla ilgili olarak çalışmalarını da sürdürdüklerini belirten Yunus Ersin, "Şifalı bitkileri hayatımızın merkezine koymalıyız. Lokman Hekim’den beri kullanılan şifalı bitkilerin hastalarımıza aktarılması yönünde Modern Tıbb’a destekleyici nitelikte çalışmalar yapılabilir. Bu çalışmalar aynı zamanda eşsiz nitelikteki şifalı bitkiler hazinemizin ekonomiye katkı sağlayacağı çok önemli bir katma değeri ortaya koyacaktır" değerlendirmesinde bulundu.

23 Eylül 2019 - Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İstanbul Markaları

Milli Gazete, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?