Reklamı Kapat

İfsad masaya yatırıldı!

ÖĞ-DER, toplumsal cinsiyet eşitliği kavramını tüm yönleriyle ele aldı...

Ankara Bürosu
MANŞET HABER Ankara Bürosu Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) tarafından önemli bir sempozyum gerçekleştirildi. Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Problemleri Sempozyumu adı ile gerçekleştirilen sempozyumda, İstanbul Sözleşmesi ile hayatımıza giren Toplumsal Cinsiyet kavramı tüm yönleri ile ele alındı. Düzenlenen sempozyuma Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Saadet Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Ebru Asiltürk ve birçok STK’nın yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.

KARAMOLLAOĞLU: TOPLUMUN İFSADI AİLENİN İFSADINDAN GEÇER

Sempozyum öncesi değerlendirmelerde bulunan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, toplumda ifsadın arttığına dikkat çekerek, “Toplumun ifsadının yolu ailenin ifsadından geçer. Çünkü aile toplumun temelidir. Aile ifsad edildiği zaman o toplumda huzurun tekrardan sağlanması mümkün olmaz. O toplumun nesli büyümez” ifadelerini kullandı.

HAMDİ SÜRÜCÜ: AİLE YAPIMIZ ÇATIRDIYOR

Programın ev sahipliğini yapan ÖĞ-DER Genel Başkanı Hamdi Sürücü ise yaptığı konuşmasında eğitim öncelikli kurulmuş bir dernek olarak neden böyle bir sempozyum düzenlendiklerini şöyle açıkladı: “Ülkemizde sosyal, siyasal, ekonomik anlamda birçok sorun varken şimdi bu dönemde yeni bir sorun karşımıza çıkmaya başladı. Bu da ailenin çatırdaması ve hatta değerini yitirmesidir. Gençlerimiz arasında aileyi öteleyen bir anlayış oluşmaya başladı. İşte neden bu duruma geldik onu anlamak için böyle bir program düzenledik.”

CİNSİYET KAVRAMININ KALDIRILMASI DEJENERASYONA YOL AÇAR

Kadın ve erkeği rakip değil, birbirlerini tamamlayan iki unsur olarak gördüklerini belirten Karamollaoğlu, “Şimdi cinsiyet kavramının ortadan kaldırılması ile ilgili çalışmalar var. Bunu da, ‘cinsiyetler arası farklılık olmasın’ diye yapacaklarmış. Tamam da farklılık olmaz ise kadın ve erkek birbirinin tamamlayıcısı olmaz. Çünkü bu iki cinsin farklılıklarını ortadan kaldırıp birbirine benzetirsen toplum dejenere olmaya başlar” diye konuştu.

PROF. DR. BURHANETTİN CAN: KAVRAMLAR SAPTIRILIYOR

Sempozyumda ilk sözü alan Prof. Dr. Burhanettin Can, Bir İfsad Hareketi Olarak Toplumsal Cinsiyet Eşitliği başlıklı sunumunda, konu ile ilgili kullanılan kavramlara dikkat çekerek, “Kavramlar bükülerek, süslendirilerek bireylerin ve tabi toplumun gözleri boyanıyor. Kavramların gerçek anlamının dışında kabullendirilmesi sağlanıyor. Buna uymayanlar ise çağdışı olarak etiketleniyor” diye konuştu.

KONU TÜM YÖNLERİ İLE ELE ALINDI

Konuşmalar sonrası program, alanında uzman isimlerin katıldığı sempozyum ile devam etti. Oturum başkanlığını Prof. Dr. Ali Seyyar’ın yaptığı ve iki oturumdan oluşan sempozyumda konu tüm yönleri ile ele alındı.

MUHARREM BALCI: DÜNYADA İKİ KÜRESEL İFSAD POLİTİKASI VARDIR

Aileye Karşı İstanbul Sözleşmesi başlıklı sunumu ile görüşlerini paylaşan Av. Muharrem Balcı, “Dünyada iki küresel ifsad politikası vardır. Bunlardan biri bağımlılıktır. İnsanları ve toplumları bağımlı hale getirerek onları ele geçiriyorlar. Bir diğeri ise toplumsal cinsiyet eşitliği çalışmalarıdır” ifadelerini kullandı.

MÜCAHİT GÜLTEKİN: YENİ BİR TOPLUM İNŞA ETMEK İSTİYORLAR

Dr. Mücahit Gültekin ise Gerçeklik ve Manipülasyon Arasında Türkiye’de Kadına Yönelik Şiddet Söylemi isimli sunumunda İstanbul Sözleşmesi’ni hazırlayanların şiddeti bitirmek gibi bir niyetleri olmadığını vurgulayarak, “Onlar şiddeti araçsallaştırıp bunun üzerinden yeni bir toplum yeni bir dünya inşa etmeyi amaçlıyorlar” açıklamasında bulundu. Düzenlenen sempozyum soru-cevap bölümü ile son buldu.

AİLE YAPIMIZ ÇATIRDIYOR

Programın ev sahipliğini yapan ÖĞ-DER Genel Başkanı Hamdi Sürücü, “Ülkemizde sosyal, siyasal, ekonomik anlamda birçok sorun varken şimdi bu dönemde yeni bir sorun karşımıza çıkmaya başladı. Bu da ailenin çatırdaması ve hatta değerini yitirmesidir. Gençlerimiz arasında aileyi öteleyen bir anlayış oluşmaya başladı. İşte neden bu duruma geldik onu anlamak için böyle bir program düzenledik” diye konuştu.

22 Eylül 2019 - Eğitim

Muhabir Ankara Bürosu


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

Bayramg - Kimseye dert olmaz bunlar bosuna kafa ve Cene yormayin, Ülke insanin Meselesi su dizide su ne yapmis bu ne yapmis, Su yarismayi kim kazanmis ve Futbol Maclari baska Meselesi yok

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 22 Eylül 10:36
01

Yeniçeri - yahu bir cözüm getirin sesinizi duyurun aile biterse sonumuz parlak değil !!!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 22 Eylül 08:01

Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?